Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Pihenjek egy hetet?

Pihenjek egy hetet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 8 hónapja foglalkozok a testépítéssel. És most jött el az az idő, hogy néha picit elmegy a kedvem az edzés előtt. Nem azt mondom hogy beleuntam, hanem hogy fáradt vagyok picit elkezdeni, és úgy nem akarok lemenni hogy nincs erőm meg kedvem. Heti 6x edzek de ebből 2 lábnap. Jó lenne ha egy hetet most pihentetném magam? Nem lenne baj az izmok számára ennyi pihenés? Válaszotokat köszönöm!

2019. aug. 26. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Le fog menni némi izom. De szerencsére az izommemória miatt amikor újra beleveted magad néhány nap alatt visszanő
2019. aug. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég heti 4 edzés is, lehet a 6 sok, ezért vagy fáradtabb /kedvtelenebb.
2019. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Breast ***** válasza:
100%

1 hét alatt kb semmi izmot nem fogsz veszteni. Ha szeretnéd, hagyj ki nyugodtan 1 hetet.


6 edzés elég sok, de nem tudjuk mennyire kemények. De még ha csak közepesek is akkor is az a baj, hogy a tested szinte minden nap kapja a stresszt amit az edzés ad és nem tud pihenni. 3-4 nappal lehet jobban járnál.

2019. aug. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves breast! Köszi szépen a válaszod! Igazából a 6 napból 2 lábnap ami nem durva/intenzív, hanem koncentrált edzésnek viszonyítom. Push/pull/Leg bontásban edzem, nekem ez jött be. A 2 pull-t 2 push-t oda teszem ahogy bírom!
2019. aug. 26. 20:32
 5/6 Breast ***** válasza:

Én alsótest-felsőtest bontást javasolnék. Heti 4 napra egész jól elosztható.

[link]

2019. aug. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Testépítésben szoktak "deload" heteket csinálni időnként egy-egy hosszabb időn át való folyamatos edzés után.


Lényegében, hogy elkerüljék a túledzést.


A deload héten ugyan úgy edzenek, csak kisebb súlyokkal, hogy kevésbé erőltessék meg magukat, jobban regenerálódjanak és a következő hét után új erővel vágjanak bele az edzésbe.


Ez nem mindig 1 héten át tart. Sokan már nem hetekben mérik az edzést, hanem napokban. Pl.: Nekem 6 napos ciklusaim vannak, amiből 4-et vagyok konditeremben.


Szóval ha 1 hétre leállsz az nem igazán deload hét, de ahoz hasonlóan még jó is lehet. Pl.: Volt hogy betegség miatt kihagytam egy hetet, amikor vissza tértem erősebb voltam mint előtte, mert az izmaim kaptak egy régóta várt pihenést.

2019. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!