Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van az köztudatban,...

Miért van az köztudatban, hogy testépítőknek kötelező fehérjét szedni, mert csak akkor fognak tudni izmosodni, holott ez nem igaz? (saját tapasztalat)

Figyelt kérdés
67 kilós férfi voltam, amikor elkezdtem edzeni. Kb ezzel egyidejűleg átálltam vegán/vega étkezésre és mégis tudok izmosodni, most 75 kg vagyok. Ami feljött az csak izom, semmi zsír, nagyon sokat szálkásodtam. Napi szinten inkább vegán vagyok, néha vega. Azt gondoltam, ha eszek heti 5 tojást, azzal sokat teszek a fehérjebevitelért, de egy átlag férfinek napi huszonakárhány tojást kellene bevinnie az előírás szerint, aki izmosodni akar, annak kétszer annyit. Szerintem nagy hülyeség, a napi fehérjebevitelem szerintem az ötöde sincs az előírtnak, mégis tudok izmosodni. Ti ezt hogy látjátok? Miért alapkövetelmény a fehérje? Húsban amúgy is van rengeteg, miért kell e mellé brutál mennyiséget bevinni egy nap?

2020. ápr. 25. 22:35
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Most itt nem csak a kigyúrt emberekről beszélek, hanem azokról, akik csak izmosodni szeretnének. Edzőterembe is csak azt látom, hogy 60 kilós kis gyerekek isszák az állati fehérjét, holott nem attól fognak izmosodni.
2020. ápr. 25. 22:38
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Elég egyszerű: mert nem értenek a témához.

Egyébként meg az is szóba jöhet akár egy 60-70 kilós gyereknél is, hogy nem bírja megenni azt a 100-120g fehérjét és ezért viszi be tápkiegből, bár valszeg ebben a kérdésben az első érv lenne a helyes.

2020. ápr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit utana olvashatnal a temanak mielott ilyen kerdeseket kiirsz.

1. Szerinted mibol epul fel az izomzat? Feherjebol, aminosavakbol. Ahhoz hogy fejlodj kell kello mennyiseg, mivel az edzes soran mikro repedesek keletkeznek az izmokban, amit a szervezet "helyreallit". Ettol no az izom.

2. Ha te ennyi bevitt tapanyagtol is fejoldsz akkor gondolom elegge kezdo lehetsz, mivel az fel evben meg ha a sza#rt megeszed attol is fejlodsz...

3. A feherje por taplalek KIEGESZITO. Tehat azert isszak a sportolok, hogy ha a szilard taplalekbol bevitt feherjet (tojas, hus, turo stb.) Kiegeszitseg a napi feherje igenyuket.

4. Mar kb az osszes gyartonak van vegan (novenyi) feherjeje. Nem kell feltetlenul allati eredetut venni.

2020. ápr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Sajnos ezt olyan emberek osztják, akik elvileg értenek a témához. Pl testépítő youtuberek. Egyszerűen nem természetes ennyi fehérje, régen az emberek nem ettek minden nap húst. E mellé még bevisznek még annyi fehérjét művi formában, szerintem ez nem tesz jót a szervezetnek, mert nem erre van kódolva, hogy ennyi fehérjét feldolgozzon. De biztos jobban értenek hozzá ők..
2020. ápr. 25. 23:05
 5/16 A kérdező kommentje:
Az előző az elsőnek szólt, a te kommentedet még nem láttam. Kb fél éve kezdtem el egyébként. Nem tudtam, hogy a szartól is lehet izmot építeni, ha kezdő vagyok, utána kell művi fehérje, hogy fejlődni tudjak. Ezt valahogy nem értem. A kezdő miért tud a "semmitől" is izmot építeni? Hízni sose tudtam, csak így tudtam gyarapodni súlyban, hogy edzek. Sajnos vegán ételekből is csak keveset tudok enni.
2020. ápr. 25. 23:10
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen youtuberek nyilvan a reklam miatt toljak a kiegeszitoket. Meg kell talani a kozep utat. Nincs baj a kiegeszitokkel szerintem, de a napi tapanyag fo resze szilard taplalek legyen. Es ha nem megy a kiszamolt napi marko tapanyag mennyiseg, akkor johet a kiegeszito. Ez elegge megkonnyiti hogy pl ne kelljen napi fel kilo csirkemellet megenni.
2020. ápr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Azert, mert mivel egy teljesen ismeretlen uj stimulacio eri az izmokat, a szervezet probal alkalmazkodni es fejlodik, hozzaszokik. Ezert kell pl. Emelni a sulyokon hogy mindig uj inger erje az izmot. A "sza#rtol is izmosodni fogsz" nyilvan arra iranyult, hogy az elejen akkor is fejlodsz ha nem figyelsz oda a kajara, az elejen leirtak miatt.
2020. ápr. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi. Bocs, de nem teljesen értem, hogy kezdők miért tudnak jobbam izmosodni úgy, hogy közben nem nagyon figyelnek a fehérjebevitelre. Akkor is megrepednek az izmok és akkor is kell elvileg fehérje, hogy fejlődni tudjak.


