Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti miket esztek tömegelés...

Ti miket esztek tömegelés alatt? Tudnátok konkrét ételeket és recepteket ajánlani?

Figyelt kérdés
Nehezen hízó alkat vagyok, kb 3500 kalóriát kéne ennem naponta, viszont nem szeretnék minden nap ugyanolyan csirkemellet enni rizzsel. Főzni nagyjából már tudok, csak nem ismerek túl sok receptet. Leginkább húsból és tojásból szeretném fedezni a fehérje szükségletet, de bármi más is szóba jöhet az ésszerűség határain belül. Egyeremista vagyok úgyhogy ha lehet ne bélszínt ajánljatok kaviárral 😅

2020. febr. 9. 14:48
 1/5 Tabbouleh ***** válasza:

Azta,3500 kalória rengeteg! 😳 Én 1800 kalóriával is hadilábon állok..


Írok egy példát (nem vagyok dietetikus!), a mennyiséget magadnak lődd be.


Reggeli

>fehérjés zabkása magvakkal és banánnal

(zab, fehérjepor, magvaj, magok, banán)

Úgy is lehet dúsítani, hogy pk tejjel

főzöd fel, vagy rengeteg magvakat(pl

mogyivajat) pakolsz rá.


Tízórai

>bulgur harcsával, céklával és mondjuk zöldbabbal


Ebéd

>basmati rizs csirkével, mozzarellával, paradicsommal


Edzés után(nyilván nem muszáj)

>turmix


Uzsi

>konzerv bab, csicseriborsó jázmin rizzsel hagymával, répával és kukoricával


Vacsi

>rántotta paprikával, gombával, sajttal és hozzá pl pufirizs(mert jól ropog :D) vagy zabpehely(nagyon lassan szívódik fel)

>joghurtos túró, holland kakaoporral elkeverve, mellé olajos magvak

2020. febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Én 1800 kalóriával is hadilábon állok.."


Ha 8 éves kislány vagy akkor jó az úgy.

2020. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Feherjeforrasnak csirke, pulyka (mell, comb, akar a szarnya is), sertes (karaj), marha (labszar), pisztrang, lazac, tonhal (nem olajos hal), tojas, sovany tejtermek. Szenhidrat: rizs, bulgur, kuszkusz, durum teszta, tk. kenyer, zab. Zsir: mogyoro, kesu dio, mogyorovaj (nem nutella), mandula. Az izesites es elkeszites modja barmi lehet, kb. mindegyik hust lehet sutni, fozni, tojast szinten, koreteket vizben fozod, ki lehet egesziteni barmilyen zoldseggel, nem egy mernoki megoldast igenylo muvelet.
2020. febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17%
Lazac, édesburgonya, kaviár, tengeri herkentyűk mennek.neha belszin
2020. febr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, visszatért a kő gazdag kaviár fejű troll gyerek.
2020. febr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!