Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikor okozhat problémát a...

Mikor okozhat problémát a guggolás?

Figyelt kérdés
Nő vagyok és nagyjából fél éve járok konditerembe. A guggolásról sok rosszat olvastam, például hogy rosszat tesz a térdizületeknek. Viszont a guggolás igénybe veszi az egész testet, sokkal jobban kifáraszt, mint mondjuk a labtoló, így én inkább guggolni szoktam. Kell tartanom attól, hogy ebből később probléma lehet? Mire figyeljek oda? Esetleg mégis érdemesebb lenne inkább lábtolni?
2019. nov. 13. 05:10
 1/4 grafno ***** válasza:
Kabe 110fokig engedd magad akkor nem terheled a térd ízületeket azaz ne engedd le teljesen magad. Én elég sokat gugoltam már eddig de semmi káros hatása nincs nálam.
2019. nov. 13. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor ha eleve meglevo mozgasszervi problemaval csinalod. Egyebkent ha jo a kivitelezes nem art, sot, bizonyos terdproblemakat mersekel, orvosol a jo guggolas.
2019. nov. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor tesz rosszat az ízületeknek, ha rosszul csinálod a gyakorlatot mellé még túl nagy súllyal. Az ilyen félreértések abból adódnak, hogy sok kezdő túlbecsüli magát és már félév után már ilyen egylábas guggolást és társait akarná tolni.
2019. nov. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen engedd le.

A talpad ne emelkedjen el, az a lényeg

Az hülyeség,hogy nem szabad leengedni

2019. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!