Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fiúként mennyire hatásosak a...

Fiúként mennyire hatásosak a különböző nyújtások?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy pl egy spárga, vagy bármilyen nyújtás miben tud segíteni?
2019. okt. 5. 13:09
 1/8 anonim válasza:

A nyújtás ALAP!


Védi a szalagokat, ízületeket, izmokat.

Segít a szabadabb mozgásban is.


Pilates a király, de a jóga sem rossz.

2019. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felülértékelt a nyújtás. Edzések után mehet minden izomra 1-2x 30mp, többet én nem foglalkoznék vele.
2019. okt. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Peldaul, hogy magasabbra rugj, nagyobbat ugorj, gyorsabban fuss stb, meg vannak egeszsegre jotekony hatasai, hogy pl, gyorsabban regeneralodsz, konnyebben mozogsz..:)
2019. okt. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egészségre jótékony hatásai? Gyorsabb regenerácio? 😂

A test anabolikus képessége adott, esetleg vérkeringést fokozó fürdőkkel/alacsony intenzitású mozgásformával lehet MEGTÁMOGATNI. Meg a jó étkezés.

A nagyobb mozgástartományhoz tényleg jó, bár azt tudni kell hogy nagyon gyakran kell nyújtani ehhez. Még esetleg javasolnám, ha valamelyik gyakorlat kivitelezése nem lehetséges, mert az egyik izom nem engedi (mert ugye testépítésről van szó). Teszem azt guggolás, felhúzás kivitelezését akadályozza valamelyik izom.

2019. okt. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pl. jobb testtartáshoz is hasznos, egyből nem lesz olyan neandervölgyi tartásod előrebicsakló fejjel, mint a mai fiatalok többségének.
2019. okt. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7es bocsi, de nem ertem mi problemad a valaszommal, nyilvan nem egeszsegkarosito hatasai vannak a nyujtasnak. Azert van bemelegites torna vagy joga, hogy az elettani folyamatokat Tamogassuk. :)
2019. okt. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A testtartás javításában lehet szerepe, de inkább kevés mint sok. Az az egyből javítja finoman mondva is óriási túlzás.


Az a bajom evvel a jótékony az egészségre, hogy béna természetgyógyász duma. Bemelegíteni sokkal inkább mobilizációval és alacsony intenzitású edzéssel kéne, a nyújtás sérülésmegelőző hatása ha jól tudom nincs bizonyítva, de ha hideg izmot nyújthatsz még árthatsz is neki.

2019. okt. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Alapvetoen szerintem a tartashibak a rossz izom egyensulybol adodnak, de itt egy rovid cikk testepitoknek, ha valaki melyiteni szeretne a tudasat.

[link]

2019. okt. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!