Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Amatőrként milyen okból...

Amatőrként milyen okból kifolyólag választ valaki más sportot a testépítés helyett?

Figyelt kérdés

Közismert tény, hogy a testépítő gyakorlatok a leghatékonyabb mozgásforma. Fejleszti az izomzatot, javítja az ember egészségi állapotát, jó megjelenést ad. Pszichésen is rengeteget fejleszt az emberen. Rávezetni az embereket a tudatos, egészséges táplálkozásra.


Egy átlagembernek nincs is másra szüksége!


Ennek ellenére sokan vannak akik nem foglalkoznak ennek ellenére se testépítéssel. Nekik mi a kifogásuk?



2019. okt. 22. 21:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nincs meg az akaratuk. Konnyebb szaladgalni egy labda utan.
2019. okt. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Az én véleményem szerint is, itt az akarat a kulcsszó.
2019. okt. 23. 09:39
 13/21 A kérdező kommentje:
Az az ami nincs meg az emberek 99% ban
2019. okt. 23. 09:39
 14/21 anonim ***** válasza:

A testépités csak akkor káros ha már átszaladunk a ló túloldalára... pl ha 120kg-al nyomogatsz fekve az nem épp a legjobb a könyöknek ahogy a guggolás sem. Egyik haverom tesitanárnak tanul, guggolás közben jó oda is vert a magának és sérve lett... ennyit erről, illetve nem hiába szakadnak el az izmok sem, olyan súly már baromi ártalmas aki ezt tagadja az irjon privit 40 éves kora fele hogy érzi magát :)


Minden sport káros valamilyen szinten, szerintem fontos a mérték. Valamint a testépiés a leghálátlanabb sport egyike, nyomod hogy jól nézz ki majd össze esel 1-2 hónap alatt.

Ne érts félre mert én is edzek (kis súlyal) de hogy válaszoljak a kérdésedre is nem mindenki akar görögdinnye karokat, én pl thai bokszra járnék ismét ha lenne annyi szabad időm és nem több műszakban dolgoznék, mert azt ha abbahagyod a tudásod megmarad, a súlyzós edzés nekem valahogy mindig csak egy kiegészitő sport volt :)

2019. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Mert csak egy sorhasu ember mehet el focizni a haverokkal, egy normal testalkattal rendelkezo ember nem jarhat el zsugazni. ertem, te kondi mester :) folytasd kerlek tanitasaidat! Meg hobbi szintu sport nem letezik, igaz? Nem csak szimplan irigy vagy, mert valakinek vannak baratai akikkel el tud menni "jatszani", te meg egyedul sulyzozol? Ugy ruhellem a magadfajta idiotakat, akik azthiszik hogy csak az a jo meg az ertek amit ok annak gondolnak, amit ok sportolnak csak annak van ertelme. En is nyomom a kondit, de szalljal mar magadba kicsit :)
2019. okt. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Focitol nem lesz b@.szo forma sot semmilyen
2019. okt. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Azt a formával mit érsz? :D

Ha valaki megfogja a barátnőd seggét a buliban mit érsz a formáddal? :D :D

2019. okt. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én nagyon úgy veszem észre itt a kérdés hangsúlya nem azon van miért létezik az emberek fejében más sport is mint a testépités hanem hogy "a testépités az isten a többi meg jelentéktelen sz*r" kb ez esik le.


Én már leirtam a véleményemet erről nem ragozom tovább, de amit az utolsó irt jogos, lehet pumpálnod a tömeget, ha egy 60kg os gyerek rád csap olyat hogy beesel a pult mögé cseszheted, márpedig a szórakozóhelyeken a kötekedést 2 fajta ember kezdi, az első a gyúrós a 2.-at nem kell leirnom szerintem, csak nehogy kinder meglepetés legyen a biceps-nek :)

2019. okt. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, sokféle célja lehet valakinek a sporttal. Lehet bizony, hogy egyszerűen csak az örömét akarja lelni benne. Attól még az jó dolog. Én nagyon örülök, ha valaki elcipeli a sörhasát heti kétszer focizni a haverokkal, mert bizony a semmi mozgáshoz képest már ez is sokat javít az illető egészségi állapotán. Remélhetőleg kitartó is lesz benne, ha élvezi.


Értem, hogy te a testépítést tartod a legnagyobbra. Ez jól van így. Ugyanakkor azok az értékek, amiket hordoz, közvetít, nem mindenkinek olyan fontosak, mint neked. Különbözőek vagyunk, mindenkinek más a fontos, és ez is jól van így.


Én egyébként biciklivel járok dolgozni (kb. 90 perc összesen naponta, elég arra, hogy ne hízzak el), és még a munkahelyemen járok tartásjavító tornára (a munkáltató biztosítja heti 1x a gyógytestnevelőt, mivel ülőmunka, de nem sokan járnak). Ami nekem fontos, azt így viszonylag kis energiaráfordítással el tudom érni. Ha nekem is az lenne fontos, ami neked, akkor én is rövid úton az edzőteremben kötnék ki.

2019. okt. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Egy átlagembernek nincs is másra szüksége!"


Dehogynem! Például megnézném, hogy hosszútávfutó produkál-e nagyobb állóképességet vagy egy testépítő. A túl nagy izmokra semmi szükség, a súlyok tönkre vágják az ízületeket, amit most még nem érzel, de majd fogsz. A túl sok fehérje károsítja a vesét, legális és illegális szerekről meg ne is beszéljünk. Persze, ha te naturál vagy, akkor nem szóltam. És akkor sem, ha mellette kardiózól és nem megszállottan akarsz minél nagyobb lenni, hanem csak egy izmosabb formát hozni az átlagembernél.

A testépítés a hajlékonyságot sem növeli.


Amúgy meg úgy írod, mintha indokolni kéne, hogy a rengeteg sport közül miért nem ezt választja valaki.

2019. okt. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!