Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Amióta kigyúrtátok magatokat...

Amióta kigyúrtátok magatokat kevesebb inzultus ér?

Figyelt kérdés

Világ életemben magas és nagyon vékony voltam. Folyamatosan csesztettek iskolatársak anno, néha odavertek, de rokonok is pl. ha úgy adódott helyzet kellemetlen helyzetbe hoztak, mert 185 centimhez nem bírtam megütni a 60 kilót, néha 54 kilóra is lementem, pedig nem diétáztam...


Aztán eldöntöttem, ez így nem mehet tovább huszonéves férfiként.


Feltömegeltem 75 kilóra tiszta étrenddel pár év alatt, szárazra. Cél a 85-90 kg viszonylag szárazon.


Azért csinálom, mert nagyon érzékeny lelkületű vagyok, mindent magamra vettem, és így próbálom ellensúlyozni.


Volt pár olyan szituáció utóbbi időben, amikor az illetőt igen lerendeztem, mert az önbizalmam megnőtt. Hozzáteszem a tiszteletet maximálisan megadom mindenkinek, de amikor a másik fél felől flegmaság jön, akkor nagyon felmegy a pumpa.


Végre fel tudok venni egy M-es pólót úgy, hogy nem lötyög rajtam az XS-es, mint valami madárijesztőn a rongy...


Ti hogy vagytok ezzel, munkahelyen kevésbé szórakoznak veletek, tartanak tőletek, vagy a többséget nem hatja meg, hogy ki vagytok gyúrva? Változott valami az életetekben?


Másik része, úgy gondolom, ha barátnője/párja van valakinek, illik megvédeni, ha pl rámozdul egy idegen, ez nem kérdés. Ehhez viszont erőnlét kell. Jelenleg szingli vagyok, előző barátnőm egy átlagos csaj volt, de volt olyan összetűzés, hogy majdnem bunyó lett belőle, mert az illető férfi nagyon pofátlan volt, de mivel nem ért senki senkihez, így nem lett tetlegesség.

Ha esetleg kifognék egy fullos csajt a késbbőiekben, el sem tudom képzelni, hogy mennyi konfliktus elé állnék. Mert a mai férfiak a tiszteletet nem adják meg a nőknek és ez taszít.


Pluszba küzdősport alapokat (box) el kezdtem itthon, és majd szeretnék elmenni rendes edzésre is.


Mi a véleményetek erről, mennyire tartjátok fontosnak a férfi erőt? Sokan azt mondják, a 21.században nem ez számít már, de szerintem nem így van. Ha ki lenne tömve a gatyazsebem lóvéval, akkor is zavarna, ha nem törődök magammal.


2019. okt. 1. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mikor gyúrtam, valamiért mindig belém akartak kötni a diszkóban. Ez az alkoholista logika olyan, hogy üsd ki a legnagyobbat, akkor leszel te a menő.
2019. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem inkább több
2019. okt. 2. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ez érdekes
2019. okt. 2. 08:53
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg abszolút nem ér inzultus utcán se szórakozóhelyen se máshol. Nem is kell mert küzdősportra járok, jobb ott kiadni az agressziót.
2019. okt. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Inkább más jellegű a beszólás úgy mondanám. Én az ellenkezője voltam, 100kg 35+% tzs-vel. Végül meglett a 90-95kg 10-15% között. Előtte kaptam a dagadt, pufi, nagyseggu, puffadt feju, stb. megjegyzést, nem napi szinten de néha-néha odaszóltak. Utána egy teljesen más rétegtől kaptam a koxos, szteros megjegyzéseket, abba már nem gondolnak bele hogy 7 év edzésbe került. Majd elengedtem a kajálást, visszahíztam 20-25% tzs közé 110-115kg-al. Most is kapok megjegyzést, csak így hogy elértem amit akartam, egyszerűen nem érdekel. Majd ha lesz időm, kedvem megint komolyan venni a kondit meg a kajálást, megint lefogyok.

Összességében inkább megtantam kezelni ezt a részét a dolognak, aminek nagyon örülök. Egyre kevésbé érdekel más véleménye, amit egy olyan sportban (még ha csak hobbi is) amit mások véleményére alapozol, szerintem nehéz elérni. Aki meg azt mondja hogy soha nem érdekelte a másik vélemnye, vagy hazudik, vagy nincs tisztában azzal mi kavarog benne, miért is csinálja ezt. Itt nyilván egy olyan szintre gondolok, ami vagy natur max. közeli, vagy verseny közeli állapot (valóban komolyan vette x évig ezt a sportot az illető).

2019. okt. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kb ugyan annyi.


