Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az edzés utáni turmixban kell...

Az edzés utáni turmixban kell a fehérje mellé dextróz illetve egyéb gyors szénhidrát (pl. Carb-F), vagy elég a zabpehely?

Figyelt kérdés

Nem vagyok testépítő, de végzek edzőteremben súlyzós és saját testsúlyos erősítő edzést úszás és futás mellett. Egy ideje a tejsavófehérje-dextróz/Carb-F kombót kiegészítem zabpehellyel, mert úgy sokkal táplálóbb a turmix. Olvastam azonban sok helyen - itt is, mégpedig Monteztől -, hogy az edzés utáni gyors CH nem szükséges, ugyanis semmi nem múlik rajta, mert az anabolikus kapu jóval tovább nyitva áll, így a lassú CH is tökéletes.


Mit javasoltok? Szívem szerint én csak fehérjét és zabpelyhet innék edzés után, nekem nem kell a cukor.



2020. jan. 21. 00:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem fontos a cukor, úgyis a napi táplálékbevitel a fontos.

Az anabolikus kapu a legújabb kutatások szerint kb szervezetenként változóan 24-48 óráig van nyitva szóval amiatt ne aggódj :D

2020. jan. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semikor nem kell se dextróz,se carbf..om,semmi egyszerü cukor,hanem normális etel!!Valaki kitalálta,aztán ezt nyomják már ezerrel.

Persze a sok xart el kell adni valahogy.

Az nem baj,hogy aztán a sok cukortøl egy zsirdisznò lett a väsärló,mert akkor jöhetnek a csodálatos fatloss-,burner es társaik..megint jò pénzért.

2020. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!