Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Abba kéne hagyni a testépítést...

Abba kéne hagyni a testépítést? ( szem problémák )

Figyelt kérdés
Voltam szemorvosnál mivel kis fekete pontokat látok a bal és jobb szememmel is, és azt mondta az orvos hogy jó lenne ha nem emelgetnék nagyon nehéz súlyokat, mert hogy ezáltal jelez nekem a szervezetem. Viszont ha nem annyi súllyal tolom amennyivel csak tudom, akkor ugye nem fogok nőni. Valóban nem kéne a határaimat feszegetni az edzéseken? Vagy nem lesz semmi bajom tőle ha folytatom? ( egyébként a szememmel minden oké, teljesen egészséges, ezek a fekete pontok is elvileg majdnem minden embernél előfordulnak )

2019. okt. 19. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem ilyen kis "úszó" halvány izébizéket látsz?
2019. okt. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy másik szemorvos véleményét is kikérném ezzel kapcsolatban.
2019. okt. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valami logikus magyarazatot adott arra, hogy mi a ketto kozti osszefugges? En ilyenrol meg nem hallottam.
2019. okt. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én is látok ilyeneket, a jobb szememmel. vissza gondolva, már 16 évesen (10 éve) is láttam. pedig azóta sok idő eltelt és akkoriban kezdődött az edzés is nálam. valami összefüggés lehet a nagy súlyok és a foltok között, mármint ,hogy az erőlködés hatással van a kiváltó okokra, de ennyi erővel ne sportolj, ne dolgozz ,mert káros.. szóval szerintem a sportot ezért ne add fel.
2019. okt. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szintentartás? Nem tudom hány éves vagy, de nem kell mindig csak nőni és nőni.
2019. okt. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hülyeség
2019. okt. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A fekete pontoknak többféle oka lehet, mit mondott, a te esetedben mi az oka?

Nekem is vannak, és nálam hátsó üvegtesti leválás az oka, állítólag a korral jár. Én is súlyzókkal edzem, bár a maximum a 20-24 kilós kettlebell (50/N vagyok). Nekem azt mondta a szemész, hogy nincs meggyőződve arról, hogy nem a súlyzók okozták ezt a problémát. Hozzáteszem, hogy a szemészem egy 60 körüli volt apáca, aki szerint asszonynak a tűzhely mellett a helye.

Én arra figyelek, hogy kerüljem az olyan helyzeteket, amikor úgymond "lüktet a fejem" az erőlködéstől. De azért egy kicsit félek is, volt három hónapom, amikor csak saját testsúlyos edzést mertem emiatt csinálni, de aztán szépen visszatértem a súlyokhoz. Én is tervezek másik szemészhez is elmenni, szerintem te is tedd ezt, és addig is legyél óvatos, és ne erőltesd túl magad.

2019. okt. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mielott barki meggyozi magat, hogy nem az erolkodestol van latasi problemaja, nezzen utana a retinalevalas fogalmanak. Nalunk a csaladban elofordult, eddig 3 szemmuteten van tul az illeto, de igy sem lat normalisan az egyik szemevel. Es igen, erolkodes okozhatja.
2019. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezzmeg egy másik orvost is.

Illetve ha nincsenek versenyzői ambicioid akkor meg fölösleges The Rock fomára gyurni magad. Elég az átlagnál nagyobb,szebb izomzat és azt szinten tartani.

2019. nov. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!