Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kondisoknak kamu izmaik vannak?

A kondisoknak kamu izmaik vannak?

Figyelt kérdés
Most keztem el edzeni de haverok többiek rám szoltak hogy hagyam mer csak kamu izom es ugyanolyan gyenge maradok
2019. szept. 4. 23:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
59%
#9 Szerintem 2 nap sem kell, pár óra alatt bele lehet jönni ilyen teljesen alap tevékenységekbe. Az erő az első perctől a rendelkezésedre áll.
2019. szept. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan értelemben kamu, hogy nem funkcionális. Ezért ajánlott a súlyzózás helyett a street workout, fegyencendzés. Az funkcionális izomzatot fejleszt."


Persze, sokkal funkcionálisabb a mászókán pörögni fejjel lefelé vagy kézenállni, mint pl. felemelni a földről és/vagy kinyomni egy nagyobb súlyt.

2019. szept. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
71%

Azert adtak neki egy teves szlenget mert a fekvotamaszhoz, sajat testsulyos guggolashoz, tolodzkodashoz, csigan meg kotelen huzasokhoz illetve nyomasokhoz nem kell kilepni a komfortzonabol ezert eladhato.

Most gondolj bele egy laikus kezdo szemevel, aki izmosodni, erosodni akar. A sulyzozast a testepitessel, doppinggal, elso ranezesre teli szart buvarruha kullemu mr. o szornyekkel azonositjak. Az 50 kilos lany, vagy 60 kilos fiucska nem akar ugy kinezni, a dopping meg maga az ordog uruleke. Ha rafekszik a fekvenyomo padra akkora lesz mint Coleman 2000-ben, es valaki veletlenul be is szur neki egy sustat, soha tobbe nem all fel neki es elkezd szorosodni. Mennyivel csabitobb a 70 kilos de szalkas ffekvotamaszmester tomi szemelyi edzo programja, ahol az elso 10 ismetlest konnyeden veszed, 15-nel mar erzel valamit, 18-nal meg lerakod nehogy fajjon. Mennyivel konnyebb sajat testsullyal guggolgatni vagy max egy 10-15 kilos kettlebellt fogva vegezni a gyakorlatot, mint elkezdeni felpakolni a tarcsakat a rudra. Ahh az mar nehez, mar az elso ismetlesnel erolkodni kell, sot fel is kell emelni a tarcsat fejmagassagba hogy felrakd a rudra, utana meg ki is kell emelni a sulyt mielott elkezdheted. Masnap reggelre meg 65-70cm-es combom lesz 3% zsirral, nem akarok hurkas lenni. Tolodzkodast is csak sajat testsullyal, addig amig kenyelmes. Veletlenul se akasszak magamra tarcsat mert osszeroskad alattam az allvany. Meg amugy sem ezert jottem ide.

Sot, csinaljuk az egeszet koredzesben, folyamatosan magas pulzuson, hogy veletlenul se egessunk zsirt, az egesz szett alatt oxigenhianyos allapotban tartva a testet, hogy biztosan izomlazam legyen egesz heten az egesz testemben. Meg le is izzadok mint a lo, meregtelenitek, kiizzadom a zsirt, fogyok, izmosodok, hulye lennek en sulyzozni. A fekvotamasz Tomi is milyen jol nez ki, en olyan akarok lenni. Az nem szamit hogy o is sulyzozik, csak azt is szarul csinalja, sulyzos edzessel egy ev alatt elerhetnem a fizikumat, en akkor is funkcionalisan edzek, mert barmikor beeshet egy olyan hetvege ahol fat, teglat kell pakolni, vagy kertet kapalni. Nem szamit hogy egyebkent irodai munkam van es az egesz csaladom nagyvarosban el, jobb biztosra menni.

Nyilvan tuloztam (de lehet hogy nem), de az amator koredzesre epitett foglalkozasok pontosan ezen tudatos/tudat alatti hozzaallastol es gondolkodastol eladhatok.

2019. szept. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy az pixel? Eleg frusztrált vagy nem sikerult csajt felszedni a nyáron?


Latod ezert kell a bszo forma pajti!

2019. szept. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem talalt. 😃
2019. szept. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
92%
Ez a félnótás tuti már a házikkal győzkődik azert tunt el.
2019. szept. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
A konditermi edzés elsősorban a látványra megy rá, a nagy és erős felszíni izmokat edzi. Így valóban sok esetben "mű"-nek hathat. Azonban beiktatható a funkcionálisabb mélyizmok edzése is.
2019. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
97%

Az izom igazi, annyi hogy a testépítéssel a nagyságra mennek nem az erőre, de az átlag emberhez képest még mindig rettenetesen erős.


Rám is mondták már kicsit tanulatlan emberek, hogy nagy az izom, de kicsi az erő. Igen, lehet nem vagyok erős a méreteimhez képest, de attól még az átlag embernél aki nem jár konditeremben minden gyakorlatban legalább 3x annyi sult tudok megmozgatni vagy van ahol 4x annyit van ahol 2x... de az a lényeg, hogy az embereket nézve kifejezetten erős vagyok.


A funkcionalitás meg ... Nincs funcionális izomzat, mert többé nem dárdákkal és késekkel vadászunk a vadonban. Nincsen olyan izomzat, amit kifejezetten jó lenne a napjaink túlélésében.


Így pl.: egy calisthenicses front leverje nem értem mivel funkcionálisabb mint egy mondjuk felhúzás, amit még akár a való életben is lehet hasznosítani.


Nem rég kanapét kellett cipelnem pár méteren keresztül és tudtam milyen a megfelelő forma annak megemelésére és mivel az ottani súly kb 4xsét is megemeltem már bőven rettenetese egyszerű volt.



"kamu izom es ugyanolyan gyenge maradok"


Mi az hogy gyenge maradsz? A való életben nem kell többszáz kgot emelgetni. Akkor leszel erősebb ha nem jársz konditerembe?


Meg mi ez a "kondisok" általánosítás? A konditeremben edzenek az erőemelők is. Akik definíció alapján rettenetesen erősek.


A valóéletben nem számít, hogy 4x8ban 150kgot húzol fel és "gyenge vagy" vagy éppen erő emelő és képes vagy 3 ismétlést csinálni 250nel.

2019. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Milyen mélyizmokat nem edz meg egy nagysúlyos guggolás vagy elemelés?
2019. szept. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

#19 Ez engem is erdekel.

A funkcionalitasnak (de utalom ezt a szot ebben az ertelmeben...) pont az a lenyege hogy nem izomspecifikusan terhelunk, hanem komplex mozgast igenylo gyakorlatokat vegzunk. Most ha valaki a mely izmokat celzottan terheli/erositi mert hogy ugy lesz funkcionalis, az sajat magat es a funkcionalitasat szurja tokon. 😄 Vicc az egesz.

2019. szept. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!