Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki otthon van, mert kismama,...

Aki otthon van, mert kismama, vagy kicsi van otthon, miért hagyja délutánig oviban a nagyot?

Figyelt kérdés
2018. jan. 7. 08:45
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/123 anonim ***** válasza:
3%
110-es és látod megint lepontoztak, pedig akkor se és most se írtál semmi sértőt, sőt az ő kívánalmaiknak megfelelőt. Előtted lévő voltam.
2018. jan. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/123 anonim ***** válasza:
61%

Szépen összeraktad az agyadban ezeket a sz×rokat... csak egy valamit nem értek. Ha piszkálja a csőrödet a helyzet miért nem váltassz munkát? Ha nem hordanák be a gyerekeket, munkád se lenne. Csak szajkózod a magadét mint valami papagáj. Végig olvastam minden oldalt és rájöttem valamire: egész nap ezen pörögtél, van gyereked de egész nap ezen csüngtél. Lepasszoltad a gyerekedet?

Soha semmibe nem lesz egyetértés fogd már fel, valaki szoptat, más tapszerezik. Valaki oltás párti, valaki nem. Valaki idő előtt teszttel, más 3 nap késésnél se. Valaki kompba teszi a kicsit, más járássegítőt se vesz. Valaki fodrászhoz se megy, szórakozni se gyerek mellett, valaki ragaszkodik ezekhez. Mindenki eldönti hogy mit lát helyesnek, viszi a gyerekét vagy nem. Próbálj meg felül kerekedni azon a rosszindulaton ami benned van mert csak mérgez, köszönj el kb 5.alkalommal és felejtsd el végre, lépj tovább. A ";)" meg a szép estét szöveg SE kell mert totát értelmetlen, semmi őszinteség nincs benne, teljesen provokatív.

2018. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/123 anonim ***** válasza:
40%
Én se a nyugdíj miatt szóltam, de ezeken a szemét nőknek a gyerekeinel köszönheted, hogy kapsz nyugdíjat, akik 3. v. több gyereket szültek. Hiába keresel most jól, mire nyugdíjba mész, azoknak a járulékából fogják fizetni a nyugdíjad, akik most ovisok, kisiskolások. 2 ember termeli ki ma 1 ember nyugdíját!! Na, így szidjad a nagycsaládosokat. A te kedvedért meg nem fogjuk 5 évesen oviba vinni a gyereket. A szocializációt 3 évesen ajánlott elkezdeni és ezt szakemberek mondták. Te miért nem váltasz munkahelyet? 1 gyerek mellett sem kötelező dolgozni!Ha 15-16 óra között megyek a gyerekért, akkor, akkor megyek. Otthon rend van, tisztaság, meleg kaja főtt kaja. Mire hazaérünk tudok a gyerekekkel kikapcsolódni, jó időben játszóterezni, férjem sem arra ér haza, hogy a feje tetején áll a ház. Van idő az alsós gyerekkel tanulni, ha valami elmaradt a napköziben. Mert az is van suliban, fél négynél előbb nem hozhatom haza, csak ha fontos dolog van, akkor is csak 13-14 óra között, mert utána tanulnak! Te mikor fogsz majd az elsős gyerekeddel tanulni? Este 18 órakor olvastok? Ja, nem mert akkor még főzöl! Nagyszülővel nevelteted? Szép. Egy elsős gyerek mellé le kell ám ülni tanulni. Nem elég, amit a suliban foglalkoznak velük, főleg ha 25-30 a létszám. Ja, majd az iskolából is menjenek haza ebéd után a főállású anya gyerekei, hogy a tanárok a te gyerekeddel tudjanak többet foglalkozni. Mert szerintem innen fúj a szél, hogy sok a gyerek, kevesebb figyelem jut a gyerekre. Azért, mert egy gyereked van, attól még neked, meg az apjának kell nevelni, nem az óvodának és nagyszülőknek! Gondolom a nagyszülők is már pihennének, élveznék a nyugdíjat, nem minden héten kétszer oviba ugrálni. Nekik kell majd a leckét is megíratni? Nem kell általánosítani, hogy minden otthon lévő anya plázázik, strandol, szünetben is bent van a gyereke oviban. Nálunk ez egyáltalán nem jellemző. Most jan. 2-án nálunk volt ügyelet az oviban és jan. 3-án hallottam, mikor az óvónők beszélték, hogy 3 gyerek volt csak a gyűjtőcsoportban!!! Na, ezt kapd ki! Pedig megyeszékhely nagy óvodája 10 csoporttal! Azért merz 1 gyereked van, neked sem az ovival kell neveltetni. Szerintem a te gyerekednek rossz, mert egész nap oviban van, vagy a nagyszülővel, anyát, apát alig látja. Van olyan, hogy munkahelyváltás!
2018. jan. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/123 anonim ***** válasza:
79%
Nem érdekel, ki mikor hozza-viszi a gyerekét, de ne haragudj utolsó, a te hozzászólásod is picit fura! Szóval aki dolgozik annak meg elhanyagolt a gyereke? Lehet hozatni a kaját, sőt a mai okos háztartási gépekkel még bejárónő sem kell, hogy egy dolgozó nőnek tiszta otthona legyen! Ha minden anyuka otthon maradna és három gyereket nevelne, senki nem kapna anyaságit meg gyest :/ . Na meg nem azért tanultam. Mondom ezt úgy, hogy jelenleg én is itthon vagyok a kicsivel. Én elhozom a nagyot ebéd után az oviból, te nem (nekem aztán tök mindegy, nem látok bele más életébe, meg amúgy is). Kár ezen vitatkozni, mert csak hőbörgés lesz belőle, mindenki a maga igazát hajtja...
2018. jan. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/123 anonim ***** válasza:
24%

