Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés közben mire kell figyeln...

Edzés közben mire kell figyelni, ha izomnövelés a cél?

Figyelt kérdés

Kicsit össze vagyok zavarodva, nézzétek el nekem.

"Minél jobban fáj, annál jobb" - ha ebből indulok ki: Izomtömeg növelése = nagy súly, kevés ismétlés, de ha ezt a módszert követem, nem fáj annyira, mintha kisebb súllyal csinálnék 8-15 közötti ismétlést. Pl egy nehéz 2-3 ismétléses guggolás (vagy lényegtelen melyik gyakorlat) után lihegek mint az állat, de azt, hogy az izmaim annyira dolgoztak volna, azt nem érzem. És mégis jobban tudok ezzel tömeget növelni? (A működési elvet értem, nagyobb stresszhatás stb, csak valahogy gyakorlatban nem tudom összerakni a dolgot)

A következő kérdésem, megintcsak a minél jobban fájjon -ból kiindulva, a szériákra vonatkozik. Van aki 4-5 szériában dolgozik, talán gyakoribb a 4, de én azt tapasztalom, hogy megcsinálok 2-3x 8-10 körüli ismétlést, és ha még negyediket is csinálok (vagy van hogy már a harmadikban is ilyen), már nem is érzem, hogy annyira fájna, mint mondjuk a másodiknál.


Köszi a válaszokat előre is, remélem érthetően fogalmaztam.


2020. ápr. 4. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a fájdalomtól reméled az izmosodást akkor megverlek szívesen.
2020. ápr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ne forgasd már ki a szavaimat. Egyáltalán nem ezt mondtam. Csak nem értem, hogyha nem fáj, s nem is érzem, hogy terhelem az izmaim (vagy nem tudom hogy fogalmazzak) akkor az nem számít? Edzés után mindig érzem, izomláz, stb, a szériákra vonatkozóan pedig, "kell" mindig az a 4. Széria? Ha érzem hogy már "ki van nyírva" az adott izomcsoport, akkor is még erőltessem bele a negyediket?
2020. ápr. 4. 18:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen égő fájdalom nem kell, ahogy az izomláz sem. Ha már nem menne a 4. széria elfogadható formával akkor ne csináld, vagy vedd lentebb a súlyt.


2-3 ismétlések nyilván rohadt nehezek, de nagyon kicsi a volumene szóval hosszútávon nem a legjobb izomfejlesztésre.Az a 8-15 (esetleg 5) bőven jó tartomány.

2020. ápr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
15%
NO PAIN NO GAIN!!!
2020. ápr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!