Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az utóbbi időben miért használ...

Az utóbbi időben miért használják sokan az edzés szót gyakorlatilag a konditermi súlyzós edzés szinonimájaként?

Figyelt kérdés

Gyakran elhangzik az alábbi párbeszéd.

"Te mit sportolsz? Válasz: Edzeni járok."


De ez így butaság. A válasz az lenne helyesen, hogy súlyzós edzést végzek, vagy futok, vagy úszok, vagy szertornázok stb.


Nincs még egy sport ami úgy hivatkozna magára mint edzés.


Ez a többi sportoló részére sértő. Van benne valami felsőbbrendűség gondokat, mintha a kondizás több lenne... Pedig nem az.



2019. nov. 27. 21:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Beszélgess csak magadban...

Neked való.

2019. dec. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

#21 kommentelj csak marhaságokat nyugodtan.

Neked való.

2019. dec. 4. 06:26
 23/24 anonim ***** válasza:

Nincs kisajátítva a szó. Az emberek hülyék és ezt mondják. Én mikor erre rájöttem, hogy lol a karate edzésre is edzeni jártam, meg boxra is, sőt atlétaként is edzettem, akkor elkezdtem a testépítés szót használni. Aztán rájöttem hogy vára nem vagyok profi se versenyző és alig közelítem meg még a célomat is, és azóta azt mondom: kondizom, kondícionálom a testem, formában tartom. Ennyi. Igaza van a kérdezőnek hogy f ság, de kicsit önélzetes is a latol. Mit hisztizel :D Edzés szó kisajátítása úristen...


Btw ha zavar csináld azt amit én: mikor vki azt mondja "edzek" kérdezd meg hogy oké, de mit? boxedzés?

Egyből ráébreszted, hogy f ságokat beszél, teszel a világért és már hisztizned sem kell. :)


nincs mit.


23/F

2020. febr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Istenem. Baromi idegesítő vagy kedves kérdező. Ne itt akard kiélni magad, azzal, hogy mások véleményét tiprod el, a saját meglátásodat pedig az arcunkba vágod, mert máshol nem hallgatnak meg :D Nem teljesen mindegy, hogy hogyan hivatkoznak rá? A sport tipikusan az a tevékenység, ahol leginkább összefognak az emberek, nincs ujjal mutogatás és kinézés - az esetek nagy részében. Ha pedig mégis konfliktus helyzet van kétlem amiatt lenne, hogy egy kondis azt mondta a focistának: edzésre megyek. A kifejezés lényegében ugyanazt takarja. Lebutítva: nem a kanapén punnyadsz, vagy a gyakori kérdések előtt, hanem felemelted a segged és nekiálltál valamilyen mozgásformának:D
2020. febr. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!