1. semmi közöd hozzá

2. veszélyeztetett terhes

3. a nagynak piszok szuper élmény, hogy álló nap a kistestvére ordításást hallgatja, vagy szoptatásból-fejésből áll anyuka napja, és rá nem nagyon van idő

4. a nagyobb igényli? - nokahúgom szabályosan rosszul volt otthon már 2 évesen is, mert hiába játszott vele anyja-apja, neki hiányoztak a gyerekek

2018. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/123 anonim ***** válasza:
52%

Nem olvastam végig a nagy részét, de kedves kérdező annyira sokat ismételgeted, hogy te csak feltettél egy egyszerű kérdést ítélkezés nélkül, majd leírod, hogy bezzeg te is mondhatnád, hogy...és felsorolsz egy csomó ítélkező dolgot.

Az ovi egy intézmény kifelölt keretekkel, és senkinek nincs joga megkérdőjelezni, hogy mit keres ott valaki, aki belefér a keretbe.

Más: engem mindig kiakasztanak az óvónők, akik hazavitetik azokat a gyerekeket, akiknek a szülei szerintük erre ráérnek.

2018. jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/123 anonim ***** válasza:
29%

"de ezeken a szemét nőknek a gyerekeinel köszönheted, hogy kapsz nyugdíjat, akik 3. v. több gyereket szültek."


"2 ember termeli ki ma 1 ember nyugdíját!!"


Azért marhaságokat nem kellene írni. Egyrészt 30-40 év múlva nem lesz nyugdíj.

Másrészt ha azzal a képlettel számolsz, hogy 2 gyerek ad 1 nyugdíjat, akkor még a 4 (!) gyerekes szülők is csak a saját nyugdíjukat teremtik meg a gyerekvállalással. Nem tartanak el pluszban 1 embert se, nincs miért hálásnak lenni.

A 4+ gyerekkel rendelkezők pedig 99 %-ban azok közül kerülnek ki, akik jelenleg sem nettó befizetők, nemhogy adófizetőt neveljenek.

2018. jan. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/123 anonim válasza:
25%
Én óvónő vagyok, láttam már mindenféle okot dolgozóktól és otthon lévő anyukáktól egyaránt. Személy szerint nekem most 2 és fél évesen ment oviba a kislányom, mert az orvos szerint nem tudom kihordani a második babánkat fekvés nélkül. Ez kényszermegoldás volt, csak szeptemberben akartam vinni. Így azért tudok pihenni. Egyébként nekem rosszabbul esett mint neki, ő már nyitott volt az új élményekre. Délutánra már tényleg elfárad és pityereg utánam, de amúgy nagyon szereti, reggel sincs gond. Nálunk a helyzet - és melyik ujjamat harapjam meg? - volt.
2018. jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/123 anonim válasza:
40%
nálunk az óvónők kifejezetten kérték, hogy ha lehet ne vigyük el ebéd után. tüneményes óvónénijeink voltak. kreatívak, jópofák. a gyerekeim imádtak oviba járni. délután úgy hoztam el őket, hogy csak még csúszok egyet a csúszdán, csak még megépítem a várnak ezt a tornyát, csak még kiszínezem ezt a rajzot. egy gyereknek kell a gyerek közösség, a szocializáció. arról nem is beszélve h sok oviba délután már szakkörök vannak...nálunk volt kétféle angol, görkori, zeneovi foglalkozás. haza kéne rohanni a gyerekkel ebéd után, pikk-pakk elaltatni, aztán ha felkelt, rohanni vissza a foglalkozásokra? nem tudom h ki az aki szerint ez jó egy gyereknek?
2018. jan. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/123 alauda válasza:
53%

