Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 16 éves lánykent,7 év táncolás...

16 éves lánykent,7 év táncolás után érdemes lenne elkezdeni kick boxolni? Esetleg milyen más sportot ajánlanátok nekem? Többi lent:D

Figyelt kérdés

Nagyon nagy dilemmával küszködöm, szeretnék tőletek segítséget kérni.

Pici korom óta vallom magam sportolónak, Rg-ztem kosaraztam, táncoltam, egész életemet végig kísérte a sport. 7éve a tánccé a főszerep, azóta rockizok és hip hopozok versenyszerűen, illetve néha néha eljarok zumbázni.

Viszont jövőre úgy néz ki sokan elmennek, már nem lesz ugyanaz a csapat mint régen. A heti 4 edzés és a hétvégi versenyek mellett pedig semmi másra nem jut időm. Rajottem, h ezt így nem lehet tovább folytatni. Arra jutottam, hogy a hip hopot abba hagyom, a rockival pedig úgy döntöttünk közösen, hogy leredukáljuk az edzéseket heti egy alkalomra.

Viszont a hip hop helyett szeretnék valami új sportot elkezdeni. Összeszedtem a gondolataimat, hogy mit is szerettem a táncban. Rájöttem, hogy a táncban a küzdést élveztem csak igazán. Egy hosszú nap után, mikor már mindenből és mindenkiből elegem van végre kiadhatok magamból mindent. Imádtam a kemény edzéseket és azt, hogy a saját hataraimat feszegettem és tényleg a legjobb érzés a sportban, hogy levezethetem a mindennapok fáradalmait.

Ezeket végig gondolva esett a választásom a boxra, ám meggyőztek, hogy inkább a kick boxot válasszam. Kérlek írjátok le a véleményeteket róla, és azt, hogy a leirtak alapján ajánlanátok e nekem. Esetleg ha van más ötletetek, nyitott vagyok mindenre. Egy páran ajánlották a fightot illetve az aerobik edzéseket is.

Egy pár kérdés a végére:

- mi a véleményetek a kick boxos lányokról

- 16evesen nem túl késő elkezdeni?

- 46kilos vagyok, viszonylag izmos, varhatoan fel kell híznom?

- hogyan zajlik egy átlagos kick box óra?


Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget:D



2020. márc. 20. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nem késő, próbáld ki mit veszítesz?


sok a nyújtás (majd a fele az edzésnek) + ütés rúgás


de most várni kell, ki tudja meddig

2020. márc. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Hamarosan a szexből fogsz sportot űzni
2020. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 15 évesen kezdtem anno, nem sok izommal, vékonyan... évekig csináltam, nagyon hamar izmosodtam, formálódtam tőle, imádtam az edzéseket. Fele csapat lány volt :)

Általában úgy zajlottak ez edzések, hogy az elején bemelegítő futás, nyújtás, aztán zsákos gyakorlatok, páros gyakorlatok, vagy meghatározva az ütések rúgások módja vagy freestyle küzdés :D Az volt a legjobb!

Sok volt az egyéb erősítés is, sok hasazás, ilyesmi. És a végén is sok nyújtás.

Én mindenképpen csak ajánlani tudom!

2020. márc. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!