Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Súlytartásnál késő esti...

Súlytartásnál késő esti (23-00h közti) gyümölcs-alma, narancs, mandarin, kiwi evés belefér? Vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Tisztábban vagyok vele, hogy gyümölcscukor, de eddig mindenhol azt hallottam, hogy gyümölcsöt lehet enni. Aztán itt olvastam ezt azt és most meg ugy nézki, hogy nem, mert szénhidrát?! Hogy van ez? Eddig nyugodtan ettem pl napi szinten egy kg almát minimum. Sőt igy fogytam le ill igy is

2011. dec. 7. 23:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem friss gyümölcs bármikor. Ez nem úgy szénhidrát, mint a liszt vagy a kristálycukor. Aki a friss gyümölcsben levő gyümölcscukorra azt mondja, hogy kőkemény szénhidrát, ami ártalmas és ne egyél, az

1. vagy az Aczél. nevű hozzászóló itt, aki főleg az izomagyságban fő-fő tudor

2. vagy az általa idehívott 220 kilós Corvinus-egyetemi nagyonokos, aki névtelenül szakért mint táplálkozástudós.

2011. dec. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

előző, de, az pont olyan szénhidrát (glükóz vs fruktóz), viszont súlytartásnál nehogy már ne férjen bele este 1-2 gyümölcs!

btw nem corvinusos vagyok, de nehogy már ettől essünk hasra, persze többet tud, mint az átlag ember ezekről, de az mégiscsak corvinus, és nem mondjuk... bme :D

2011. dec. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%

az előző idiótával ne törődj.

az Aczél az istene lehetne, csak még lázadozik kicsit.. majd megvilágosul :)

na szóval itt vagyok, Kedves Kérdező.

este (éjjel) a gyümölcsöket nem biztos, hogy olyan jól bontja a szervezeted. valahol el van mentve nekem egy tanulmányról írt hosszú hosszú cikk, itt ultrahangos módszerrel vizsgálták különböző élelmiszerek útját és emésztődését a testben. nem tudom, hogy kitértek-e a gyümölcsökre, ha gondolod akkor elküldhetem a linket, és megnézheted. nekem jelenleg ilyen keresésekre nincs időm, lehet fél óra sem lenne egyébként..


más szempontból, este is lehet szénhidrátot enni. a gyümölcsökben (bár előző válaszoló teljesen laikusként írt valamit arról, hogy nem ch van .. nem is értettem) is ch van, de ezzel alapvetően nincsen probléma, ha valaki tervszerűen adott idő alatt adott mennyiségű zsírt le szeretne adni, egészségesen akkor bizony kerüli a gyümölcsök cukortartalmát is, viszont elég hatékony zsírcsökkentéseket érnek el (pl. testépítők).

súlytartáshoz azért fér bele nálad, mert este pár szem gyümölcsben nem lesz annyi energia, hogy ha egész nap "jól" eszel, akkor az egy év alatt felhizlaljon akár csak 1 kilóval is. persze ha egész nap elég sokat eszel, és még este is gyümölcsözöl, az idővel meg fog látszódni. mi mást is tehetne, nem tűnik el anyag-energia csak úgy :)

tisztelettel, Aczél.

2011. dec. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

* 1. válaszoló, nem előző.

** mi van a Corvinussal? én tudom hogy milyen pénzlehúzó ocsmány sz.ar, de nehogy már azt mondjuk, hogy egy bme nevesebb! amúgy lehet hogy az. de ugyan olyan bürokrata sz.ar mindkettő, viszont a képzésük meglehetősen színvonalas, nehogy már leszóljon valaki egy Corvinusos élelmiszermérnököt egy BME-s mérnökkel szemben! lehet hogy mindkettő egy látens alkoholista gyökér lesz, mire diplomát kap, de a tudása a többségnek bőven megalapozott lesz! annyi szívatással amennyit ilyen helyeken kap az ember, nem is lehet más mint hogy igen jól érti a dolgát, mire kikerül..

Steel God.