Noha szakértő biztos nem vagyok, de akkor is az a véleményem, hogy az előírt mennyiség az nagyon sok. Nyilván az meg nagyon kevés, amit én viszek be, inkább nem is számolgatom, mert csak azon agyalnék, hogy milyen kevés, természetes úton nem vagyok képes többet bevinni, mert keveset tudok csak enni, abban is alig van fehérje, ennek ellenére szerintem szép, férfias testalkatom van, nem olyan, mint fél éve. Lehet, hogy ki fogom próbálni a vegán fehérjét.

2020. ápr. 25. 23:36
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig tényleg képesek a kezdők izmot növeszteni nem megfelelő táplálkozással is. Egy idő után azonban nem fejlődnek tovább, kritikusan alacsony fehérjével pedig edzés mellett különböző gondok lépnek fel egy idő után. Sajnos tapasztalat.

A fehérjeporok csak kiegészők, ahogy korábban írták. Nem helyettesíti a szilárd ételt. Tömegeléshez amúgy elegendő a kevesebb fehérje, ha van elég szénhidrát/zsír mellé. Szálkásodáshoz több kell. Neked ahogy írod erre nincs szükséged. Ebből a szempontból ez szerencse.

Vegán étrenddel is lehet elegendőt bevinni, de szükséges hozzá aminósav profil ismeret. A rizsfehérje elég jó, egy kis borsóval kiegészítve elég korrekt. Viszont ezek eddigi tapasztalataim szerint nem túl jól oldódnak vízben. Ha veszel ilyesmit, natúrt vegyél, az kb bármibe mehet. Ha tojást eszel, akkor pl rántottába simán mehetnek.

2020. ápr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Azt mondjátok, hogy ezek kiegészítők, nem helyettesítik a megfelelő étrendet. Hát pedig ha kipróbálnám, akkor nyilván ezzel vinném be a fehérje elég nagy hányadát. Ez egyébként azt jelenti, hogy ezekből a kiegészítőkből kevésbé hasznosul a fehérje, mint mondjuk szilárd táplálékból, legyen az hús, vagy mondjuk rizs?


Nekem nem az a fontos, hogy jól oldódjon, hanem, hogy ehető legyen. Az jó, hogy van natúr, bár sehol nem láttam. Annak más az összetevője, tehát több fehérjét tartalmaz? Ízesítettet kóstoltam már, borzalom, gondolom annak a harmada tiszta cukor, ami átvágás szerintem, vagy pedig édesítőszert tartalmaz, ami még egészségtelenebb, mint a cukor. Tudna valaki olyat linkelni, ahol lehet vásárolni ízesítetlen színezék menteset? Fehérjés boltba érdeklődtem, ott csak ízesített volt, de azt mondta az eladó, hogy annyira nem ajánlja a növényit. Úgy jó, hogy borsót rizzsel keverek, de még így sem teljes értékű fehérje. A tojásfehérjéről mi a véleményetek? Talán még azt kipróbálnám. Milyen ízre, állagra?

2020. ápr. 26. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!