Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mobilitási probléma felhúzásnál?

Mobilitási probléma felhúzásnál?

Figyelt kérdés

Most volt a harmadik felhúzásom,eddig mind a 3 után úgy mentem ki a konditeremből,mintha besz@rtam volna.A derekamnál a csigolyák nem nagyon örültek,hogy én felhúzni akarok

A derekamnál sajnos nem tudom egyenesem tartani a hátam,alapjáraton is rossz a testtartásom sajnos :/

A csípőm rettenetesen merev,a vállaim előre esnek.

Dolgozok az ügyön,napi 2x csinálok mobilizációs gyakorlatolat

Szerintetek addig csináljak felhúzást könnyű súllyal,vagy teljesen mellőzzem ?

Ha 50 kilóval csinálom,akkor elég szépen egyenes a hátam,de ha felmegyek 80-ra,akkor már egyből görbül a dolog.

A felsőhátamat elég szépen egyenesen tudom tartani,de a derekam sajnos görbül 'nagyobb' súlynál.

És ez guggolásnál is jelentkezik,amikor kb 90 fokhoz érek,akkor behajlik

Azért leírom hogy csinálom,hátha csak elcseszek valamit,bár ha rossz a mobilitásom,akkor szerintek tök 8 mit csinálok,rossz lesz a gyakorlat,mivel nem tudom felvenni a helyes testtartást


A talpam közepéhez helyezem a rudat

Válszélesen vannak a lábaim

Elöre hajolok

A térdem előre tolom,amíg a sipcsontom eléri a rudat

A mellkasomat kiemelem

Nagy levegő a hasamba

Megfeszítem mindenem

Egyenes háttal felemelem a súlyt a térdemig

Onnan pedig a csípőmet előre tolom


2019. aug. 28. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Leirva egyik iranyba sem megy at a vizualis hatas, nagyon sok dolog fuggvenye a jo felhuzo technika, guggolas szintugy.

Annyi biztos, hogy ez egy uj terheles a testednek, elso 4-5 edzesnek arrol kell szolnia, hogy megtanulod a gyakorlatot. Ha 50-el jol csinalod de 80-nal gorbul az alsohat, akkor dolgozz magas ismetlessel 40-60kg kozott. -4 felhuzo edzes igy, utana emelhetsz a sulyon. Minden hetel raraksz oldalankent egy 2,5 kilos tarcsat a rudra az utolso sorozatban, mig elersz a 80 kiloig. Utana mar rajossz, de egy atlag ember a nullarol (foleg gerinferdulessel) nem fog eljutni 3 edzes alatt egy stabil 80-as felhuzashoz. Inkabb 3 honap lesz az.

2019. aug. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze,természetesen nem is várom el,hogy 1 hónap múlva én legyek a következő mr.olympia,csak szeretnék úgy felhúzni,hogy az egészséges hatással legyen a hátamra,és ne rombolja

Most holnap nem tudom mi lesz,gondolom alig fogok tudni járni,előre látom.

Bár főleg az izomláz miatt van ez

Jolvan,akkor próbálkozok kis súllyal

Gondolom a gerincmerevítőim el vannak lustulva,azért is lehet talán a hanyag testtartás

Köszi a tanácsot ! :D

2019. aug. 28. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:

A hátadra a felhúzás nem lesz egészséges, nem arra találták ki a gerincet.

Akár mobilitási probléma is lehet, bár az kis súllyal is ott lenne. Ha derékszögig felhúzott csípővel nemtudod a térded kinyújtani, akkor dolgozz a combhajlítókon. Következő módon javíthatsz a flexibilitásán, ha ez a helyzet:

1, izom bemelegítése (kis intenzitású gyakorlat az izomra, masszírozás, futás, meleg zuhany stb.)

2, hengerezés

3, végül nyújtás (30 mp a minimum egyhuzamban, ha változást szeretnél)

Edzés előtt, után is ejtsd meg, és pihenő napokon is. Hidegen, előkészítés nélkül ne nyújtsd, avval jót nem teszel.

2019. aug. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Áhh nyujtott térdel előre kell hajolnom akkor olyan gőrbe a hátam,hogy ránézni is rossz

Köszi a tippet neked is !

Pár napja beszerváltam egy gumi szalagot,azzal úgy nyújtottam hogy a hátamra fekszek,egyik lábamnál megnyújtom a talpamnál,és húzom felfele a lábam

De akkor beiktatom ezeket is !

2019. aug. 28. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen az a 3. pont, a nyújtás. Úgy is lehet. De a bokát nem muszáj belevenned, mert akkor előfordulhat, hogy előbb nyúlnak meg idegi struktúrák, és nem jutsz el a térdhajlítókig. De ha ott húzódik, ahol kell, akkor nyugodtan.
2019. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát a vádlim is húzódik csúnyán.

Annyira merev vagyok mint egy farönk,de dolgozok rajta rendesen

Meg köszi a tippet,hogy mennyi ideig nyújtsam,tegnap ilyen 20mp körül abbahagytam,ma nyújtottam 2x 1 percig,és szépen letudtam hajolni

Igaz,görbe volt a hátam,de elértem a földet szépen nyújtott térdel

Igazából a csípőmet kéne jól kinyitni,talán az már félsiker lenne

2019. aug. 28. 23:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát felhúzásnál azoknak a struktúráknak a rugalmasságára nincs szükség, nyújthatsz spiccben lévő bokával, laza vádlival is, hogy a combizmok kapják a nagyját.

A hátad görbülni fog, mindenkinek görbül. Egyenes gerincel ha előre dőlsz, az csak csípőből történik, úgy szerintem kevesen érik el a földet, úgy a derékszög már jó és elég.

Örülök egyébként, hogy segíthettem :)

2019. aug. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!