Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan szedhetnék fel a...

Hogyan szedhetnék fel a felsőtestemre több izmot?

Figyelt kérdés

A 40. évemet elhagyva észrevettem, hogy a felsőtestem kezd leapadni, karjaim vékonyodni, vállam hátam beesett lenni ( lábammal nincs ilyen gond, a rengeteg bicajozás megtette a hatását! )

Ezzel párhuzamosan viszont a pocakom megereszkedett. Illetve a közerzetem mostanában olyan, hogy hamarabb fáradok, fizikai dolgokat nehezebben bírom. Fejem sokszor zsong, szinte szédülök olyan munkáktól (pl fahordás, favágás) amit régen nevetve megcsináltam.

Gondolom 40 után már ez megtörténik :) de nem szeretném hagyni.

Elkezdtem úszni, kb két hónapja de eddig semmi látszatja. Konditerembe nem szívesen járnék, nem kedvelem. Van valami más módszer? Sport? Étkezésben mit változtassak?

F/42



2019. nov. 23. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Érdemes lenne beszerezni egy húzódzkodót, tolódzkodót, fekvőtámasz bakot esetleg gimnasztikai gyűrűt. Saját testsúllyal össze lehet hozni egy egészséges, sportos felsőtestet.
2019. nov. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

40 év felettez megtörténik..

Hát nem feltétlenül..:-)

Ha nem veszed be a mainstrem dumát.Idén leszek 50.

És nem történik semmi.Sőt visszatekintve a 20 as éveimre,meg kell állapítanom,hogy sokkal jobb formában vagyok,mint akkoriban.Se fáradt,se enervált nem vagyok,erősnek érzem magam,és az égadta világon semmi bajom nincs szexuális téren sem.

Az átlag persze nem ez.

Az átlag test valóban kezd megereszkedni,összemenni,az átlaghoz képest.Ezért,amikor az orvosi cikkeket olvasod,mindig az átlagról beszélnek.Azaz egy semmit,vagy minimális mozgást végző ,átlagosan(rosszul táplált)emberi testről,nem egy sportolóéról van szó.

Mi történik veled?

Az anyagcseréd lelassul.Ugyanannyi eszel,mint 20-30 éves korodban,nem többet,de hízol.Az izmok,csontok vesztése beindul,a kor előrehaladtával felgyorsul,a tesztoszteron szinted csökken,és kopaszodni,őszülni(ki- hogy,genetikától függően,de kezdi bejárni ezeket a az állomásokat) kezdesz..

A tested nem csinál mást,mint visszavonulót fúj,hiszen nincs szüksége se izomra,se csontmennyiségre,ezért elkezdi lebontani ezeket,mert a lehető leggazdaságosabb üzemmódra törekszik.

De nem ez van,ha edzesz!! Kénytelen adaptálódni,mert terheled.

Az izomtömeg nő,a csontok erősödnek,a tesztód javul,az inaid erősödnek..


Sajnos úszással,futkározással nem fogsz látható eredményeket elérni rövidtávon.Erre a legmegfelelőbb a súlyokkal való edzés.

Olyan terhelést adni,ami éjszaki zsírégetéssel jár.

Ezt futással sem tudod elérni.Ugyanis a futkározqs jo a vérkeringésnek,aerob mozgás,mellyel zsirt égetsz..amíg futsz!!

A nehézsúlyos edzés zsírégető hatása kitolódik.

Éjszaka amikor alszol,tovább folyik a zsírvesztés..

2020. jan. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! Sajnos ritkaság, amikor valaki ilyen részletesen és hozzáértően válaszol. És tényleg a lényeg a hozzáértésen van. Öröm volt olvasni köszönöm a jó tanácsokat!
2020. ápr. 8. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!