Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha megpróbálok izmot felszedni...

Ha megpróbálok izmot felszedni és ezáltal testsúlyt növelni, késöbb erősebb leszek, mint ha csak erőre edzenék?

Figyelt kérdés

2019. okt. 13. 16:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Csak azt nem tudom hogy miért nem izmosodok?Vagy azért mert keveset eszek vagy azért mert túl kevés a volumen?


Lábra pl 7 sorozat guggolás ment 3-8 ismétlés közt és ennyi,meg felhúzást lehetne beleszámítani amiből 3 sorozat megy

Van 6 sorozat evezés meg 3 sor huzódzkodás

6 sorozta felvenyomás 3 sor tolódzkodás

Mellről nyomás 4 sorozat

Meg kieg gyakorlatok,csuklya,bicepsz,tricepsz,ezek 3 sorozat 8 ismétlés

2019. okt. 13. 21:46
 12/15 anonim ***** válasza:

Naturál vannak maxok. Ezek a maxok közel bejósolhatóak az ember testsúlya, akarom mondani izomtömege alapján. Lehet, hogy van olyan kínai aki a testsúlya 4*esével guggol, de te nem fogsz. A komponensek dolgoznak... Ahogy az erőemelőkben is. Nyilván sokat számít az alkat, a végtagok hossza, az eredési pontok, a természetesen súlypont. De ezek még mindig nem dobnak akkorát, hogy ne legyen benne a saccolás mögötti hibahatárban.

A natural max, felhúzással a testsúly 3*-a. De ez már a nagyon max. Általában a 2,5 szorzót mondjuk plusz mínusz 15%. Ehhez a guggolás nagyon hasonló. A fekvenyomás némileg kevesebb. Ott a 2-es szorzó a domináns 20%-os hibahatárral.

A fenti értékek naturál, átlag testalkatú férfiakra vonatkoznak. Egy két méteres embernél máshogy hatnak az értékek, úgy ahogy a 160 centisnél is.

Az, hogy te erősödtél kifejezett tömeg felszedése nélkül azért lehetett, mert még csak néhány év munkál benned. Idővel kialakul az agy-ideg izom kapcsolat, automatizálódik a mozdulat és az összes szinergista izom eléri a tűréshatár felső küszöbét.

abban igazad van, hogy a túlzott (izom)tömeg idővel aláássa a relatív maxot. Viszont az abszolút max azért növekedni fog. Ez annak a eredménye, hogy az ember izmai nem egyenlő arányban fejlődnek/fejlődhetnek (genetikai faktor)... és a leggyengébb láncszem ereje lesz a mérvadó. Viszont ez, alacsony testsúllyal, messze a naturál maxtól még nem fog jelentkezni. Hiszen bőven van tartalék.

2019. okt. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Én jelenleg a testsúlyom 3x-osát húzom és így erősödtem tömeg növelése nélkül.

Szóval nem vagyok kezdő

2019. okt. 13. 22:50
 14/15 A kérdező kommentje:
220kg-t húzok
2019. okt. 13. 22:51
 15/15 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre saját magamon, hogy amikor több sorozatot csinálok, alacsony ismétléssel, akkor szinte csak erő jön, (pl 5x5 ben edzettem jó ideig, akkor alig jött fel tömeg) de amikor ezzel a plusz megszerzett erővel váltottam programot, és 4x8 illetve 10 eket csináltam, akkor jött az izomtömeg, illetve minimálisat erősödtem.
2019. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!