Voltam kövér, majd fogytam 30kgot és vékony. Gondolom ezt a két esetet nem kell elmagyaráznom, majd ahogy elkezdtem komolyabban edzeni a külvilág látta hogy erősen próbálkozok és olyan visszajelzéseket kaptam, hogy úgy tűnik hogy túl nagy az egóm, mert mások előtt eszem az egészséges kaját és sporttáskával járok mindenhova.


Majd amikor elkezdted ténylegesen látszani, hogy konditerembe járok, akkor megkaptam azokat a kommenteket, hogy "De ne is izmos" és olyanokat, hogy folyton feszítem az izmaimat, hogy nagyobbnak tünjek amikor semmit sem csinálok.


Pl.: Egyetemen, amikor a földről felvettem a táskámat kb 44es karral, persze nem volt szállkás, de nyílván nem veszítettem direkt, hogy mindenki lássa, hogy én vagyok az alfa :D, mégis kb 20 percen át kellett hallgatnom utána, hogy kibeszélik, hogy direkt úgy veszem fel a földről a táskát, hogy mindenki lássa hogy izmos vagyok, pedig nem is vagyok az.


Meg ehez hasonlóak.


Most hogy már ténylegesen viszonylag nagy vagyok még mindig megvannak ezek a "direkt feszít" kommentek, meg hogy biztosan nagy az egóm, de pl a konditeremben furcsán néznek rám, ha kis súllyal dolgozom.


Pl.: Pont tegnap történt hogy 1 fekvőpad maradt csak és 2en szerettünk volna ott dolgozni, így egyértlemű volt hogy válóban csináljuk. Megkérdezte hogy "Mennyivel fogsz nyomni? Olyan 120-140?"


Eleinte azt hittem viccel, de azt mondtam neki, hogy csak 80-90 ahogy érzem (pont betegségből jövök vissza és 90 fölött 4x8ban még nem is nyomtam) erre meglepődött. Majd miután végeztem úgy hogy mellete voltam elkezdett beszélni egy másik emberrel hogy azt hitte hogy 120 körűl fogok nyomni, de a 80is nehezen ment.


Ezt pont hallottam, mert számot váltott a telefonom és ilyenkor van pár másodperc csend.


Így is rengeteg negatív dolog ér, de többnyire nem is érdekes csak ilyenkor picit értetlenve nézvek hogy minek kell kibeszélni a hallótávolságomban.


Meg persze rengeteg előítélet van az emberek szemében.


Pl.: A mostani barátnőm azt hitte a külsőm és magabiztosságom alapján, hogy egy fuckboy vagyok és kb 2 hónap együtlét kellett hozzá, hogy eltudja hinni, hogy nincs más nő az életemben és ténylegesen normális vagyok.

2019. okt. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Amiket #6 leirt, szinten mind jonnek. Ez van, ha barmiben kiemelkedo vagy vmilyen iranyban, elnyomnak annak erdekeben hogy megnyugtassak magukat, vagy a kornyezetet szorakoztassak a megjegyzessel.
2019. okt. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Inzultus sose ért.Se több se kevesebb.

Nyilván ez függ attól hogy hova jártok és kik vesznek körül.

Inkább régebben több volt a buta kérdés pl: "mit szecc" "fehérje az szteroid" "mit szursz" illetve szkanderezni akartak sokszor.

2019. okt. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Érdekes, amit írtok.


Engem anno megtaláltak 18-19 évesen is, de lehet azért, mert olyan voltam, mint a bot, mint egy 12 éves kisgyerek kb. Le is húztak pénzzel. Pedig olyan magyar nyugati városban élek, ami igen fejlett és gazdag.


Igaz, így átlagos testalkattal azóta nekem sem volt inzultusom.


Azért én mindig fel vagyok készülve, lehet már kicsit túlságosan megszállottan is. Azért azt megnézném, hogy egy keleti városban (pl. Miskolc) a buszpályaudvar körül mi lehet...


Nem tudom, nekem elég sok rossz élményem van, és ezek nem hagynak megnyugodni. Szerencsére komolyabb attrocitás nem ért eddig, de ezeket próbálom megelőzni a leírt dolgokkal.

2019. okt. 2. 14:24
 10/15 anonim ***** válasza:
A kisugárzás, fellépéssel kerülhető el a konfliktus. Ha izmos leszel több az önbizalmad és az segít inkább elkerülni. De egy gáz sprayvel megoldható a dolog. Hatásosabb mint a boksz,vagy a kondi ha nálad van mindig. Konditermi edzés bunyoban meg végképp nem számít.
2019. okt. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!