Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az baj lenne, ha időmegtakarít...

Az baj lenne, ha időmegtakarítás végett súlyzós edzés utánra beraknák egy kardió edzést, vagy inkább menjen külön nap?

Figyelt kérdés
A kb másfél órás gyúrás utánra egy fél órás ugrókötelezést gondoltam.

2020. febr. 9. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Ugrokotelezessel mi a celod? Kardio zsiregetes szempontjabol kozveglen kondi utan a legeffektivebb, de az ugralokotel nem kifejezetten zsiregeto mozgasforma.
2020. febr. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Állóképességnövelés.Nem kívánok zsírt égetni,tömeget növelek.
2020. febr. 9. 00:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlanám.Az edzésed intenzitásától,hosszától függően nő a kortizolszinted.Ezért nem ajánlott órák hosszákig egyfolytában edzeni.

Legjobb,ha max 1,1,30 perc alatt lemegy az edzésed.Vannak ,akik még ezt is sokallják,és 45percre teszik.

Ha ezt még megfejeled egy intenziv cardióval..

Tudom,hogy ez időmegtakarítás lenne,de legjobb,ha külön veszed.

Én a cardiot mindig pihenőnapokon,reggel végeztem,heti 2alkalommal.Persze ez nekem bevált,és elég is volt az alkatomhoz,edzettségi szintemhez mérve.Ma már nem cardiozok,mert nincs rá szükségem.

2020. febr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Állóképességet nem tömegnövelés közben növelünk.

"Egészségügyi" aerob edzésnek mehet egy könnyed 40 perces tekerés.Ha máshogy nem jön ki akkor edzés után.

De inkább jobb lenne külön nap vagy edzésnapon reggelente.

Az ugrálókötelezést nem tudom hova tenni hiszen állóképesség növelésre nem a legelterjedtebb módszer.

De miért is ne...jobb mintha a kanapén üldögélnél.

Hajrá.

2020. febr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Miért nem lehetne tömegelés közben álllóképességet növelni?Keményen kell kardiózni,mint egy igazi harcos.


Mi a baj az ugrókötéllel?Bokszolók,kosarasok meg egy csomó portban használják.

2020. febr. 9. 16:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Kosarlabdaban nem hasznaljak. Ott a robbanekonysag novelesere hasznalnak kul. ugrasokat, de ugrokotelezes kozben nem olyan pozicioban van a labfej, hogy robbanekonysagot (erot) tudsz novelni. Boxolok sem kifejezetten allokepesseg novelesre hasznaljak, hanem a ritmuserzek novelesere. Az ugrokotel egy olyan dolog, hogy nem kell hozza kulonosebb allokepesseg, kis tulzassal addig csinalod amig akarod. Ha valtoztatsz a vadli terhelesi poziciojan, mar mas a helyzet. De akkor meg nem tudsz ugrokotelezni -> ezert nem hasznaljak a kosarlabdazok.
2020. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!