Szinte végigolvastam az egészet. Már az elején gondoltam, hogy a kérdező anya önigazolást akar, ami később el is hangzott részéről, hogy "most már tudja, hogy jól csinálja." Elhangzott kérdezőtől is, és válaszadótól is erős megfogalmazás. Személyes kedvencem, hogy jegyzői felmentést kérhetnénk, hogy ne járjon a gyerek oviba, ha nagyon akarnánk, hogy otthon maradjon.

Már miért tennék ilyet egy 4 évessel, akinek kell a közösség, van egy csomó cimbije, meg kell tanulnia egy nagyobb közösséghez alkalmazkodnia, ráadásul ha én fejre állok, akkor sem fejlesztem úgy a gyereket, ahogy a két tünemény óvó nénink.

A másik kedvencem, hogy ne szülj kettőt-hármat, ha nem tudsz vele du. foglalkozni. Szerinted, amíg vki egy gyerekkel boldogul, ahogy tud, tudja azt, pontosan milyen lesz kettővel? Plusz van egy csomó egyéb faktor, amit említettek: veszélyeztetett terhesség egyéb gondozás stb. És ez alatt nem azt értem, hogy a gyereket elhanyagolja bárki is. Sokszor egy óra minőségi idő jóval hasznosabb, mint 3-4 óra passzív időtöltés.

Nem tudom, milyen ótvar oviba járatja a kérdező a gyerekét, de nálunk KIFEJEZETTEN kérték, hogy max fél 9-ig érjen be a gyerek, hogy kijátszhassa magáta foglalkozások előtt, és az óvó nénikkel is meglegyenek a személyes percek. Délután a szakkörök 4 után kezdődnek általában, nyilván nincs értelme rángatni a gyereket oda-vissza. Ha ezt vki megteszi, minden tiszteletem az övé. (Hozzáteszem, hogy csak mozgásos szakkörre járatom a gyereket, nem vagyok híve a túl korai egyéb terhelésnek.) Soha csúnyán nem néztek senkire, mert kisgyerekes, és mondjuk 4-re mennek érte. Amíg egy van, neki mindent megadunk, kettőnél osztani kell nagyon a figyelmet. Pl próbáltál már valaha egyszerre két könyvből olvasni a gyerekeknek? És ez még az egyszerűbb feladat.

Nyilván általánosíthatsz, hogy így könnyebb a sokgyerekes otthonülőnek, de amíg nem vagy a helyében, csak addig általánosíthatsz. Mert szeretne az az anya is nemcsak anya, hanem nő is és feleség is lenni, minden ügyes-bajos dolgát elintézni, háztartást vezetni stb. Nekem tapasztalat, hogy 2 gyerekkkel, akik bújnának a fenekembe,és mindkettő az én figyelmemért erőlködik, elég nehéz porszívózni pl, míg egy gyereket sokkal könnyebb lekötni. Az ovisnak meg sokkal több igénye van már a szülei és a tesója figyelmén kívül, barátokra, óvó nénikre... És ez mégegyszer megerősítem, nem elhanyagolásról van szó, a gyerek jobban szeret otthon lenni, teljesen szeretetteljes a kapcsolatunk.

Mikor azt írta a kérdező, hogy az ő 6,5 éves gyereke megérti, hogy miért csak ennyit van az oviban, akkor kicsit úgy éreztem, hogy ez az anyának az igénye, és nem a gyereké. Persze lehet, hogy rosszul látom, arctalan ez így, a kérdező is, ha ilyen kíváncsi, kérdezze meg az ismerős anyukákat erről, lehet, hogy sok érdekes történetet hallana, és árnyaltabban látná a dolgot.

Én mindenesetre nem érzem szar anyának amiatt magam, mert négyig ovizik a lányom.

Ja és még ami szúrta a szemem, az az, hogy megint általánosítás: aki 3 gyereket vállal, az nem akar dolgozni. Mert ez is elhangzott. Amint kibújik a 3. és betölti a 2-t, bölcsis lesz, megyek vissza min. félállásba. És lehet, hogy szét fogok esni, szakadni, de mindhármat nagyon szeretni fogom:)

2018. jan. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!