Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 2 kardiótó még lehet...

Heti 2 kardiótó még lehet izmosodni, illetve milyen legyen az edzésterv?

Figyelt kérdés

Szóval annyi az elősztori hogy a gimiben 3 évig boxoltam, pont 3 éve hagytam abba. Szeretnék izmosodni, már 3 hónapja csinálom a kezdő teljes testes edzést, azt olvastam, hogy mostmár célszerű átváltani osztott edzésre. De az edzéstől rámjött a nosztalgia, ezért úgy döntöttem ebbe a programba már heti két kardió edzést is beiktatok (zsákolás, árnyékolás, ugrókötél, négyütemű fekvő meg ilyesmik). De nemnagyon tudok edzéstervet írni, itt pedig sokan írják, hogy a neten nézett edzéstervek 95%-a gagyi. Azzal tisztában vagyok hogy melyik izomra milyen gyakorlatok jók, abban kéne segíteni, hogy melyik nap milyen izmokra edzek. Illetve az eredeti kérdés, hogy izmosodás céljából mennyire baj a heti 2 kardió?

Úgy gondoltam, hogy kedden és csütörtökön lesz kardió, így hétfőn, kedden és szerdán tudnék súlyzózni. Egyébként az jutott eszembe megoldásként, hogy emelem a szénhidrát bevitelt, vagy elkeztek tömegnövelőt(jumbo hardcore vagy myomass hardcore) szedni az étrend mellett.



2020. jan. 3. 23:07
 1/6 A kérdező kommentje:

Kardiótól* lemaradt az l betű, illetve lent is elírtam a napokat:

Kardio: kedd, csutortok

Testepites: hetfo, szerda, pentek

Így helyes.

2020. jan. 3. 23:10
 2/6 A kérdező kommentje:

Esetleg ez működhet:

Hétfő: mell, hát, nyak/csuklya,

Kedd: kardio

Szerda: láb

Csutortok: kardio

Péntek: váll, kar(bicepsz/tricepsz szuperszettben)

Valamint a súlyzós edzésnapokon edzés végén egy kis has és vádli

2020. jan. 3. 23:20
 3/6 anonim ***** válasza:

A hétfői mell-hátat próbáld ki külön napon is és egy napon is is, hogy megtudd, hogy működik-e, mivel általában "elcsalják" azok, akik nincsenek ilyen jellegű terheléshez hozzászokva. (Nem csak az adott izom fárad, hanem erős az "általános fáradás" is).


A kardió, hogy mennyire problémás, az az egyéb tényezőktől függ, ott azt is érdemes figyelembe venni, hogy a regenerációból elvesz.


A kedd-szerda-csütörtök menni fog? Mert nekem az láb-láb-láb napnak tűnik így elsőre abból amit kardiónak írtál. Az viszont kevés embernek megy, hogy egy "tisztességes" lábedzés után másnak akárcsak fusson, vagy ugráljon.


A bicepsz-tricepsz edzést is érdemes lehet néha "normál" módon egymás után (de ezt nem kell külön napon) és néha szuperszettben csinálni, mivel utóbbinál az "egyéb fáradság" közrejátszik, ami miatt általában az emberek nem használnak elég súlyt/ismétlésszám lesz alacsony.


Tömegnövelő szerintem pénzkidobás ugyanis lényegében cukor+ valami gyengébb fehérjepor,) akkor már inkább valami értelmes fehérjepor+ normális kaják

2020. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ebbe bele sem gondoltam, hogy a lâb túl lesz terhelve. Eléggé bajbaj vagyok ezekkel az edzéstervekkel. Akkor esetleg az játszik még, hogy akkor pl minden edzés végén egy 20 perc kardio, es nem lenne külön kardio nap? Igy nem lenne akkora terheles mint ha kulon napon sokat kardioznek, es pl keddre attennem a hat edzest, csutortokon lenne egy pihenonap, akkor a lab is tudna pihenni, úgy jó lehet? De akkor a nyak/csuklyat a mellel vagy a háttal edzem inkább?
2020. jan. 4. 11:36
 5/6 anonim ***** válasza:

#4


Működhet.


A csuklya majdnem mindegy, hogy melyik napon van.

2020. jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszokat!
2020. jan. 4. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!