Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem tudok guggolni a vállam...

Nem tudok guggolni a vállam miatt?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem el a guggolást, de nagyon nem megy.


Alapból kellemetlen hogy a vállaimat nem tudom annyira hátrahúzni, hogy kényelmesen tudjon a rúd a csuklyámon lenni. Ez még a kisebbik probléma. A főbb probléma az, hogy az egyik vállam egy kicsivel előrébb van, mint a másik. És előfordult, hogy guggoltam, és a rúd elforgott. Mármint vízszintes maradt a rúd a talajhoz képest, de nem volt pár huzamos a vállaimmal. És ezt szemből a tükörből én észre sem vettem, és nem is éreztem. Csak a sorozat után éreztem hogy full bedurrant a hátam baloldala. (Ami ugye korrigálta az elforgott rudat) Az edzőtársam erősített meg benne, hogy a rúd elfordult. Nem tudom mit csináljak, amikor már nehezebb súllyal guggolok, nem nagyon tudok rá figyelni hogy mindkettő vállam pontosan ugyan annyira legyen hátul. És mint mondtam érezni nem is érzem. Konkrétan abban a hiszemben vagyok hogy mindkettő vállam a maxig van hátrahúzva. Ami a poén az egészben, hogy az a vállam, ami alapesetben előrébb van min a másik, az marad jobban hátul, és amelyik alapból hátrébb van, az jön előre guggoláskor.


Smith gépen ugyan olyan hatékonyságú lenne a guggolás? Ott ez a probléma nyilván nem jelentkezne...



2020. febr. 11. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Low vagy high barrol beszelunk? Probald ki mindkettot, de amugy gyanitom, h ez ilyen technikai malor lesz, ami szemelyes jelenlet nelkul alig ha korrigalhato. Esetleg a yt n a powerbuilder csatornara nezz ra, ott van par remek oktato video guggolasrol
2020. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Smith gépen is lehet guggolni, igen.

Érdemes nyújtani a vállövet és egyéb részeket ahhoz hogy rendesen tudjon guggolni az ember. Nem bonyolult, két hét alatt korrigálható annyira, hogy guggolás kompatibilis legyen.

Amúgy lehet variálni, hogy hova teszed a rudat. Van aki egész hátra (így előrébb dől) míg mások konkrétan épp a nyakuk mögé helyezik a súlyt, és így egyenesebb a testük is. Ki kell kísérletezni. Úgy ahogy az elöl guggolást is.

2020. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem guggolnék a helyedben smith keretben. Több szempontból is rossz ötlet.
2020. febr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Miért rossz ötlet?
2020. febr. 11. 22:34
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

Esetleg?

2020. febr. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A smith géppel az a baj, hogy stabilizálja a rudat helyetted, amit eredetileg épp a törused izmai csinálnának. Én azt javaslom, vagy csináld azt, amit az előbb linkeltem, vagy csináld kisebb súlyokkal és fokozott odafigyeléssel. Esetleg kombinálva a kettőt. Tartásproblémákat és aszimmetriát így lehet leküzdeni.
2020. febr. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugye nemcsak fekvenyomsz?Fejfölé nyomást is csinálj.A fekvenyomás jó gyakorlat,csak a tulzásbavitele egy előreugro vállú gorilla kinézetéhez vezet,amit meg lehet figyelni egyeseknél.

A vállöv mobilitását kell megoldani,nem pedig másik gyakorlatot keresni.

Ugyanis a fő problémádat ,a kötött vállakat ,nem oldja meg a Smith gép

2020. febr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Builder shopnak van videója ytn mit csinálj ha nem tudsz guggolni :)
2020. febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Prehabilitáció, mobilitásfejlesztés, amíg nem megy rendesen.

Smith keretes guggolás nem sokat ér.

2020. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!