Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az erősödés/izomnövekedés...

Az erősödés/izomnövekedés üteme sok hasonló edzést követően számtani (lineáris), vagy mértani (parabolikus) jellegű?

Figyelt kérdés
Én úgy gondoltam, hogy mértani, hiszen mindig egyre erősebb izomzatot edzünk, viszont az eddigi dokumentált edzéseim alapján (53 edzés egy izomcsoportra kb 1,5 év alatt) lineáris jellegű növekedést mutat. Az erőnléti adatokat súly-ismétlésszámból közelítőképlettel számított 1RM képlettel számoltam.

2019. aug. 2. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
5%
Nem kell okostojáskodni csak basszá oda a súlyoknak!
2019. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
Parabolikus semmikepp, eleinte lehet linearis, de az a bizonyos intervallumban vett liearisnak tuno szakasz egy logaritmus gorbe resze.
2019. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 Igen, ez tűnik logikusnak, hiszen különben naturálban nem lennének fejlődési határok.
2019. aug. 2. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!