Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a felsőtestről?

Figyelt kérdés

Kicsit félve tettem a testépítés kategóriába, mert szerintem attól nagyon messze van :) Egy éve kezdtem el edzeni, extrém vékony voltam, az a baj nincs képem előtte milyen volt. Most itthon saját testsúlyos edzéssel próbálkozom, mivel az összes terem zárva, súlyzót meg esélytelen bárhol is találni :) Szerintetek milyen? Érdemes foglalkoznom vele?

[link]


2020. ápr. 15. 10:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én ugyan ilyen vagyok..
2020. ápr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Benne van a pakliban, hogy a kevés pihenés miatt is megrekedtél.

Amúgy szerintem sem rossz, látszik, hogy dolgoztál vele. Ha súlyt nem is, de más segédeszközöket lehet szerezni: gumiszalag, haskerék. Bár szerintem súlyt is lehet rendelni, pénz kérdése.

Nem tudom, milyen gyakorlatokat csinálsz, de keress rájuk más variációt, esetleg új gyakorlatokat. Kipróbálhatod az intervallt is, sokaknak bejön.

Kajával kapcsolatban a fehérjére figyelj, minimum 1,5g/ttkg, de mehet több is, illetve kalória pluszban legyél valamennyire.

Azt, hogy megéri-e már szálkásítani, te döntöd el. Ha nagyon megszalad a zsír, akkor érdemes kicsit visszább venni a kalóriát, időszakosan szálkásító diétát tartani, hogy ne 10+ kg-tól kelljen megszabadulni a végén (de ettől még messze vagy).

2020. ápr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Pont ezek vannak itthon, két gumiszalag és egy haskerék, illetve most csináltattam két 11kg-os kézi súlyzót. Rendelni most esélytelen, kifogyott mindenhol, hónapok múlva ígérik csak.


Találtam egy YouTube csatornát, innen nézelődök, igazából ez a forma lenne a cél, ahogy a vidón szereplő srác is kinéz.

https://www.youtube.com/channel/UCqjwF8rxRsotnojGl4gM0Zw


Köszi mindenkinek :)

2020. ápr. 15. 17:10
 14/17 SZücsöm ***** válasza:

12 es gumiszalag ide már nem elég. 1 éve edz nem szinten tartani akar hanem izomtömeget növelni, anyira már nem kezdő hogy a gumiszalaggal sokra menjen.(nyújtani lehet vele stb. de amit ő akar ahhoz már kevés)


Haskerék jó dolog viszont ahogy a nevéből is ki lehet következtetni az egész testére nem tud edzeni vele.(+ rohadt nehéz fokozat, kivéve ha térdelve csinálod)


Az ételről meg annyit hogy valószínűleg azzal nincs sok gond legalább is a kalória mennyiséggel mivel túlsúlyos az nem vagy viszont attól függetlenül van rajtad már felesleges zsír és nem is olyan kevés. Szóval max fehérjéből ehetsz keveset. Próbálj összerakni egy olyan étrendet ahol minimum 1g/ test kg nyi fehérjét viszel be de ha már az 1.5g/tkg-t beviszed akkor az már neked tökéletes mivel nem vagy versenyző. Ha fogyózol akkor felviheted akár 2g/tkg-ra-is.


Ha átlagban a napi 6 órát min megalszod akkor a pihenéssel se lehet nagy gond (persze a 8 jobb lenne).

Viszont én a helyedben elgondolkoznék egy új munka keresésén mert hosszútávon nem éri meg ez a sok utazás és koránkelés szóval ha nem mucsaröcsögén élsz ahol nincs más munka akkor megérné elgondolkozni rajta.Persze kivéve akkor ha rohadt jól megfizetnek.


Az meg alap hogy normális edzés terv. Ami jó mert mindent átmozgat nem túl sok és nem is kevés és amit nem váltogatsz évente.Továbbá kutatások kibizonyították hogy a Bro split-nek nincs értelme azaz ne csinálj olyat hogy napi csak 1-2 testrész. Inkább teljes testes edzés heti min 2 szer de ha csinálsz egy 3-ikat is akkor egy nem versenyzőnek az már tökéletes.


+Amit én is csak nem rég kezdtem el de bevállt legyen 1 füzeted amiben lejegyzed legalább havi 1 szer hogy miből menyit voltál képes emelni, és akkor látod hogy fejlődsz e.


+ Ha már van munkád és nem napról napra élsz a fizetésedből és van elég hely a házadban akkor megérné bevásárolni. "Minimum szett": két állíthatós kézi súlyzó,tolóckodó,húzódzkodó(akár falba fúrhatós),+ egy állítható pad. Ez már elég arra hogy otthon megcsináld a saját súlyos edzésedet és egy kis súlyzósat is tudsz csinálni. Na már most ha ezt még megtoldod 1 rúddal súlytárcsákkal, 2 szorító, 1 állvány, + apróságok (súly mellény,2 boka/kar súly/haskerék stb.) Ezekkel már konkrétan minden izmodat normálisan le tudod edzeni,otthonról se kell kilépned és másokkal se kell osztozkodnod. Én már 2 éve otthon edzem (Decathlonban bevásároltam) és már az ára is visszajött simán.


Amúgy te simán elkezdhetsz most szálkásítani mivel ha csak kicsit lennél kalória deficitben simán tudnál (főleg a te szinteden) izomtömeget növelni (Ha jó étrend kiegészül a jó edzéssel) és zsírból fogyni.

Amúgy ez hogy kalória deficitben csak a kezdők tudnak izomtömeget növelni ugyan olyan tévhit mint az anabolikus ablak csak ebben még sokan hisznek az anabolikus ablakban szerencsére már kevesebben.


A lényeg az hogy sok fehérje (fent írtam mennyi) és csak kicsi kalória deficit. ha heti max 1%.főleg a te szinteden lehet az nyugodtan 0.5% fogyást produkálsz az tökéletes. Ha pedig elértél egy szálkás testet akkor elkezdhetsz "tömegelni". Ami pedig a tévhittel ellentétben nem + 500 kalória hanem jóval kevesebb. Ha havi 1% ot nő a súlyod az már sok is lehet. Ha viszont 500 kalóriával többet eszel akkor csak felesleges zsírt fogsz felpakolni.

2020. ápr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Jó lesz az csak csináld. Most még csak egy átlagos tini tested van
2020. ápr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Munkahely váltás folyamatban volt, mert nem fizetnek meg, de most a járvány keresztül húzta.


Szerettem volna itthonra is súlyokat, de most égen-földön nem találni sehol, illetve hely sem sok van sajnos. Azt őszintén megmondom, hogy a kalóriákat nem szoktam számolni, csak úgy kb. tudom mi mennyi, úgy lövöm be.


Átlagos tini test? Ebben az átlagos sem bíztató, és a tini sem, már 26 vagyok :D

2020. ápr. 15. 18:30
 17/17 anonim válasza:
Kedves kérdező, szerintem szépen alakul a felsőtested, tetszik a hasad. Ha gondolod, írj!
2020. nov. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!