Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Táplálékkiegészítők fontossági...

Táplálékkiegészítők fontossági sorrendje?

Figyelt kérdés

Melyek szükségesek szálkásításhoz, tömegnöveléshez, súlytartáshoz?


Mik a legfontosabbak és mi az amit akkor érdemes venni ha van bőven pénz?


2020. febr. 4. 08:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Teljes mertekben az etrendtol fugg. Ideirhatnam sorban a "szokasos" repertoart, de ha valaki megeszik napi 180-200g feherjet, teljesen folosleges meg feherje keszitmenyt is fogyasztani. Ugyan igy a tobbi.
2020. febr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első írt teljesen igaz, így amit én írok lehet erős fenntartásokkal kezelni.


1. Vitaminok, ízületvédő: valamilyen vitaminból úgysem viszel be eleget étrendből, szerintem ezeket a legfontosabb bepótolni.


2. Kreatin: olcsó és hatásait tekintve a legalaposabban vizsgált kiegészítő, emellett étrendből lehetetlen érdemi mennyis3fet fogyasztani.


3. Fehérje: étrendből könnyen fedezhető a szükséglet, de ha ez valamiért nincs meg, indokolt a pótlása.


A többi szerintem úri huncutság, ami vagy nem hoz semmit a büdöségegyadta világon (BCAA), vagy olyan keveset, hogy erősen megkérdőjelezhető, van-e egyáltalán értelme szarozni velük.

2020. febr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
#2, tudsz esetleg forrás linket küldeni, hogy az aminosav pótlás miért nem ad semmit?
2020. febr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3 Jozan paraszti esz es tapasztalat. Ilyenkor mindig azt probalom vizualizalni, hogy ha az a napi 5-10-15g bcaa vagy amino valami csoda folytan 100% hatasfokkal beepul, milyen szintu izmosodast vagy/es eronovekedest lehet elerni. Akar hogyan nezem, semmit. De nem csodaszer. A napi tobb 100 gramm egyeb feherjebevitelhez kepest eltorpul a mennyiseg. Inkabb akkor fogyasszon az illeto eletvitelszeruen valami jo feherjet, bar annak sincs sok ertelme.
2020. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mire valoban meggyozodsz rola, hogy mely makrokbol, elemekbol van hiany a taplalkozasodban, es azt ilyen-olyan etrend kiegeszitokkel rendbe rakod, 5x rendberakod magat az etrendet.
2020. febr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

#3

A BCAA étrendkiegészítő NEM "az aminosav pótlás", hanem a 9 esszenciális aminosavból 3 bevitele. Ezeket amúgy nagyon könnyű étrendből bevinne, de ha használsz fehérje kiegészítőt, akkor már elve beviszed mind a 9-et, mert azok aminosav profilja teljes, másrészt ezek többnyire már eleve BCAA-val dúsítottak, vagyis kétszeresen is fölösleges még mellé BCAA kiegészítőt venni.

2020. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#3


[link]

[link]


Alapvetően az a probléma, hogy a BCAA-k, azok az EAA-k(esszenciális aminosavak) egy alcsoportja. Emiatt, ha beviszel megfelelő fehérjemennyiséget, akkor nem kellenek, mert bevitted a BCAA mennyiséget is vele, ha nem vitted be, akkor a BCAA-kon kívüli aminosavak szűk keresztmetszetet jelentenek majd, így a "csak BCAA-k" bevitele sem ér semmit.

2020. febr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Vitaminok (különösen B vitamin) + D vitamin (de utóbbit igazából kb minden itthoni emberkének kellene télen)


Ásványi anyagok (Kálcium+magnézium cink, vas ....)


Fehérje, ha a táplálkozás nem adja meg a megfelelő bevitelt.

Valamilyen izolátum kb jó "kompromisszum" lehet (kevésbé allergén, és több a fehérje mint a koncentrátumban, és jóval olcsóbb, mint a hidrolizátum).


