Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Havi egy csalónap belefér...

Havi egy csalónap belefér súlytartásnál?

Figyelt kérdés
Sikeresen lefogytam 10 kg-t, már sokadszorra. Nem volt tartós amit múltkor lefogytam, mert soha nem volt olyan nap, hogy olyat egyek, amit ÚGY IGAZÁN szeretek (mert szerencsére szeretem a diétás, könnyű ételeket), hanem sutty, megelégeltem a diétát és nem érdekelt (persze sok minden negatív közbejött még). Ezért azt találtam ki, hogy havonta egyszer, de tényleg csak egyszer (egy nap nem nap elven) megengedem magamnak, hogy azt egyek, amit csak szeretnék. Persze sportolok, meg hangsúlyozom, ez csak egyetlen egy nap(max karácsonykor, meg alkalmakkor 2, de azt belekalkulálom, az ilyen hónapokban pl. a karácsony a csalónap) lenne. Megtudom így tartani a súlyom, vagy felejtsem el az ilyesmiket? Magamat ismerve tényleg kibírom, hogy az csak egy nap legyen. Előre is köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 11. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
szerintem ezzel a havi 1x csalónappal hízni fogsz csak...a szervezeted tudja, hogy mire van szükséged így amikor megkívánod az édességet, süteményeket stb akkor nyugodtan egyél itt a mérték számít kaloriabazis.hu mielőtt megennéd nézd meg itt, hogy miben menni kalória van és ha sok akkor felezd el súlytartásnál tényleg lehet enni mindent csak MÉRTÉKKEL itt ezen van a hangsúly
2012. okt. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy genetikailag nagyevő vagyok, ha mindig hallgatnék a szervezetemre, 30 kg-val lennék több, és állandóan ennék. :/ ezért találtam ezt ki, hogy kordában tartsam magam. Édességet nem hiszem, hogy minden nap lehetne enni büntetlenül. Viszont ha van egy lagzi, onnan senki nem jön +20 kg-val haza, mert a hízás egy folyamat, nem egy napon múlik. Az természetes hogy felugrik 2, de ha odafigyelsz, akkor lemegy. Legalább is ezt hittem. De akkor inkább hanyagolom, megmaradok az eredeti diétánál :D
2012. okt. 11. 18:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne szórakozz! Egy nap simán belefér, még akkor is ha fogyásban vagy. Szerintem semmi gond nem lesz ha havonta egyszer, pl. karácsony vagy szülinap megengeded magadnak, hogy azt egyél, amit akarsz.:) De akkor ne legyen a minden második az egy nap.:)
2012. okt. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még fogyás alatt is ettem mindent, ráadásul nem is csak egyszer egy hónapban... Alapvetően tényleg a mennyiség számít, meg az, hogy összességében mértéket tarts.


A KalóriaBázis tényleg jó, próbáld ki!

2012. okt. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
áááá már hogyajóégbe ne férne bele??? én heti 1et tartok...van, hogy 2t is... az étkezésem 90%ban így is teljesen egészséges.
2012. okt. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Én is megszoktam engedni magamnak egy héten egyszer vagy ahogy jól esik egy szelet sütit, 15 deka pogit vagy 3-4 csokis tekercset. Szerintem egy hónapban egy csalónap semmi. Kivéve ha arra gondolsz hogy alapból 1200 kalóriát eszel azokon a napokon meg 4000 kalóriát vinnél be. A lényeg a mérték tartás és önuralom. Azzal mindenki tud védekezni hogy falási rohamok meg nagyétek stb de szerintem ha valaki igazán akar valamit....
2012. okt. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

teljesen egyéni,hogy kinek mennyi "csalónap",vagyis szénhidrát visszatöltés kell.

van akinek az izmai igénylik azt,hogy 3 naponta visszatöltsön,mert ellaposodik teljesen,de heti 1 visszatöltés általában javasolt,minőségi ch-ból.

és persze van aki hintáztatja végig a diéta alatt.

pl egyik nap 50g ch,következő 80g ch,3. 120g ch,és vissza 4. 80g ch stb.

neked kell belőni,hogy mennyi ch-ra hogyan reagálsz.

2012. okt. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)!
2012. okt. 12. 05:30
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 20kg-ot adtam le úgy hogy teljesen megvontam magamtól minden egészségtelen kaját. Most egy ideje elértem egy bizonyos határhoz ahol már én is meg vagyok elégedve az alakommal és a környezetem is folyton mondja hogy többet ne, de azért én még egy 5öst ledobnék utána tényleg állj lesz. Tehát most hogy elértem ezt a határt elkezdtem megengedni magamnak dolgokat...pl egy kis pogácsa, kakaós csiga stb. De csak ilyen nyalánkságok tehát pl egy nagy tál tésztát vagy egy hamburgert nem lennék képes bevágni. Aztán addig addig eszegettem amíg összejött kb egy egész olyan hónap amikor majdnem minden nap volt valami finomságom. Figyeltem a mérleget és összvisz 1 kilót mozdult felfele de azt is olyan formában hogy ha tartottam 2 egészséges napot akkor teljesen visszaállt. (mondjuk a sportot ugyanúgy folytattam akkor is)

Szóval szerintem havi 1 naptól az ég világon semmi bajod nem lesz, max annyi hogy nehezen fogod kibírni lelkileg h 1 hónapot kell várnod rá :D


21L

2012. okt. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy az az érdekes, hogy én is csak az édességeknél ragadtam le. 4-5 éve figyelek oda az étrendemre, és én az a tipikus mindentmegeszek ember voltam. És például a gyorskajádákat, túlzsíros dolgokhoz már nincs gusztusom :D A tanácsokat mindenképp megfogadom, mindenkitől, jó lesz ez így havonta. A várakozást is kibírom, egy szertartás lesz, mondjuk most az utolsó hét a durva, de jó a diétám, úgyhogy szerencsére nincsenek falásrohamaim, hogy elgyengülnék, mint anno :)
2012. okt. 12. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!