Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki otthon van, mert kismama,...

Aki otthon van, mert kismama, vagy kicsi van otthon, miért hagyja délutánig oviban a nagyot?

Figyelt kérdés
2018. jan. 7. 08:45
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/123 anonim ***** válasza:
44%
Szeptemberben lett kiscsoportos a lányom, itthon vagyok a 8 hónapos kisfiammal. A lányom ott ebédel az oviban, utána hazahozom és itthon alszik. Sőt ha a férjem itthon van szabin, akkor nem megy a gyerek oviba. Szeretünk együtt lenni. Oh mellette maszekban fordítok :)
2018. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/123 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként vicces, hogy te mindenkiről tudsz mindent az oviban, ki mit csinál otthon, kinek beteg a gyereke éppen, melyik gyerek sír az anyukája után. Szerintem vállalj másodállást, ha ennyire kipihent vagy, hogy ráérsz ennyire mások életével foglalkozni.
2018. jan. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/123 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, felhívnám a figyelmed, hogy te, mint DOLGOZÓ ANYUKA, sem viheted betegen a gyereked, akkor sem, ha náthás. Tudod, van gyermekápolási táppénz. Mert az én gyerekem egészségesen tölti a kötelező 4 óráját és nem szeretném, hogy a mindenható dolgozó anyuka gyermeke megfertőzze. Jó? Ja és mindenkinek saját dolga eldönteni, mikor hozza haza a gyereket. Nálunk vannak 3 gyerekesek, akik du. viszik haza a gyereket, nem dolgoznak és apuka se külföldön van és nem 10-12 órát dolgozik, hanem jó egyetemi diplomája és szerencsés munkahelye. Most irigyjedjek rájuk? Nem, nagyon normális emberek. Ennyi. Mi az, hogy potyigtatnak? Ha mindenkinek 1 gyereke lenne, szerinted mikor tudnál nyugdíjba menni? 80 évesen.
2018. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/123 A kérdező kommentje:
na én nem a nyugdíj meg a társadalom kedvéért vállaltam a gyereket, de úgy látszik, te igen, aki ezzel jött. :)
2018. jan. 7. 16:54
 105/123 A kérdező kommentje:

De végülis kibökte a maga módján mindenki, hogy azert mert így a könnyebb.


Az első válasz is hogy mi közöm hozzá!? Nos, semmi, csak érdekelt. Mert az is leírta, hogy szívás a fél napos ovi, mert el van cseszve a nap.


Másik kérdésnél nagyon tudjátok írni, hogy minden szoktatás kérdése. De ugye itt az a helyzet hogy mindenki kényelmesen, lepattintja és lovagol azon, hogy nekem mi a véleményem.


Én személyes tapasztalatokat írtam le, aki nem vágta le, olvassa már vissza. És véleményt kértem. Amihez semmi közöm.


Persze, itt mindenki szuper, bravúros, konyhatündér, szuper feleség, tökéletes anya, és sok gyerekes, az ingyen ebédért, csokért, stb.. tisztelet a kivételnek, aki pedánsan neveli a gyerekeit és nem az óvodát használja fel a saját nevelése helyett.

én, ha észreveszem hogy gáz van, nem megy oviba, de ha gáz van és szól az ovi, megy a papa érte. Azt meg tudom érteni talán, ahogy írtam is előtte csak szelektíven olvastok, ha valaki egyedülálló és nincs választása, de nekem van, ahogy nektek is. De inkább küldik egyes anyukák hogy addig se otthon fertőzzön, elég ha délutántól..

2018. jan. 7. 17:05
 106/123 A kérdező kommentje:

Ja igen. Még egy gondolat.

A jegyző felmentést adhat az óvodai kötelezettség alól(nagycsoportban már nem) szóval aki annyira nem akarná vinni, és indoka van rá, az bizony ehhez a megoldáshoz nyúl.

Nem pedig azzal takarózik, hogy óvodaköteles a gyerek. Erről ennyit, a lényeg, hogy megtudtam, és megértettem amit akartam, amiért a kérdést feltettem ;) szép estét.

2018. jan. 7. 17:12
 107/123 anonim ***** válasza:
50%
Most már az is baj, ha valaki délelőtt 4 órára viszi s gyereket? Már arra is kérjen felmentést minden kismama, kistesós szülő? Én értem az alapproblémádat, de azért te is beleesel szép túlzásokba, ahogy a másik oldal is. És már írtam, hogy nem tudhatod, másnál mi van otthon pl. Fejlesztésre hordott kistesó, amit rengetegen nem vernek nagydobra, ápolt nagyszülő vagy más rokon, anyuka egészségügyi állapotával sem lehetsz tisztában stb. Te magad írtad, hogy sokszor megy érte mama vagy papa. Örülj, hogy van segítséged. Sok családban a seggét otthon meresztő anyuka ápolja, pelenkázza, gondozza a magatehetetlen nagyszülőt.
2018. jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/123 anonim ***** válasza:
59%

Felesleges ilyen ostobaságokkal dobálózni. Ez a kérdés gyorsan lesüllyedt arra a szintre, mikor a szingli 20 éves csajok írják ki hogy minden szülő hüle és senki nem tud gyereket nevelni, nekik erre nincs szükségük...

Végülis kellő utánnajárással magántanuló is lehet bármelyik gyerekből. Szóval hajrá! Ha szerinted mindenkinek szenvedés a közintézményekben sínylődni, még elintézheted magatoknak.

Nekem az szúrja a szemem, hogy egyesek szerint a dolgozóknak joga van bevinni a gyereket akkor is ha taknya nyála egybelóg és fulladozva köhög. Aztán amikor 2 nap múlva a másik szerncsétlen gyerek hapcizik egyet, egyből vérszemet kap, mert biztosan tőle kapták el. Hát hogyne..

2018. jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/123 anonim ***** válasza:
3%
Végül is kérdező, ha így vagdalkozol, hogy kinek mit kéne csinálnia, te is kereshetnél gyerekbarát munkahelyet nem? Ja nem, mert akkor a boltban már meg kéne nézni a tej árát.
2018. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/123 anonim ***** válasza:
58%
101. válaszoló vagyok. Nem szidtam senkit, leírtam nálunk hogy megy a dolog, erre lepontoztok. Azért mert hazahozom a gyereket? Vagy azért mert amikor alszik a gyerekem akkor maszekolok? Nem azért mert rászorulok, hanem mert kikapcsol. Utolsónak: Hidd el ha valakinek gyerekbarát a munkahelye, annak nagyon nem kell az árakat nézni.
2018. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!