Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti mennyivel csináljátok az...

Ti mennyivel csináljátok az alap gyakorlatokat?

Figyelt kérdés

Itt nem az 1 maxos PRokra gondolok, hanem mondjuk 4x8at mennyivel futnátok csinálni.


Mert én nem tudok az 1 maxaimat, mert soha sem megyek olya súlyra amivel nem tudok minimum 4x6ot csinálni, de inkább 4x8at.


Kort, súlyt, magasságot és testzsírszázalékot is írjatok.


Pl.: Én 22 éves vagyok, 177cm, 90kg, kb 20 testzsír százalékkal és 4x8as ismétléssel:

fekvenyomás: 80kg

Mellről nyomás rúddal: 60kg (ezt csak 4x6ban)

gugolás: 80kg

felhúzás: 90kg

Evezés rúddal: 60kg


Csak mindenki arról beszél, hogy miből tud mondjuk 5dbot csinálni vagy ilyesmi és mivel én nem csinálok ilyeneket nem tudom milyen erős vagyok.



2019. aug. 24. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb lenne neked maxolni és úgy 1000+1 emberhez tudnád mérni magad az interneten.
2019. aug. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a felhúzásod és guggolásod elég gyenge, és a többi is még a kezdő kategória.
2019. aug. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert kezdő is vagyok gulogást és felhúzást meg még csak 2,5 hónapja csinálom.
2019. aug. 24. 12:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Felhúzásból 4x12-t szoktam 250kg

Guggolásból 6x8-at 180kg

Evezés rúddal 4x8 140kg

Fekve nyomni rúddal nem tudok a könyököm meg a vállam miatt. Kézisúlyzóval szoktam 4x8-at 70kg

Mellről nem nyomok szintén a vállam meg a könyököm miatt.


32 vagyok, 182cm, 93kg és kb 6-7% tzs-vel.

2019. aug. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A felhúzást elírtam. 5x5-nél 250-nel húzni. 4x12-nél 180kg
2019. aug. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mellről nyomás 60-ba 4x6 kezdő szint :D jól van. Amúgy is gyanús tekintve a többi gyakorlatot.
2019. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6#


Hát nem tudom minek nevezzem magam, de ahogy látod fényévekre van tőlem a 4# válaszóló, a gugolás és felhúzás meg nem nagyon reprezentálja hol vagyok mert most kezdtem és még új mozgás forma.


De a fekvenyomásnál még a 100kgot sem értem el 4x8ban és az evezésem is gyenge. A kommentedből gondolom, hogy akkor a mellről nyomásom jó a többihez képest.


Pontosan ezért tettem ki hogy megtudjam, hogy nagyából hol állok.


Mert látszik, hogy kondizom, de nem vagyok izmos annyira kinézetre. Elég picit a méreteim. Plusz a súlyok sem nagyok.


Szóval, gondolom kezdő vagyok.

2019. aug. 24. 19:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy élet rejtélyét oldom meg neked, kedves kérdező:

Írd be googleba, hogy 1rm calculator, majd rögtön az első link tökéletes. Beírod a súlyt, és az ismétlés számok, és megtudod a maxod. Érdemes minél alacsonyabb ismétlésszámot bevinni, a pontosabb végeredmény érdekében. Például egyébként nagyon sok erőemelő nem maxol, hanem csak 3 ismétléses maxig megy le (hogy egy 4. ismétlés már ne menjen) és abból számol maxot, mert az már elég pontos, arra lehet tervezni egy versenynél, viszont még nem túl nagy súly a sérülésveszélyhez.

A te ereményeid, ha 4x8 at maxnak vesszük:

Fekvenomyás: 95KG

Mellről nyomás: 70KG

Guggolás: 100KG

Felhúzás: 110KG

Evezés: 75KG

2019. szept. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!