Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az egy tévhit lenne, miszerint...

Az egy tévhit lenne, miszerint "minél erősebb vagy, annál izmosabb"?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években terjed ez,hogy edz teljesítménycentrikusan,mert ha erősödsz,akkor izmosodsz is.Pl a TSM is ezen alapul.


Szerintem ez így egyáltalán nem igaz.Nálunk vannak olyan emberek a teremben,akik nagyon izmosak,egyiknek pl 48-as felkarja van,aztán csak kis súlyokkal izolálgat.Van egy 100 kiló körüli ember,aki 95 kilóval guggolgat.

De láttam egy videóban,egy kínai súlyemelő 56 kilós testsúllyal 212,5kg-ba guggolt bele és nem is volt neki annyira nehéz..

Én erőemelő vagyok és az utóbbi időben az új edzéstervvel sokat erősödtem,ráraktam egy +10 kilót a felhúzásra és a guggolásra,viszont a testsúlyom semmivel nem nőtt.Nem lettem izmosabb ettől.



2020. ápr. 3. 16:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az erő specifikus. Tehát lehet, hogy megnőtt a lábad a lábtolótól de nem fogsz tudni 200 kilóba guggolni, ha nem gyakoroltad soha. Ez nem azt jelenti, hogy nem nőtt a teljesítményed. De, nőtt a teljesítmémyed a lábtolón. Viszont az erőnek az egyik komponense az izomtömeg is, tehát ha megnő a lábad a lábtolótól és elkezded gyakorolni a nehézsúlyos guggolást, akkor előbb bele fogsz tudni guggolni 200-ba mintha nem hipertrofizálna a lábad a lábtolóval. Ez fordítva is igaz, lehet, hogy tudsz erősödni egy adott izomtömeggel valameddig de előbb-utóbb platót fogsz ütni ha nem nő az izomtömeged.


Emellett számítanak az erőkarok is. Az 56 kilós súlyemelő valószínűleg elég rövis combcsonttal és lábszárral rendelkezik. És visszatérve a specifikusságra: neki pl miért lenne előnyös egy 50-es kar guggoláshoz?

2020. ápr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!