Ezen felül a nem túl fontos, de esetlegesen hasznos lehet kategória:

Omega 3/halolaj (ha nem eszel ilyen/semmilyen halat)

Izületvédő

Kreatin

2020. febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fontossági sorrendben:


- Vitaminok, ásványi anyagok (Szerintem ezek

mindenkinek kellenek, szilárd táplálkozással -

szerintem - nem lehet kellő mennyiséget bevinni

mindegyikből, főleg diétában, amikor tartani kell egy

kalória deficitet.)

- Omega 3 (Érrendszer védelme szerintem messze nem elég

hangsúlyozott manapság, főleg tekintve az érrendszeri

problémákkal küzdők számát csak magyarországon.

Érdemes megnézni a statisztikákat. Kb hasonló

indokkal, mint a vitaminoknál,

csak még nehezebb minőséget bevinni szilárd kajából)

- Ízületvédő (Ezek a hatóanyagok szinte egyetlen

ételünkben sincsenek benne, túl érzékeny vegyületek.

Bár ezek hatása kérdőjeles, de én inkább

nem kockáztatnék havi 2 ezer forint miatt.)

- Fehérje, ha ételből nem sikerülne bevinni, vagy

kényelmi szempontból olykor jól jöhet. (Semmiképpen

nem az """anabolikus""" ablak miatt..)

2020. febr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

A (naturál) táplálékkiegészítők a teljesítmény utolsó kb 3-4%át adják.


Azaz nem fogsz rosszabbúl kinézni vagy halani, hanem elfejted véletlenűl beszedni a BCAA, kreatint, ízületvédőt, különféle vitamin csomagokat.


Szerintem 2 dolog van ami érdemi külömbséget tesz.


1. A pre workoutot, de ha őszinte vagyok abból is csak a koffein. Minden más hatóanyagot azért raknak rá a dobozra, mert jobban nézki -> Eladhatóbb, meg perszen van pár tanulmány ami marginálisan alátámasztja őket, hogy valami 0.5%os változás volt felvélhető a 2 teszt csoport között.


... de héééé ... így már technikailag rálehet írni, hogy segít! Szóval megteszik.


A koffeinnel is az a baj, hogy okosan kell használni, mert ha mindennap edzés előtt használod egy idő után folyamatosan nagyobb adagokat kell használnod hogy működjön és viszonylag hamar elérkezik a "plafon".


Ezért szünetekkel ésszerű mennyiségben érdemes használni.


2. A fehérje, ami inkább kényelmi szempontból jól, mert 10 perc alatt tudsz vele minimális szinten fehérjét pótólni vagy különféle receptekkel ötvözve fehérje dús ételeket.


Viszont csak akkor jó ha már normális étrended van, mert 1 adagban van kb 20g fehérje. Ami nagyából semmit nem ér önmagában ha az egész nap alatt 230g fehérjét kell bevinned.


Az meg nem nagyon járható út, hogy "Eszem amit szoktam, majd iszok 10 adag fehérje shaket, hogy meglegyen a napi fehérje. Meg persze 10 percenként is járok majd a WC-re, de legalább kalóriát égetek közben".



Szóval egyedül a Pre-workoutok adnak akármit is önmaguk.


A fehérje meg segítséget tud nyújtani egy amúgy is jó étrendhez, de amíg alapnak nincs meg egy jó étrend értelmetlen, csak placebó. Jobban fogod magad érezni, mert az hiszed tettél valamit azzal hogy bevittél 20g fehérjét az izom növelsé érdekében.


Ezen a két dolgon kívűl minden már csak hab a tortán, amire amúgy egyátalán nincs szükséged.


Ha semmit sem szedsz és ha kimaxolt minden lehetséges étrendkiegészítőt is marginális változás lesz majd X időn belül.


Nem azt mondom, hogy ne csináld csak értelmetlen az energiád 90%át abba ölni ami az eredmény kb 3-4%át adja maximum.

2020. febr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!