Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomásban baj az, ha...

Fekvenyomásban baj az, ha nagyon szűken -vállszélességnél alig szélesebben- fogom a rudat? Erőemelő szemszögből nézve.

Figyelt kérdés
Sokkal szélesebben kéne fogni, de úgy egyáltalán nem megy. Kényelmetlen, instabil, fáj tőle a vállam, széles fogással még 60 kilóval is alig birok nyomni.

2020. ápr. 28. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Több terhelést kap így a háromfejű izom (triceps).

Akár csak fekvőtámasznál, ha szükebben végzed el koncentráltabban dolgozik.

2020. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyszer már kiírtad ezt a kérdést, és választ is kaptál rá. Minek kiírni még1x?
2020. ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hiába fogom szélesen, úgy még kiemelni sem birom a rudat. Szűk fogással 115 megy ki, szélesen a 70 se menne
2020. ápr. 28. 13:01
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
1. Vagyok. Ha nem bírja a vállad akkor ne eröltesd. Menj át gépre csak az nem olyan hatásos mivel nem szabadsúly. Nem erősödik olyan mértékbe az izomzat. Inkább ez mint egy vállsérülés hosszútávon.
2020. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én erőemelő akarok lenni, ahhoz nem jó a gép. És a gép még sokkal kényelmetlenebb, mert fel kell venni egy kötöttpályás mozgást
2020. ápr. 28. 13:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyomhatsz így, de hosszútávon valószínűleg kilóktól fosztod meg magad, amiért ennyire ragaszkodsz ehhez a technikához. Jóval hosszabb a mozgáspálya, a munka nagyobb részét a tricepsz végzi.
2020. ápr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De most ha 60 kilót ki sem bírok emelni széles fogással, akkor fel tudom még hozni úgy, hogy jobban menjen mint a szűk fogás? Kezdjek el üres rúddal fekvenyomni és szoktassam magam a széles fogáshoz?
2020. ápr. 28. 18:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod kivenni sem, akkor túl magasan van a villatartó, illetve a rúd. Hogy nem tudsz szélesen eleget nyomni, mint írtam vagy technika oldali hiányosság (95% ig biztos vagyok ebben) vagy a szűk nyomás miatt lemaradt mell, vagy lemaradt váll rotátor, vagy mobilitási probléma.
2020. ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Állj át, tanuld meg. Az elején kevesebbel fog menni, de a fejlődés gyorsabb lesz.

Valamint le van maradva a melléd, csinálj mell izolációs gyakorlatokat.

2020. ápr. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!