Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az utóbbi időben miért használ...

Az utóbbi időben miért használják sokan az edzés szót gyakorlatilag a konditermi súlyzós edzés szinonimájaként?

Figyelt kérdés

Gyakran elhangzik az alábbi párbeszéd.

"Te mit sportolsz? Válasz: Edzeni járok."


De ez így butaság. A válasz az lenne helyesen, hogy súlyzós edzést végzek, vagy futok, vagy úszok, vagy szertornázok stb.


Nincs még egy sport ami úgy hivatkozna magára mint edzés.


Ez a többi sportoló részére sértő. Van benne valami felsőbbrendűség gondokat, mintha a kondizás több lenne... Pedig nem az.



2019. nov. 27. 21:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%

Mérnöki szakon vagyok hallgató, de gimnáziumi irodalom óráról 1 dolog megmaradt, amin érdemes elgondolkodni...


A szótárak mindig évtizedeket vannak lemaradva, mert nem mi követjük őket hanem ők minket.


Azaz úgy helyesek a szavak ahogy azt a köznyelv használja, mivel a nyelvünk az egymást megértését szolgálja nem, szabályok betartását. Mi írjuk a szabályokat, mi adunk jelentést szavaknak.


Mi mint emberi lények változunk. Meghalunk, születünk ... így a nyelv is változik. Ezeket a változásokat meg csak utólag lehet lejegyezni.


Én is találkozom ezzel a kifejezéssel. Nem zavar.

2019. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
44%
Sakk hiába edzés, nem fogja az érrendszert megmozgatni. Annál már a maszturbáció is jobb sport.
2019. nov. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Ilyen egy butaságot. Hogy jön ide a sakk. De komolyan, mielőtt ilyen butaságot leírsz gondolkozz már el egy percre!
2019. nov. 28. 06:10
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

A sakk sport. És vannak edzései. Ez nem butaság, hanem tény. Az, hogy te ezt nem veszed figyelembe azt jelenti, hogy nem vagy elég alapos a témában.


Minden sport edzései és minden mozgás edzései edzésnek, vagy tornának hívják. Sőt! Az állati bőrt is szokát edzeni.


Mielőtt butának hívsz egy gondolat menetet, amit valójában csak nem értesz, kérdezz, hogy mit gondolt a "költő".

2019. nov. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Ezt nem én írtam hanem a % ok alapján te


"Sakk hiába edzés, nem fogja az érrendszert megmozgatni. Annál már a maszturbáció is jobb sport."


Most meg te véded a sakkot?


Amúgy azért butaság mert nem a kérdésemre válaszol.

2019. nov. 28. 07:42
 6/24 A kérdező kommentje:

A kérdés továbbra is az, hogy a mit sportolszra miért az a válasz, hogy edzeni járok. És ez az edzeni járok ez miért jelenik meg azonnal az emberek agyában mint a gyúrás?


Holott az edzés az lehetne úszás, futás, vagy akár sakk is.



Remélem így már érthető a kérdés. A kérdés nem az, hogy a sakk sport-e.

2019. nov. 28. 07:44
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
Ez olyan mint a diéta az meg csak étrendet jelent🤷‍♀️
2019. nov. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Azt akarod mondani virágnyelven, hogy az emberek buták, ezért használnak rosszul bizonyos szavakat?
2019. nov. 28. 07:57
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem te egy zseni vagy és mindenki más buta.
2019. nov. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem,

Azt szeretném mondani hogy a köznyelv ilyen :)

2019. nov. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!