Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő otthoni edzés alapjai?

Kezdő otthoni edzés alapjai?

Figyelt kérdés

Fiatal anyuka vagyok, 2 éve szültem.. A súlyommal nincs gondom, de nagyon zavar a puhos fenekem, combjaim, és a narancsbőröm. Gumiszalaggal, lábsúllyal és kézisúlyzókkal kezdtem el az itthoni edzést. Feszesebb, keményebb testet (legfőkébb alsótestet) szeretnék. Gyakorlatokat ismerek, viszont azt nem tudom, hogy mennyit kell belőlük, milyen ismétlésekkel. És, hogy az miért nem jó, ha egy gyakorlatból pl egyszerre megcsinálok 50-et, és kész :)

Köszönöm szépen előre is!


2020. ápr. 30. 14:24
 1/1 anonim ***** válasza:

A különböző testrészeid akkor lesznek feszesek, ha több izom lesz rajtuk, és kevesebb zsír. Zsírt úgy tudsz leadni, ha energiahiányosan étkezel, azaz kevesebb kalóriát fogyasztasz, mint amennyire szükséged van. Az izomnövelés nem ennyire egyértelmű. Egyrészt pozitív nitrogénegyensúly kell hozzá, amit emelt fehérjefogyasztással lehet elérni, másrészt megfelelő edzés.

Nézzük először az étkezést. Vannak, akik energiahiányos állapotban is képesek izmot növelni. Aki még sohasem edzett, annak jók az esélyei. Szintén előfordulhat ez a jelenség korábban sportoló, de az elmúlt néhány hónapban pihenőt tartó embereknél. A harmadik csoport a nagy túlsúllyal rendelkezők. Ha nem megy a fogyás közbeni izomnövelés, akkor csekély energiapluszban kell lenni. Azért csekély, hogy az izomnövelés közben minél kevesebb zsír jöjjön fel.

Edzés téren az szükséges, hogy a terhelés elérjen egy bizonyos szintet. Ha egy gyakorlatból meg tudsz csinálni egyhuzamban 50-et, az nagyon kis terhelésnek számít testépítő körökben. Én azt mondanám, hogy ha egyhuzamban 30-szor el tudod végezni a gyakorlatot, akkor mindenképp nehezíts! A testépítők azonban jellemzően még nagyobb terheléssel edzenek, olyannal, amilyenből csupán 5-15 ismétlést képesek végrehajtani egyhuzamban.

Amikor nem bírsz többet csinálni az adott gyakoratból, akkor végeztél egy sorozatot. Ekkor pihensz 2-3 percet, és jöhet a következő sorozat. Egy izomcsoportra végezz kb. 3 sorozatot. Egy edzés során 5-7 gyakorlatot végezz, egy héten pedig három edzést. Dióhéjban ennyi.

2020. ápr. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!