Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálassal fogyás?...

Kalóriaszámlálassal fogyás? Aki ért hozzá segít?

Figyelt kérdés

17 éves 162 cm és 90 kilós lány vagyok.

Leszeretnék fogyni 55 kilóra viszont fogalmam sincs, hogy kéne hozzáfognom a diétához.

Tavaly nyáron jött rám a legtöbb kiló úgy gondolom.Egész nyáron otthon ültem, volt, hogy napokig még az udvarba se mentem ki.Filmeztem szinte egész nap.

Aztán ugye mikor suli van ott is fél napot ülök, aztán hazajövök és ismét nem csinálok semmit.

Az egészre rásegített a rendszertelen evés és alvás.Hajnalig fent voltam és délután 12-13 óraig aludtam így kimaradt a reggeli, ami a legfontosabb lenne, aztán ebédeltem nem túl egészséges ételeket, nassoltam, és legtöbbször a vacsora is kimaradt, ha pedig nem akkor 21 óra után ettem.

Igazából még mindig ez a helyzet és tudom, hogy nagyom egészségtelen életet élek de eldöntöttem, hogy változtazni fogok, viszont kéne pár tanács, hogy hogyan fogjak hozzá.

Nem tudom kiszámolni mennyi kalóriára lenne szükségem.

Nem tudom, hogy amennyit tervezek mozogni az elég-e vagy sok.

Úgy terveztem, hogy egy héten 4x bicikliznék 20 km-t, utána egy 15-20 perces hiit edzést végeznék majd a többi napon fekvőtámasz,súlyzós edzés, vagy az utóbbiak már feleslegesek?

Még ez mellé allítanék étrendet viszont a kalóriaszükséglet nem tudom mennyi lenne és ebben örülnék ha valaki tudna segíteni.Kalóriabázis 600-700kcal, de ez nevetségesen kevés.

Heti -1kg lenne a cél.

Szóval aki ért ehhez kérem írjon, mert totál kétségbe vagyok esve és nem tudom hogyan fogjak hozzá.

Elnézést, hogy hosszúra sikeredett de remélem elolvassátok.



2018. jún. 29. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Ilyen gyors fogyáshoz napi 1700kcal szükséges.

Tök mindegy mikor viszed be, csak ne lèpd túl a kereted.

Ha lefogytál 70re akkor onnantól legyen 1500kcal a beviteled.

Hogy hogyan fogj bele?

Ha csak simán több zöldséget gyümölcsöt eszel, már azzal is jobb a helyzet, a péksüteményeket, fehér lisztes dolgokat minimalizald, a másikkal együtt, de azért néha ehetsz azt is.

Helyettesítő egèszsèges nasik:

Házi zöldség csipszel

Aszalt gyümölcsök

Egyéb gyümölcs alapú ételek

Ennyi nagyon röviden tömören.

Sok sikert, ha van kérdésed írj nyugodtan

2018. jún. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 160 cm 94 kiló voltam, és a kalória számolással fogytam le eddig 69-70 kilóra.

Semmi ördöngösség nincs benne. Az elején kicsit nehéznek tűnik mert számolni kell, de pár hét és belejön az ember. Én a kalóriabázis.hu oldalt használom.

Voltaképpen mindent eszek, kivéve a kenyeret. Figyelem a kalóriakeretemet, zsír, szénhidrát, fehérje bevitelemet. Lemondtam az olyan nassolni valókkal mint chips, édességek stb. Igaz nem teljesen, mert ha nagyon megkívánom a csokit akkor eszem egy kis kockát. (régen napi 1 táblát is képes voltam enni, most meg jó ha heti 1-3 kiskockát eszek.)

Én heti 4 alkalommal megyek konditerembe. 2 nap aerob edzés, két nap súlyzós edzés.

Ha nekem sikerült neked is fog.

45/N

2018. jún. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen javaslom a kaloriabazis.hu használatát, mert a rendszer kiszámolja neked a szükséges keretet, és ezen belül bármit ehetsz, nincs semmi letiltott kaja.


A heti 1 kg kezdetben még esetleg mehet, de sokkal ajánlottabb a heti fél kg, mert akkor a böröd is jól tudja követni a fogyást, és nem lesz lógós.


