Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudtok ajánlani tejmentes...

Tudtok ajánlani tejmentes protein port illetve szeleteket?

Figyelt kérdés
Amit ti szerettek, bevált. Próbáltam már jópárat de 80% csalódás volt.

2020. ápr. 30. 08:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
En a Biotech beef proteint hasznalom csoki izben. Nekem bejon es semmi bajom nincs tole.
2020. ápr. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Bzs03 ***** válasza:

Absorice feherjepor

Absobar feherjeszelet

Az oldalukon tudod rendelni,nekem mindig 2-3nap alatt megerkezik:)

Nagyon finom:)Csokis vagy vanilias a legjobb.

2020. ápr. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Esetleg valami vegán
2020. ápr. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 SZücsöm ***** válasza:
47%

Na a beef az amit nagyon nem ajánlok. A marha maradékából cafatok köröm szaru stb szemét az egész. Kb (kis túlzással) kollagénnek nevezném csak amit kollagén ként árulnak annak legalább nem verik fel az árát.Aki úgy iszik marhafehérjét hogy nem laktóz érzékeny azaz ihatna whey-t na azt jól átb*szták a marketingel. Rohadt drága és sokkal sz*rabb fehérje forrás izomépítés szempontjából mint a whey.(kollagén is inkább regenerálódás ízület és bőr védelem/ápolás szempontjából ajánlott)


Amúgy tudtommal (legalábbis nekem csak ezek jutnak az eszembe) csak a whey és a casein készül tejből.


Amúgy miért nem jó a tejes? Csak mert laktóz mentes por létezik. Továbbá az izolátum bár drágább mint a koncentrátum de általában azok is megfelelnek laktózosoknak. A hydroizolátum még drágább viszont az már 110% hogy laktózosok is ihatják.

2020. ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát azt,hogy rosszabb minőségű mint a whey azt így ki nem mondanám, bár csak 2019-es kutatást olvastam róla,de nincs elvileg különbség a marha és a tejsavó között.. nem tudom,hogy azóta van-e valami új kutatás erről.

forrás: [link]

'No differences were found between BP and WP for total protein intake'

2020. ápr. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
De ettől függetlenűl én se nagyon ajánlanám, hisz a marha feldolgozása során keletkezett melléktermékekből készítik :/
2020. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 SZücsöm ***** válasza:

Konkrétan semmit nem tudtunk meg az írásból. pl Ha elég fehérjét bevittek már étellel a teszt alatt akkor mind a whey és mind a beef fogyasztása csak dísznek történt. Továbbá az se derült ki meddig tartott a teszt és kiken végezték el. Teljesen kezdők? Atléták? stb.


Viszont vannak egyszerű tények pl ár/íz/a fehérje "biológiai értéke",aminosav profil, és az a tény hogy a kettő fehérje közül csak az 1 ik teljes értékű fehérje és megsúgom nem a marha az.


A fent felsoroltak közül csak az íz ami szubjektív de a többség ízlése szerint a whey proteineket finomabbakra szokták csinálni mint a beefet.


[link]

[link]

2020. ápr. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Ha elég fehérjét bevittek már étellel a teszt alatt akkor mind a whey és mind a beef fogyasztása csak dísznek történt."

Ki az aki csak a tapkiegre alapoz? :D

2020. ápr. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 SZücsöm ***** válasza:

Sajnos vannak. Általában azok akik bedőlnek a marketingnek legtöbbször tinédzserek akik úgy döntenek hogy felpakolnának egy kis izmot stb. De sajnos felnőtt emberek is léteznek akik szerint ettől izmosodik az ember. (Sőt sokan még az anabolikus kapu/ablakban is hisznek és egyesek szerint a protein por teljesítmény növelő szer/koksz)


Itt arról van szó hogyha ennek a 2 terméknek valóban megakarjuk tudni a hatását akkor a fehérje nagy részét az étrend kiegészítőkből kéne bevinni(és nem csak kezdőkön végezni a kutatást mert ők mindentől is nőnek kis túlzással). Valóságszagú lenne a dolog? Nem, teljesen laborkörülmény lenne.


Egyértelmű ha étellel beviszed a 90%-át a fehérje szükségletednek akkor már nem sokat tesz a latba hogy milyen fehérjét iszol.


DE!! Ettől függetlenül még mindig jobb a whey mint a beef mind azon okokból amit felsoroltam és ahogy te is írtad cafatokból/körömből/szaruból//maradékból készül az egész.

2020. ápr. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Scitec 100% Plant protein, zöldborsóból készült. A csokis ízesítés nem rossz, és nagyon szépen, gyorsan feloldódik.
2020. ápr. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!