Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Natural kondizás?

Natural kondizás?

Figyelt kérdés

1 év után (ha pl csontsovány lennék) akkor mennyit erősödne a test?


174cm 78kg vagyok és 20% kb a zsírom. Naturál edzèsre gondoltam pl: fekvőtámasz, húzodzkodás, guggolás, marokerősítő cucc (amit mindig szorítgatni kell folyamatosan). Nincs pénzem konditerembe menni ezért gondoltam ezekre.


De ha valaki biotechezik vagy szedi a porokat amik izmot csinálnak azok igazi izmok? Mert úgy hallottam az olyan, hogy ha valaki pl 400lbs-re feledzi magát a biotechnek köszönhetően pl 2 év alatt aztán ha abbahagyja akkor 2 hónap múlva már lóg a bőre, és visszaesik természetes formájára. Natural edzésnél meg úgy hallottam nagyon lassan vagy nem is csökken az izom amit felépítek. Melyik a jobb ezdés?


2019. júl. 28. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Naturba semmi ertelme edzeni, ennmar kezdetek ota hasznalok tesztoszteront
2019. júl. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Naturálba sakkozni se érdemes
2019. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"De ha valaki biotechezik vagy szedi a porokat amik izmot csinálnak azok igazi izmok"


Gondolkozzál már ember. Fehérje van bennük. Mi van a húsban fehérje. Akkor a hús mű izmokat épít?

2019. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
De buta vagy
2019. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a biotech nem is hülyeség? Nyugodtan szedhetik azt az emberek? És ha abbahagyják a kondizást akkor 20év múlva is izmos lesz? Mert nekem valamelyik tanár egyszet olyat mondott, hogy ettől igen hamarabb erősödünk, de ha leállunk az edzéssel és a biotechezéssel akkor 2 hèt múlva lógni fog a bőröm.


"De ha valaki biotechezik vagy szedi a porokat amik izmot csinálnak azok igazi izmok?"


Bocsánat, elírtam: amik izmot csinálnak, azok igzi izmokat építenek?*

2019. júl. 28. 15:12
 6/11 A kérdező kommentje:
Én zöldfülű vagyok ilyenekbe
2019. júl. 28. 15:14
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Ne biotechezzél mert a maradék agyad is elsorvad tőle!
2019. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Aztán most se sok van
2019. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az a tanár baromságot mondott neked. Nyugodtan igyál fehérjeport. Ha abbahagyod az edzést akkor elveszted az izomtömeged de nem azért mert ittál fehérjeport hanem mert nem edzel.
2019. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Goosebump ***** válasza:
100%

A nem használt izmot lebontja a szervezet. Az izomnak magasabb a tápanyag szükséglete, mint a zsírnak, és könyebb is lebontani ha energiára van szükség. A konditeremben épített izmot tehát azért bontja le "könyebben", mert szükségtelen tápanyaggal ellátni őket, ha a mindennapok során nincs "haszna".

A biotech és egyéb cégek által készített étrendkiegészítők különböző tápanyagokat tartalmaznak. Olyanokat, amiket a mindennapi ételek során is bevisz az ember, csak túl sokat kéne enni belőlük hogy akkora mennyiséghez jusson a szervezet, ami szükséges. Mint írtam az izomnak nagy a tápanyag szükséglete. Egy idő után rohadt sokat kell enni már pusztán ahhoz, hogy "etesd" az izmot. Hát még ha fejleszteni szeretnéd. Ezért vannak ezek a kiegészítők. Hogy ne kanállal a kezedben kelj és feküdj.

Teljesen mindegy, hogy hol építed az izmot, milyen jellegű mozgásformával. Az izom a terhelés hatására fejlődik. Ha elfárad próbál építeni magán annyit, hogy a következő hasonló terhelést már könyebben végezze. A genetikai plafonig, érts a maximlis felszedhető vagyis inkább megtartható izomtömeg-ig ez így működik. Megfelelően terhelsz és etetsz. Mire az izom nőni fog. A zsírosodás mértéke a bevitt táplálék milyenségén , mennyiségén és elosztásán áll. Tehát ha fain az átrended és edzel rendesen... akkor izmosodni fogsz. Illetve az elején zsírból fogyni is. Az anyagcseréd felgyorsul a mozgás, a megfelelő táplálkozás és az életmód változásra, mire a szervezet reagál majd. És ha az izmaidat folyamatosan használod, akkor nem abból fogja kinyerni a tápanyagokat szükség esetén, hanem a zsírból.

Nagyvonalakban ennyi.

2019. júl. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!