Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mire figyeljek teljesen...

Mire figyeljek teljesen kezdőként majd, ha nincs lehetőségem személyi edzőt fogadni?

Figyelt kérdés

Végre úgy alakulnak a dolgok, hogy el tudok kezdeni járni konditerembe edzeni. Viszont az öröm az ürömben, hogy nincs lehetőségem személyi edzőt fogadni, aki tényleg ért is hozzá és nem több kárt okozna nekem, mint amennyit segítene. Olyan konditerem ahol lenne lehetőségem fogadni normálisat az alsó hangon 20kmre van tőlem, így az oda járást nem tudom megoldani.

Mire figyeljek a gyakorlatok során azon kívül, hogy ne legyek marha és ne egyből a lehető legnagyobb súlyokkal akarjam tolni az átmozgató edzés időszak alatt?

Illetve ki melyik átmozgató edzéstervre esküszik, mert ebből is talál már az ember annyit, mint égen a csillagot?



2019. nov. 13. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Kor, nem, célok?
2019. nov. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
28, férfi, és egyenlőre csak elkezdeni sportolni és egészségesebben élni. :D Először úgyis átmozgató edzéssel kezdem, addig meg majd eldöntöm mit akarok.
2019. nov. 13. 14:12
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

HÉTFÕ: Mell - Has Ismétlésszám:

Fekvenyomás 4 x 8-10

Fekvenyomás ferdepadon 4 x 8-10

Fekvenyomás kézisúlyzóval 3 x 8-10

Felülés 4 x 30-50

KEDD: Láb

Guggolás 4 x 6-8

Lábtolás 4 x 8-10

Lábhajlítás fekve 4 x 8-10

Ulõvádli 4 x 10-15

SZERDA: Pihenõnap

CSÜTÖRTÖK: Váll - Trapéz

Mellrõl nyomás, ülve 4 x 6-8

Oldalemelés 4 x 10-12

Döntött törzsû oldalemelés 4 x 10-12

Vállvonogatás 4 x 12-15

Állhoz húzás 4 x 12-15

Péntek: Hát - Alkar

Lehúzás szûken 4 x 8-10

Húzódszkodás 4 x 6-8

T-rudas evezés 4 x 8-10

Csuklóbehúzás 3 x amennyi megy

Csuklófeszítés 3 x amennyi megy

SZOMBAT: Bicepsz - Tricepsz

Bicepsz állva francia rúddal 4 x 8-10

Bicepsz ülve váltott karral 4 x 8-10

Kalapácsos bicepsz 3 x 8-10

Szûknyomás 4 x 6-8

Tricepsznyújtás fekve negatív padon 4 x 8-10

Tricepsz kötéllel 4 x 10-12

2019. nov. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Heti 2-3 teljes test elég, alapgyakorlatokkal, ha majd belejöttél és betanultad a szabályos mozgást.


Alapgyakorlatokból menjen heti 12-14 munkasorozat, esetleg egy két kiegészítőt is csinálhatsz, heti 4-6 munkasorozattal. Kiegészítők pl: kalapács bicepsz, egykezes tricepsz, oldalemelés, döntött oldalemelés.


Munkasorozat kb. 6 ismétlést jelent nagy súlyokkal (nem bukásig), akár több perc pihenővel is. Nagy súlyoktól nő az izom.

Étrend, makrók, kalória, pihenő legyen rendben. Esetleg kreatin mehet napi 5 gramm

2019. nov. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Alapgyakorlatokból = összetett gyakorlatok, pl. fekvenyomás
2019. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A #3as válaszoló miért lett lepontozva? 0.0
2019. nov. 13. 17:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert az az edzésterv egy haladó testépítőnek való, aki nem szeretne naturál szinten megragadni. Kezdőként nincs értelme külön napokra osztani az izomcsoportokat 1 nap pihenővel mehet a teljes testes edzés, mert kezdőként egyszerűen nem tudsz olyan súlyokat megmozgatni, hogy utána több napig kelljen pihentetned az adott izomcsoport. Általában 24-48 óra elég a regenerálódásra, maximum 72 és ha ezután is fájdalmat érzel akkor izomgyulladásod van.
2019. nov. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én mikor elkezdtem 5 éve a body builder.hun néztem videókat a gyakorlatokról, hogy hogyan kell helyesen csinálni. Külön le is van írva h milyen hibákra figyelj, én onnan tanultam meg. Neked is ajánlom, rá mész az oldalra majd edzés—>gyakorlatok. Külön van szedve minden izomcsoport, így tudod melyik izomra megy amit csinálsz. A heti 3 teljes testes edzes egyelőre jó lesz, 4x12 ismetles+ kajára oda figyelni mert anélkül nincs sok értelme. Feherje poron kívül másra egyelőre ne költs pénzt.
2019. nov. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7: Oh értem. Elgondolhatod, hogy milyen "személyi edzők" vannak itt a környéken, ha ettől durvább edzésterveket szoktak összeállítani teljesen kezdőknek.


8: Onnan kezdtem el én is nézegetni a dolgokat, onnan szoktam nézni a videót. Csak ott is már kismillió féle kezdő átmozgató edzéstervet találni, így olyan téren nem kicsit vagyok összezavarodva, hogy most akkor melyik a jó. :D

2019. nov. 15. 10:47
 10/10 anonim ***** válasza:

"A #3as válaszoló miért lett lepontozva? 0.0"

Ahogy a hetes is írja, mert az egy haladó, nem-naturál edzésterv.

2019. nov. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!