Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rack pull és hex rúdas deadlif...

Rack pull és hex rúdas deadlift elég alsóhátra?

Figyelt kérdés
Csak hobbi szinten edzek otthoni körülmények között. Ha a hex rúdnak az alsó fogantyúját fogom meg akkor viszonylag jól terheli az alsóhátat is nem?
2019. okt. 30. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Hobbi szinten elég lehet.
2019. okt. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én felhúzok és húzódzkodom hátedzés gyanánt és roppant impozáns...
2019. okt. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát a rack pullt hanyagolnám több okból is

de a low handle hex deadlift egy kifejezetten jó gyakorlat

2019. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3as: Sima deadlift kellene rack pull helyett?Miért nem ajánlod?


Köszi a válaszokat.

2019. okt. 30. 19:35
 5/6 anonim ***** válasza:

1) veszélyes és szétcseszi a rudat ha nem vigyázol

2) habár ez valószínűleg egy hobbikondist nem érint, nehéz belőle regenerálódni és ehhez képest nem okoz túl sok izomstimulációt (főleg ha nagyon magasról húzol. egyre rosszabb lesz)

3) szimplán egy részleges mozgástartományú deadlift. azt meg tudjuk hogy (szinte mindig - jelen esetben is) minél kissebb a rom, annál kevésbé hatásos egy gyakorlat.

amúgy amig képes vagy rendszeresen növelni a súlyt (nem stagnálsz), elég lesz egy hip hinge is. szóval szerintem tesztelgesd hogy melyik jön be neked jobban, a hex rudas vagy a sima felhúzás.

2019. okt. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen az infót! Megpróbálom a sima deadlift-t meg a hex rudasat!
2019. okt. 30. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!