Ha a kaloriabázis 600-700 kcalt számolt ki neked, akkor valamit nem jól adtál meg, mert ez egyébként lehetetlen. Ha a heti fél kg-ot állítod be, akkor egyböl normálisabb érteket kapsz.

2018. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez a kérdéshez leírtam az életmódváltás kezdő lépéseit, ajánlom figyelmedbe:

https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__9..

2018. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
168/105 voltam. Elkezdtem heti 4-5 alkalommal edzőterembe járni, napi 1400-1600kcalt ettem. Kiiktattam a pékárukat, édességeket, tésztákat. Letöltöttem a kaloriabazis appot és akármit ettem, mozogtam ott vezettem ls így, nem léptem túl a napi kcal szükségletet,ráadásul az app mutatta mindig az aktuális fehérje-szénhidrát-zsír szükségletet és bevitelt. Nekem ez segített. Most 85kiló vagyok. Egy időszakban leállt a fogyás, majd ismét elindult. Még -10kiló
2018. júl. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Folyt. Még -10kiló a cél. Amit teljesen kiiktattam: minden pékáru, cukrok és cukrozott ételek, fehér liszt, tészták, rizs, krumpli, kemény vagy félkemény sajtok.

Amit ettem: zabpehely-és liszt (sütit is sütöttem vele), kukoricadara, eritrit édesítéshez, friss vagy fagyasztott zöldségek-gyümölcsök, mozarella, natur joghurt, kefir, grillezett húsok, zsírszegény túró, tojás, édesburgonya, bulgur és köles rizs helyett, kókuszzsir főzéshez, kukorica vagy szezamolaj vagy olivaolaj salátákhoz.


Pl. Reggel: kávé tejjel cukormentesen,

zsirszegeny túró+joghurt+zabpehely+gyümölcs

Edzés

Tízórai: Update túrórudi+alma

Ebéd: grillezett csirke+saláta+édesburgonyapüré

Latte cukormentesen

Uzsonna: Knusperone zabkása chia maggal (cukormentes)

Vacsora: Smoothie (saját készítés), grillezett pulykamell+párolt vegyes zöldség

Amikor éhes voltam/vagyok, alma mindig kéznél van. Nullkalóriás, ami azt jelenti, a szervezet tpbb energiát használ a feldolgozásához, mint amennyi kcal van benne.


Természetesen ez az én tapasztalatom, de a kalória deficit+sport heti min. 3-4 alkalommal mindig bejpn :)

2018. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kalóriabázis.hu jó kis program használd bátran , már telefonra is letölthető
2018. júl. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
51%

Biciklizés nem sokat ér tapasztalatból mondom inkább menj el kocogni olyan tempóban hogy legalább fél oraig 40percig bird csinálni az se baj ha nagyon lassan kocogsz majd belejössz mellette ha teheted menj el konditerembe vagy szerezz be egy 2x 2-3 kilos kézisulyzot (fontos a bemelegítés nyújtás)


Kajálásról meg annyit hogy fejlődésben lévő szervezet nem kell itt minden kúrát diétát kiprobálni

Csoki csipsz krumpli kekszek sütik péksütik kenyér (beleértve ezeket a ch csökkentett barna kenyer, kifli,zsömle) ha ezeket teljesen elhagyod az éppen elég ,nem kellenek ide ilyen lightos mindenmentes update cukormentes szarok. Igyál sok vizet szomjat oltani csak vízzel. Utána nyugodtan megihatsz pár deci cukros üditőt.

Kalóriaszámlálást se kell ennyire komolyan venni eleg ha csak nagyábol fejbe összeadod hogy azért mégis tudd kb.mennyit viszel be naponta.

Ha nem akarsz sokat izombol is fogyni akkor fontos a fehérjebevitel edzés után, legyen az futás kondi (a fehérjepor nem hülyeség pl. vacsora helyett egy shake) sajt turo tojas hús a legjobb feherjeforras(saját turmixom 150gramm turo 1 turorudi 3deci tej és egy adag fehérjepor össszeturmixolva)

Zöldség gyümölcs az mehet minden mennyiségben és ne a mérlegnek higyj hanem a TÜKÖRNEK.

2018. júl. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!