Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Súlytartásnál belefér minden...

Súlytartásnál belefér minden nap valami nasi meg ilyenek? Ti mennyit és mit esztek iyenkor?

Figyelt kérdés

A kalkulátor szerint 2180kcalra van szükségem naponta a súlytartáshoz,bár még nem merek ennyit enni hanem inkább csak 1600-1700at még.

A reggelim általában egy zsemle,az egyik felét valamilyen húskészítménnyel (eddig csirkemell volt,de mostmár eszek,szalámit,disznósajtot,májkrémet vagy kenőmájast is)plusz,kis hagyma,paprika,retek,vagy paradicsom. A másik felét édesen eszem, egy túrórudival, fél doboz krémtúróval megkenem,mézzel vagy lekvárral,nutellával,vagy valamilyen 100-150kcalos csokival eszem meg. Ez kb. 300-400kcal attól függ miből mennyit teszek rá.


Az ebédembe most építettem bele a rizset,mert eddig mindíg párolt zöldséget ettem. Rizsből kb 35-50grammot eszek meg attól függően mit tervezek aznapra. A húst sem natúran eszem mostmár hanem valamilyen öntettel. Pl: tejszínes gombás csirkemell,uncle bens édes savanyú szósz stb.

Délutáni nasi,rudi vagy csoki,vagy a krémtúró másik fele,vagy egy kb 50-60g vajas-felvágottas kenyérrel. Esetleg fagyi,palacsinta, vagy egy db péksüti/cukrász süti.(esetleg gyümölcs,bár ezeket nem kívánom egyelőre így a fogyókúra után)


Vacsira már nem vagyok túl éhes ezért itt marad a túró valamilyen ízesítéssel vagy párolt csirkemell zöldségekkel. Vagy mikor úgy van akkor megint valamilyen kenyeret eszem(vajas mézes,parizeles stb) Attól függ hogy állok a kalóriákkal.


Ez így sok? Kalóriában kijövök,mert ezt nem mindet egyszerre eszem meg amit leírtam,de elég sok benne a nasi meg a kenyér. 170/56 23/L


2011. okt. 27. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak a kérdést olvastam. Belefér nasi még a fogyókúrába is.
2011. okt. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom. Fogyi idején is nasiztam de csak nagyon korlátozottan . nem pedig zsemlével meg kenyérrel ettem a rudit vagy sütit. Hanem 2-naponta egy kocka csoki vagy egy rudi,de akkor aznap minimális kenyetet ettem és csak zöldség köretet.
2011. okt. 27. 12:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Én elolvastam a kísérő szöveget is. Brutális. Ennyi édesség még hízókúrában is sok, mert bár hízni lehet tőle, de ennyi cukrot összeenni minden, csak nem egészséges.

Nem egészen értem ugyan, hogy miért akartál 56 kilóra fogyni a magasságodhoz, de ez a te dolgod.

Fontos lenne tudni, hogy milyen étrenddel fogytál le, mert gyanítóm, hogy vagy koplalással, vagy durva szénhidrátmegvonással, és bármelyik is volt - ennyi cukortól iszonyat gyorsan vissza lehet hízni még akkor is, hogy 2100 kalória helyett csak 1700-at eszel. Mert az összetétele sem mindegy, ráadásul ha édességre pazarolod, a szervezeted éhezni fog, mert a cukorra költött kalóriát a hasznos dolgokon (hús, rost, vitamin stb.) spórolod meg.

Ha pedig a szervezet éhezik, akkor tartalékol, zsírt képez.


De igazából azt sem tudom, hogy fér bele neked egy ilyen étrend 1700 kalóriába, mert én is számolom s sajátomat, de nekem a reggeli szendvics lekvár, édesség és túró rudi nélkül is 500 kalória (sonka - igaz, nem csirkemell, hanem valódi, amiben hús van, nem adalék -, vékony sajt, zöldségek), és inkább gyümit eszem a péksüti helyett.

Csak új jöhet ki, ha nálad az ebéd 1 evőkanál rizs (nem tudom, mennyi az 50 g) egy kis szelet csirkével - de ez meg baromi kevés tápanyag szempontjából. A műszószokat meg inkább hagyjuk...

Gondold át, hogy tényleg így akarsz-e élni.

2011. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én szinte minden nap nassolok valamit. de belekalkulálom a napi adagomba. semmit nem hízok.
2011. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szeretnék így élni mert én ezeket szeretem. Ha továbbra is túrót meg natúr csirkemellet eszek zöldséggel meg gyümölcsel olyan falásroham tör rám hogy jajj.


Mint mondtam ezeket nem egyszerre eszem meg! Tehát ha az ebédem párolt csirkemell zöldséggel akkor eszek meg pl egy sütit délután és ilyenkor vacsira is egy kis csirkemell meg kis zöldség fér csak bele. De ha az ebédem 50g rizs,tejszínes gombás csirkemellel akkor délután csak egy rudi vagy egy fél krémtúró fér bele ha vacsizni is akarok,márpedig általában akarok:)


Itt egy példa a reggelimre hogy hogy jön ki: 49g zsemle:138kcal 20g csirkemellsonka:21kcal 16g retek:7kcal 50g puncsos krémtúró:120kcal 8g light delma:15kcal 50ml 1,5%tejből kv: 26kcal 1szem gumicukor:7kcal. Ez így: 334kcal.

2011. okt. 27. 12:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért ennél kizárólag fehérjét? És szerinted hány kalória szükséges neked a súlytartáshoz?
2011. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
elírtam,súlytartáshoz 2155kcal kell :) Mondjuk van mikor kijön bőven annyi amikor anyum főz valami finomat. De ilyenkor nem csinálom meg a saját ebédemet. Ebbe az a baj hogy nem tudom a pontos kalóriaértéket.
2011. okt. 27. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!