Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit egyek zabpehely helyett?

Mit egyek zabpehely helyett?

Figyelt kérdés

Szóval elég fontos a zabpehely, jelenleg diétázni szeretnék. Sajnos nagyon felpuffaszt, emiatt nem ehetem, esetleg van erre megoldás (emésztőenzim vagy valami?) vagy milyen alternatívát tudnátok mondani?


(másik kérdés, hogy a szójafehérje nem fog puffasztani ugyanúgy?)


2019. aug. 23. 10:18
 1/9 anonim válasza:
63%
Érdemben nem tudok válaszolni a kérdésre, csak azt tudom mondani, hogy a szója is puffaszt, ráadásul a 95%-a génmódosított is, így én csak kerülöm.
2019. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szója az egyik legjobb opcio
2019. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

A szóját kerüld messziről. Férfiaknál és nőknél is kiválthat hormonális diszfunkciókat, ráadásul a biológia értéke (hasznosulás) is alacsony. Vegyél olyan tejsavó fehérjét amihez adtak gyárilag enzimet, de van eleve laktóz mentes változat is, de ha tejfehérje allergiád vagy intolarenciád van akkor ez sem megoldás. Marha vagy borsófehérje még ami szóbajöhet ha a tejsavó kiesik.

A zab azért puffaszt mert nem főzöd meg kellő képpen ezért a rostokat nehezen emészted. Öntsd fel 2 egység vízzel és rakd be a mikróba 3-4 percre, közben párszor kavargad meg. ha az összes vizet/tejet felszívta a végén akkor fogasztás előtt hígítsd vissza. Főzés, mikrózás után várja 10 percet hogy teljesen átpuhuljon. De létezik enmzim, pl Kreon amiben van szénhidrát, zsír és fehérje bontást segítő enzim. De ehetsz mást is zabon kívül, quinoa, amarant, hajdina pehely, barnarizs, bulgur, teljes kiőrlésű kenyér (jókenyér gyártja, rozsos verzió megfelelő, lidl-ben van)

2019. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as nem ért hozzá, hagyjad...
2019. aug. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, különösképp az utolsónak! Kipróbálom a zabpehlyhet rendesen elkészítve.


Viszont a szójafehérjés kijelentésre reagálnék. Edzés utánra természetesen tejsavót innék, de este, amikor a hosszabb felszívódás a jó, még jobb is annál, illetve reggel ennék zabpehely mellé (mindezt anyagi megfontolásból is). Nem volt semmi bajom, jó pár éve, mikor csak szójafehérjét tudtam venni, akkor az is bevált. Szerintem jó kiegészítő lehet!

2019. aug. 23. 11:41
 6/9 anonim válasza:
Miért nem értek hozzá mondd? Mert szerintem a génmódosított szója nem a legjobb a szervezetnek?
2019. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 kutatásokkal támaszd alá amit mondasz, de ne ilyen brit tudósok megmondták fajtával.


Azt hogy ide böfögsz valamit, semmit nem jelent.

2019. aug. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Reggelire zab mellé is mehet a tejsavó, a rostok és a szénhidrát lassítja a felszívódást. amúgy megy 24 óráig ott kering a véredben az az aminosav amit bevittél, szóval ez a lassú/gyors fehérje kérdés is baromság. egyél meg testsúlykilogrammonként 2g feherjét, ha 80kg vagy akkor 160g fehérje, ez nyilván húsból, tejtermék, túró, kiegészítők mindennel együtt és kész. gondolom nem te lesz el a következő Mr. olympia hogy számítson. A szójafogyasztás veszélyeiről meg olvass inkább neten, én tuti nem innám hosszabb távon nagy mennyiségben. Pl 100g tofu naponta még ok, de abban 60% a víz, a fehérje meg olyan 15g. ha azt nézzük ez nem sok, de ha legurítasz napi 60g szójafehérje koncentrátumot az már sok lehet. ráadásul a tested nem tudja úgy hasznosítani mint az állati fehérjét, (biológia érték mint fogalom)

[link]

2019. aug. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Probald meg a tojast 3 feherje 1 a sargsjavsl együtt.
2019. aug. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!