Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehetne kiölni magamból...

Hogy lehetne kiölni magamból azt a beidegződést, hogy az evés jó, és minél többet eszem annál erősebb leszek, mert annál jobban épül az izom?

Figyelt kérdés
15 éves sportoló lány vagyok, és talán azért alakult ez ki bennem, mert amikor nem ettem borzasztóan ment az edzés, annyira, mint mikor antibiotikumot szedtem.

2015. aug. 22. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:

kicsit konkretizáld mát mi a bajod?

mit sportolsz? mennyit?kövér vagy? milyen adatokkal rendelkezel? kg? cm? testzsírszázalék?

2015. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kézilabda. Most elég bonyolult így nyáron, július második hetétől kezdve öt hétig 35 fizikai edzésem volt (futás, erősítés), egész nyáron egy hetet pihentem. Év közben heti 4-6 edzés + meccs(ek), mivel két korosztályban is játszom, serdülő és junior. tehát az edzéssel nincs gond. Szerintem eléggé, de ha valaki szeretné küldök képet, hogy meg tudja ítélni. Mondjuk nem tudom, mert juniorban 2x30 percet(tehát egy egész meccset) bírtam szélen(!) tehát az a 75 kiló nem csak háj lehet. 160 és 165 cm között vagyok, a BMI 27,9, a testzsírszázalék 34.
2015. aug. 22. 16:06
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyébként sokszor éheztettem magam, és voltam már 83 kg is. És a fogyást csak ez az egy rossz beidegződés rontja el, mert mint már írtam, az edzéssel nincs baj!:)


Privátban is írhat aki segíteni akar:D

2015. aug. 22. 16:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyél sokat kis kalóriaértékű ételekből pl zöldségek husok meg gyümölcsök nézz meg egy pár kalóriatáblázatot
2015. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha fogyni akarsz, egyél kevesebbet, és kész, főleg zsírból. Szénhidrátot egyél bőven az edzés előtt, fehérjét pedig utána. Az izom fehérjéből épül, nem akármilyen kajából.


Ilyen intenzív sporttal amúgy igazából nehezebb fogyni, mint a lájtossal, mert ilyen megterhelés mellett borzasztó éhes lesz az ember, illetve ha nem eszik, akkor nem fog menni az edzés, a végén akár még el is ájul. Ha pusztán fogyni akarnál, jobban jársz, ha eszel egy félig-meddig fogyókúrás étrendet, és kocogsz mindennap szép lájtosan két órát.

2015. aug. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne öld ki magadból, mert az evés tényleg jó és tényleg attól van erőd. Mivel sokat edzel, a gond a mennyiségekkel és az ételek fajtájával lehet. Ilyen intenzitású sport esetén kalória is több kell neked, mint egy átlagembernek, ráadásul fiatal, fejlődő szervezeted van, szintén nagyobb kalóriaigénnyel. Nem baj, ha szeretsz enni, ez normális, de figyelj oda, miből mennyit eszel és ne koplalj. Az antibiotikum sok bajt tud okozni, rossz irányba változtatja meg a bélflórát. Ennek hatására pl. lehet, hogy jobban kívánod az egészségtelen, szénhidrátdús ételeket, egyfajta függőség is kialakulhat ezek irányába. Próbáld ezeket csökkenteni, több minőségi fehérjét (hús, tojás, hal), zöldséget, némi gyümölcsöt egyél, és kevesebb cukrot, liszttel készült és feldolgozott ételeket.
2016. júl. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

CSak én nem értek valamit: Az a testzsír% lehetetlen és kész. Ha igaz amit írtál, ilye sokat edzessz, akkor lehetetlenség. Internetes kalkulátor adta ki?


Nem mellesleg ha éheztetted magad, meg ennyit sportolsz naná hogy kell enned. Többet is, mint egy átlag embernek. 165 cm mellé 70 kg meg még normális, ha ennyit sportolsz hosszútávon.

2016. júl. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Tudom, mult időben írtad, de már nem éhezteted magad? Nincs testképzavar, vagy étkezési zavar? Hány kcal körül eszel? Bocsáss meg, hogy rákérdezek ennyire, de manapság elég sok (lányok kb 20%) az anorexiás, és ezzel nagyon kell vigyázni.
2016. júl. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon változó....ha egyik nap bezabálok 3000et másnap 600zal kompenzálok....
2016. júl. 13. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!