Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes ilyen 20 ismétléses...

Érdemes ilyen 20 ismétléses guggolásokat csinálni izomnövelés céljából? Larry Wheels is csinál ilyet, pedig ő nagyon erős

Figyelt kérdés

2019. szept. 27. 11:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem szeretem a kötekedőket....


Miért,szerinted egy erősember nem jó erőemelésből?A felhúzás világrekordot is Eddie Hall tartja,aki egy erősember...

2019. szept. 27. 17:12
 12/17 anonim ***** válasza:

Inkább fordítva nem működik.


... de ugye tudod hogy teljesen más kell ahoz, hogy atlasz köveket emelkes, súlyokat cipelj fel lépcsőn, súlyokat dobálj a magasba, hűtőket vigyél, kamionokat húzz stb...


Ha már felhoztad Eddie Hallt. Kb 1 héttel ezelőtti vlogjában mondta, hogy csak azért erős a fekvenyomása, mert mindig is figyelt rá, de tipikusan egy strong mannek nem az, de ő azért hajtotta, mert jó kiegészítő gyakorlatnak tartotta a strongmanhez.


Szóval nem, nem ugyan. Attól még hogy az mindkettővel fel kell állni a súllyal nem ugyan az a gugolás és az atlasz kő felrakás. Főleg hogy a strong manek futnak a súlyokkal, oda teljesen más fajta erő kell mint a erőemelőknek.


A Strong man és a testépítős között aztán már tényleg semmit közös sincsen.


Kérdező komolyan. Mit akarsz? Nem kötekedek, csak kijavítom a baromságokat amiket írsz.


Ne provokálj idióta válaszokkal és én sem írok többet.

2019. szept. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Hát b+ ezt el lehet mondani kulturáltan is,nem kell kötekedni

Amugy se hiszem el ezt.Bjornsson is indult erőemelő versenyen a közelmúltban,szép eredményt is elért

2019. szept. 27. 20:34
 14/17 anonim ***** válasza:

13#


Ne hidd el. Ha normális tudsz angolul nézd Eddie Hall, Brian Shaw, Jujimufu vlogjait.


Azt hiszem pont Brian Shaw taglalta ki ezt a témát, amikor Strong Manes edzést csinált.


Ezeket nem a se--gemből húzom ki. Nem úgy mint te.

2019. szept. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kérdező azért írtam hogy nagy különbség van a strongman és a powerlifting között, illetve hogy más a kettő, mert máshogy edzel rá.

A powerezés 1 ismétléses maxokról szól. A strongmanben kifejezetten felhúzás nincsen. Maximum valamilyen formája ami kötött pályás (rámpán autó emelése stb.). A mozgás alapja ugyan az mint egy konvencionális felhúzásnak, de más mozgáskoordinációt igényel. Illetve a strongmanben nem 1 ismétléses maxra mennek az ilyen jellegű gyakorlatokban, hanem vagy piramisban építik fel az eredményt addig amíg le nem győzik a másikat (ergo nem maxolásról van szó pl. egy rönknyomásnál, nem a használt súly számít hanem az adott versenyszámban elért pont), vagy az ismétlésszámra mennek (idő alapon). Régebben volt guggolás is azt hiszem fix. 300 vagy 340kg-al, de az sem maxolás hanem ismétlésszám. Sőt emlékszem volt konvencionális felhúzás is ismétlésre régebben.

Minden erősport és nagy fizikai erőt igénylő sport szükséges gyakorlata a felhúzáshoz a 3 erőemelő gyakorlat. Viszont a felkészülés folyamata más. Ha azonos gyakorlatvégrehjatásról beszélünk akkor a gyakorlat is más. Powerben akkor indulhatsz el a súllyal illetve akkor teheted le ha a bíró jelez. Strongmanben ilyen nincs. Próbáld ki, hogy mennyi a maxod paused reps-ben meg touch and go-ban. 1 ismétlésnél ~10% difi biztos van benne. Utána meg nyomj le egy 10 ismétléses sorozatot. Érezni fogod hogy hiába ugyan az a mozgáspálya, ha ki akarod maxolni a teljesítményed, máshogy kell hozzá felkészülni.

2019. szept. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Én is olyan vagyok mint Larry Wheels,mindenbe jó akarok menni.Erőemelés mellett másfél órákat futottam meg sprinteltem is,most pedig neki akarok ugrani az MMA-nak is,az erőemelést pedig ugyan úgy versenyszerűen folytatni akarom.

I

2019. szept. 28. 12:48
 17/17 A kérdező kommentje:

Erőemelők is szoktak 8-10 ismétlésszámú guggolásokat csinálni,nem c sak az erősemberek..Az is része az edzésnek.

Szóval értelmetlen a felvetés.

2019. szept. 29. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!