Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem merek elmenni edzőterembe,...

Nem merek elmenni edzőterembe, hogyan vegyem rá magam? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy az motiválni ha járnék edzőterembe. Viszont félek elmenni,hogy lenéznének az alakom miatt. A közelben egy edzőterem van akiket tudok hogy oda járnak azért látszik rajtuk, hogy nem most kezdték, lányoknak is gyönyörű alakjuk van és általában edzés után is tökéletesen néznek ki, én meg kb 2 guggolás után is lihegek. Első edzésem lenne így nem is nagyon tudom használni a gépeket. Egy barátnőmmel mennék így talán ad valamennyi erőt. Nagyon szeretnék menni de visszahúz ez a dolog hogy kinevetnek vagy lenéznek. Mit tegyek ez ellen?
2019. okt. 18. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog lenézni senki, sőt rád sem fognak figyelni. Arra szoktak furán nézni aki okot ad rá a viselkedésével (pl üvöltözik, látványosan hülyén edz), de lenézni senkit nem néznek le
2019. okt. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy terembe jár mindenféle ember. Ahogyan az első írja, általában csak azokat szokták kinézni, akik nagyon idióta módon viselkednek, öltözködnek, mosdatlanok stb. Az, hogy még kezdők vagytok és nincs MÉG fitness modell alakotok, még egyáltalán nem ok arra, hogy kinézzenek, kinevessenek. :)
2019. okt. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én is nagyon féltem, amikor nagy kihagyás után elmentem terembe, mert ráadásul a személyi edző, akit kinéztem olyan teremben dolgozott, ahova szinte kizárólag versenyre készülő testépítők vagy egyéb, az edzésüket iszonyatosan komolyan vevő arcok járnak. nekem meg nőként a 170 centimhez volt 92 kilóm, és bár nem először jártam teremben életemben, meg régen (nem testépítő) sportoló voltam, azért ebből akkor kívülről semmi nem látszott.


senki nem nézett rám csúnyán, amiért ott vagyok, rám se néztek nagyon (nyilván ha bombanő lettem volna, akkor azért csak megnéznek, de még jobb is volt így).


mindenki csak magával foglalkozik, hidd el. ahogy én is csak magammal. és amikor én is szuszogtam vagy nyögdécseltem egy-egy gyakorlatnál, akkor az teljesen normális volt, hiszen ők is, és nem az van, hogy a kövér csajszi mit erőlködik. nyilván nem ugyanazokkal a súlyokkal volt nehézségünk :D :D.


ez egy éve volt. az edzőm múlt héten azt mondta, hogy az egész teremben nem látott senkinél akkora (relatív) fejlődést, mint nálam - persze egy kezdőnek könyebben vannak sikerei, de ezt azért arányosította, és így mondta.


szóval képzeld el: nem mész oda mert félsz, sose kezded el. egy év múlva még mindig azon gondolkodsz, hogy mi lett volna, ha elmentél volna, vajon egészségesebb lennél-e, jobban néznél-e ki stb.


ellenben ha ráveszed magad, és elmész, akkor egy év múlva büszkén tekinthetsz a kemény munkával töltött hónapokra és az elért eredményre. ez utóbbi sokkal jobb érzés . :)))


a gépek használatáról meg kikérdezheted az ott dolgozó teremfelügyelőt vagy edzőt, részben ez is a dolguk, hogy elmagyarázzák röviden, hogy hogyan használd (gyakorlatokat ne vérj, mert az már a személyi edzés kategória)

általában rá is van írva a gépekre (egy kép kíséretében), hogy mire valók és hogyan kell használni. nyugodtan állj meg és olvasd el figyelmesen, senki nem úgy született, hogy ezeket kívülről tudta.


szóval ne gondolkozz rajta, menj és kész. nem bánod meg.

sok sikert!

2019. okt. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem fog kinezni senki. Par alkalomra menjetek egy szemelyi edzohoz aki segit a gyakorlatokban.

Igy nem fogod egyedul erezni magad, es hulyenek sem. Ezido alatt pedig megszokod. Amugy nem nez le senki. En inkabb bevsulom azokat akik nagy sulyfelesleggel lejonnek edzeni es nyomjak, latszik hogy akarjak es nem otthon ulnek a tv elott.

2019. okt. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Ment a zöld :)
2019. okt. 19. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!