Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kondisoknak kamu izmaik vannak?

A kondisoknak kamu izmaik vannak?

Figyelt kérdés
Most keztem el edzeni de haverok többiek rám szoltak hogy hagyam mer csak kamu izom es ugyanolyan gyenge maradok
2019. szept. 4. 23:11
1 2 3
 21/25 MadSeal ***** válasza:
100%

Ez olyan dolog, mint amikor azt mondják, hogy a csoki hízlal. Valójában ha minden nap csak egy tábla csokit ennél, elég könnyen leépülnél és le is fogynál. Ez azért van, mert nem az számít, hogy mit eszel, hanem az, hogy mennyi kalóriát viszel be egy nap. (Fogyás/hízás szempontjából. Ha az izmokat is beleszámítjuk, akkor a makrok is számítanak.)

Így van ez az edzéssel is. Ha folyamatosan csak a szarkoplazmatikus hipertrófiára edzel, vagyis viszonylag magas volumenű edzéseket vègzel, akkor igen, izmosabbnak fogsz tűnni, mint amilyen erős leszel, de még ígyis sokkal erősebb leszel, mint az átlag. Ha viszont erőre edzel, mondjuk 5*5ösöket, akkor már csak logikai alapon is, az erőd fog fejlődni elsődlegesen, és a méretnövekedés csak másodrendű lesz. Tehát ezzel a sok rizsával arra szerettem volna kilyukadni, hogy nem maga a kondizás az, ami ,,mű,, izmokat csinál, illetve, hogy nincs olyan, hogy valaki ugyan olyan gyenge maradna, mint volt.

2019. szept. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
81%

Hogyha egy "kondis" ember nem olyan erős egyből valamilyen munkában, az nem azt jelenti, hogy kamuizom. Az idegrendszernek hozzá kell szoknia új mozdulatsorhoz, ennyi a válasz. A kondis izoláltan edzi az izmait, ahhoz, hogy valamiben erős legyen, pont bekéne kapcsolni az összeset. Az erőemelő mindent belevisz a fekvenyomásba, aki izomra megy, igyekszik a mellére koncentrálni. Nem gyengébb a "kondis" a cementcipelésben, egész egyszerűen aki évek óta segédmunkázik mert annyira vitte, annak az idegrendszere már megtanulta a mozgásformát, hogy milyen izmokat mikor hogy feszítsen. És nyugi, a kondis is pikpak eltud vinni annyi fát, mint a segédmunkás.

Az a mély izmos dolog engem is érdekelne, hogy honnan jött...

2019. szept. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Meg a másik, hogy mit nevezünk erőnek? Annyi fajtája van... erő-állóképesség, max erő (1RM), gyors erő... sok fajtája van, lehet, hogy aki betontkevert egész életében később fárad el a sóderlapátolásban, de a kondis meg tudna lapátolni rövidebb ideig 3x nagyobb lapáttal... Komplexebb kérdések ezek annál, mint hogy kamu-e vagy se.
2019. szept. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Valaki írta, hogy "Nincsen olyan izomzat, amit kifejezetten jó lenne a napjaink túlélésében."


Azért arra felhívnám a figyelmet, hogy a gerincet tehermentesítő izmok igenis fontosak, ha sokáig szeretne valaki hátfájás nélkül élni. Valószínűleg egy testépítőnek elegendően erősek ezek az izmai, nem azért írom. Csak tartsuk észben, hogy ezek olyan izmok, amik fontosak, de nem látványosak. Ha én dönthetném el, hogy milyen sportot lehet funkcionális erősítésnek nevezni, akkor ezek az izmok benne lennének. De persze nem én dönthetem el.


A másik, ami jogos vád lehet egyes testépítőkkel szemben, ha hagyják beszűkülni az ízületeik mozgástartományát. A funkcionálisnak nevezett edzéseknél szerintem tényleg jellemzőbb, hogy erre is figyelnek (meg persze a normális testépítők is, de nem véletlen sztereotípia a hátát megvakarni nem tudó kigyúrt ember). A mozgástartomány beszűkülése tényleg okozhatja azt, hogy hiába vagy erős, nem tudsz normálisan farönköket rakodni (azon kívül, hogy azokon nehezebb jó fogást találni). De ez szerencsére általában nagyrészt visszafordítható, így pár nap alatt belejössz abba a rakodásba.

2019. szept. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó: Egy izom csak és kizárólag nyomóerőt okozhat egy általa áthidalt ízületben, hogyan tudná ez a gerincet tehermentesíteni? Esetleg úgy tudják, hogy kedvezőbb helyzetbe rakják a gerincet, viszont arra pedig mindenkinek adott az izomereje, ott inkább a testnevelés és testtudat jön szóba. Esetleg ha nagy súllyal húz fel valaki, görbül a hát, de az meg rossz kivitelezés és súly választás. A "hátfájás", ami alatt de gondolom derékfájdalmat értettél, hát azt jó életmóddal, a gerinc mozgástartományát megőrző gyakorlatokkal illetve rendszeres kocogással/gyaloglással (porckorongokra van jó hatással), meg úgy általánosan mozgással lehet megelőzni, és egészséges életmóddal (stresszmentesség, elegendő pihenés). Az izomerőnek ebben nincs annyira szerepe, ez már úgymond cáfolt dolog, egyáltalán nem elsődleges.
2019. szept. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!