Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha januárban kezdtem edzőterem...

Ha januárban kezdtem edzőterembe járni, és mostanra tudok 90 kg -ba 5-ször belehúzni,80 kg-ba guggolni 6-ot,60 kg-ba fekvenyomni 6-ot. Jónak számít?

Figyelt kérdés

januártól kb márciusig húztam fel, március elején hagytam abba, akkor volt 50 kg a max, 6-szor

guggolni januártól február végéig csináltam, 30 kg-al kezdtem, 45 -ig jutottam, azóta ilyenek az eredmények.

fekvenyomás nem érdekel annyira, alul erősebbnek érzem magam.

április elején kezdtem újra guggolni, felhúzni, 2 héttel ezeleőtt.



2019. jún. 2. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kor? Nem?
2019. jún. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
21%
Ne a súly motiváljon. Hanem a tükör. Edzél úgy hogy jól nézzél ki. Hiábba húzol fel te 300kilót meg nyomsz fekve 200-at ha mellette meg túlsúlyos vagy. Amúgy akkor a jó ha felhúzod a saját súlyod 2x-esét. De ismétlem. Ne a súly motiváljon ha nem először erősítsd meg az izületeidet ahhoz hogy erőemeléseket csinálj. Nehogy sérülés legyen a vége.
2019. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hiábba húzol fel te 300kilót meg nyomsz fekve 200-at ha mellette meg túlsúlyos vagy."

Ez így nem teljesen igaz, nagyon sokaknak nem testépítés az elsődleges cél.

(Tudom hogy testépítés kategória, de mivel màs súlyos edzésre nincs külön, ide gyűlik minden)

2019. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is erőemelés a cél, kiváló támpontok az egyismétléses maxok a motiváció fenntartásához és a fejlődés méréséhez. Nagyon jól teszi a kérdező hogy kezdőként a 3 főgyakorlatot is rendesen nyomatja.
2019. jún. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
16 eves vagyok, 69 kiló
2019. jún. 3. 17:05
 6/11 A kérdező kommentje:
Fiu :D
2019. jún. 3. 17:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg rendkivul szabalytalanul csinalod.
2019. jún. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16 évesen nem rossz eredmények ezek! És egy kicsivel talán erősebb voltam ilyen idősen, de én 14 évesen kezdtem edzeni. Most 200kg-ba húzok felhúzásba 10-et, guggolásban 200kg szériában 4-5 ismétlés. Fekvenyomás nekem se a kedvencem abban csak 130kg-val szériázok. Most 18 éves vagyok.
2019. jún. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
4 hónap alatt? Ha szabályosan akkor marha jó. Főleg ennyi idősen. Aki azt mondja hogy nem az valszeg csak irigykedik vagy már óvodában is bölényekkel bírkózott.
2019. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nos, nyilván nem minden tökéletes, nincs 10 éves edzésmúltam, ebből eredően vannak hibák. Viszont szabályosan csinálom, azt tudom, (nem görnyed a hát, guggolásnál teljesen lemegyek, a térdeim szabályos pozícióban vannak) szóval így külső szemmel nincs hiba rajta. Én is csiszolgatok, amikor megtudok egy új módszert, vagy valamit amire eddig nem figyeltem.
2019. jún. 4. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!