Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi történik, ha túllépem a...

Mi történik, ha túllépem a napi fehérje adagot?

Figyelt kérdés
Vettem ilyen 100% whey proteint, kakaós ízben, és rohadt finom. Szerintem simán tudnám inni minden kajálás után, de a leírásában az áll, hogy naponta 1 adag mehet be, viszont az nincs oda írva, hogy miért. Rákerestem a neten, de semmit nem találtam róla, ezért gondoltam megkérdezem. Tehát mi történne, ha napi 2 vagy 3 adagot innék belőle?

2020. ápr. 4. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem jó a vesének plusz még zsírosodhatsz is tőle.
2020. ápr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Vesének és a májnak se a legjobb.

Meg ugye extra kalória amitől hízni fogsz.

2020. ápr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 4. 16:32
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Az ízületeknek se jó...
2020. ápr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Semmi nem fog történni.
2020. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Napi 2-3 adag még nem olyan mértékű túlfogyasztás, amit ne viselne el a szervezet egészségkárosodás nélkül hosszú távon is. Már ha nincs valami alapbetegséged vagy hajlamod. Azért még mindig ott tartunk, hogy ez csak 40-50g extra fehérje konkrét terméktől függően (az 1 ajánlott adagon felül).


Szóval valószínűleg a legnagyobb kár amit okozol vele magadnak, hogy kiszórod az ablakon a pénzt. Fele vagy harmada ideig lesz elég a protein por, amit megvettél, bármiféle pozitív hatás nélkül.

2020. ápr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Veséknek odavág keményen
2020. ápr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Napi 2-3 adagnál semmi bajod nem lesz, de ne azért idd mert finom, hanem azért mert szükséged van rá, pl. edzés után vagy mert nem bírsz elegendő fehérjét bevinni szilárd kajából. Azért javasolnak napi 1 adagot, mert egyrészt táplálékkiegészítő (nem pótló) másrészt 1 adag felett sokaknál hasmenés,puffadás, több pattanás jelentkezhet.


A viszonylag magas fehérjebevitel (200g+/nap) sem káros, amennyiben egészséges, intenzíven sportoló emberekről beszélünk.


Baj akkor van, ha vmilyen vesebetegségben szenved az illető, ekkor ronthat az állapotán a túlzott fehérjefogyasztás. Nem kifejezetten a fehérjepor, hanem általánosságban a fehérje. Tehát a túlzott húsfogyasztás is rontana az állapotán.


Én másfél éve folyamatosan pihenőnapokon 60, edzésnapon 70-75 grammnyi fehérjét viszek be tápkiegből. 94 kiló vagyok jelenleg, tömegnövelés alatt 220g/nap volt a fehérjebevitelem, most kezdem hétfőn a diétámat, fehérjét emelem 250 grammra.


Ha 80 kiló alatt vagy, és viszonylag kezdő, elég napi 1 adag, amellé könnyen összejön 120-130 grammnyi fehérje szilárd kajából.

2020. ápr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Felrobbansz vagy Schmuck Andorrá válsz, döntsd el melyik a rosszabb
2020. ápr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem az arcbőröm lett pattanásos, emiatt mostanában kevesebbet viszek be:/
2020. ápr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!