2011. dec. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nem az embert szóltam le, hanem az egyetemet. élelmiszermérnök ismerősöm nincs, viszont bme-biomérnök/corvinus-biomérnök közt tudok összehasonlító elemzést végezni. de még velük sincs bajom, meg az élelmiszermérnökökkel sem (legalább mérnökök:), viszont a sok gazdasági karostól agyf*szt kapok, hogy jaaaaaj 2 napot folyamatosan tanultam a vizsgámra, biztos kva nehéz lehetett, ha félévben minden nap lenn lógott a morrisonsban. de ez már nem ide tartozik, szóval hagyjuk.
2011. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jajj! Komolyan néha úgy fáj, hogy jönnek a "de hát szénhidrát" dolgokkal, még az esti gyümölcsevésnél is. Komolyan fáj. A "de cukor" még jobban.
2011. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Krisz85 ***** válasza:
40%

Gratula komolyan az összes értelmi fogyatékosnak.


kedves kérdező:


Azzal kéne tisztában legyeél, hogy adott étel , pl szénhidráttartalmánál fogva mit idéz elő a testedben. PL beviszel még este lefekvés előtt gyümölcscukorból szénhidrátot, (tegyük fel délelőtt edzettél), most szerinted ilyenkor mi történik a testedben?


egyrészt persze mennyiségtől függően a tested elkezd inzulint termelni, ami szépen viszi a tápanyagot az inzulin által oda ahol hiány van. Namármost ha pl elég brutál súlyzós edzésen vagy túl de. akkor tökmindegy, de ha nem, akkor oda megy a tápanyag ahol úgymond hiány van. Első körben a máj glikogén készleteit tölti vissza (bizonyos gyümölcsök jobban pl a banán a májglikogént jobban tölti, a máj napi 30-60 g glikogénnél többet nem tud felvenni), mi van akkor ha a máj is tele van?! megy tovább és megy az izmokhoz, és itt jön a bibi, mi van ha az izmaid is el vannak már látva tápanyaggal, mert a nap folyamán szépen etted a szénhidrátott, tésztát, kenyeret stb?! Akkor elraktározza feleslegként testzsír formájában. (ha összerakod a puzzle-t, ezért lehet enni gyakorlatilag gyümölcsöt, banánt stb intenzív edzés után , vagy közben pl binrgások, futók stb), mert ilyenkor nem megy "zsírba" a chból származó tápanyag, hanem oda megy ahol hiány van és intenzív izommunka során ill után az izmokban van tápanyaghiány, ezért eheted őket edzés után.


Hozzáteszem hogy az izmok glikogéntároló képessége


- nem függ össze az izom méretével, ahogy azt sokan hiszik, egy Tour De France bringás háromszor annyi glikogént képes eltárolni, mint egy testépítő, vagy súlyemelő, (hosszabban is van rá szüksége, márnint az izmaiból nyert glikogénre, mint egy súlyemelőnek),


Ez annyira így van, hogy látható nyoma is van, egyél pizzát három napon keresztül, non stop, amennyit csak bírsz, azt fogod észrevenni hogy eszméletlenül feszüls és duzzadnak az izmaid tőle, ez pont ezért van, de mondok egy másik példát is, intenzív súlyzós edzés, edzel, bedurran a karod, lábad stb izmaid, majd edzés után laposabb lesz, mint előtte, na ilyenkor ürül ki a tápanyag az izmokból edzés során, pontosabban a glikogén és ez látszik is az izmon, ezt kell később jó kajával visszatölteni hogy a köv. edzés is menjen + az izmod is növekedjen.


És még valami, a ch , illetve az ételeknek pontosabban van Glikémiás indexe,,ez nem más, mint adott ch ra a test inzulin válasza, pl, a rizsnek, banánnak magas, mig a babnak , lencsének alacsony, ez azért jó, mert ha alacsony gi jű chkat eszel a nap folyamán, a tested kevesebb inzulint választ ki, kevésbé lesz hajlamos a tested arra, hogy a felesleges kalóriákat egyből és gyorsan zsírként raktározza, továbbá egyenletesebben is lát el energiával.

2011. dec. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

továbbá nem lesz inzulin rezisztens, és nem kell 40-50 éves korában gyógyszerektől függő, de ez már kissé gyümölcsöktől független, inkább egészség téma.


Corvinusra: hogy én hogy lenézem a pesti campusz bölcsészeit. pfujjh! :D

StEeL.

2011. dec. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek.:-)
2011. dec. 8. 23:43
 10/13 anonim válasza:
100%
Azok,akik azt irták,hogy hizlal a gyümölcs légy szives mutassanak már nekem egy dagadt embert,aki azért hizott el,mert két pofára ette a gyümölcsöt!Kicsit józan ésszel kéne gondolkozni,de most komolyan.Kérdező itt nem érdemes ilyesmit (sőt semmit kérdezni!),csak a hülyeséget ontják.Jó,hogy már levegőt ne vegyen az ember,mert hizlal.Mellékesen az én asszonyom 33kg-ot fogyott életmód váltással és KORLÁTLAN gyümölcs evéssel (csak banánt nem evett!).
2011. dec. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!