Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítő körökben az úszás...

Testépítő körökben az úszás mint aerob/cardio edzés miért nem népszerű?

Figyelt kérdés

2019. szept. 22. 12:40
 1/5 subrette ***** válasza:
100%
A hatékony úszáshoz jó technika kell, amit felnőttkorban sok idő megtanulni. + lazaság, sok nyújtás, ami sok testépítőnek nem erőssége.
2019. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Macerás és igen, a testépítéssel foglalkozók egy részének hajlékonysága egy márványtömbével vetekszik. Úgy meg elég nehéz.
2019. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Technika nem olyan vészes, anno én is felnőttként tanultam meg úszni. 3 hónap volt.
2019. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én még azt is megemlíteném, hogy egy olyan embernek aki 80-90 kg körül van 8-10%-os zsírral, kb. a vízfelszínen maradáshoz kell annyi munka mint egy hasonló testsúlyú, de 25-30% (vagy nagyobb) testzsírral rendelkező felnőtt ffinek a haladáshoz. Aki komolyabban űzi (nem natúr, versenyző) nyugodtan számolhatunk 100-110kg-ot 6-7% zsírra, evidens hogy még nehezebb a történet. Szerintem egy kifejezetten izmos test számára ha nincs semmi zsír, technikától függetlenül az úszás soha nem lesz zsírégetés szempontjából megfelelő kardió, hanem bőven egy közepesen intenzív aerob mozgás. Ebből kifolyólag abból a célból amiből szüksége van a kardió mozgásra egy testépítőnek (zsírégetés) az úszás haszontalan.

Meg egy olyan oldala is van a dolognak (részemről legalábbis), hogy eleve akkor tudok elmenni edzeni, amikor időm engedi. Még az edzőtermen kívül egy uszodába is eljárni időben nem férne bele. De ha egy olyan embert nézünk, akinek az életében jóval előbb van prioban az edzés mint pl. nekem, valószínűleg eleve többet edz, így még pluszba uszodába járni neki sem lenne ideje, türelme. Főleg ha tisztában van vele, hogy zsírt sem nagyon fog égetni vele.

2019. szept. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Mert az úszáshoz magastartásig fel kell tudnod emelni a kezeidet.
2020. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!