Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Baj, hogy pubertáskorom...

Baj, hogy pubertáskorom elején elkezdtem edzeni? Megállhatok a növésben?

Figyelt kérdés
Már egy másfél hónapja edzek, mert nagyon vékony vagyok, saját testsúllyal, de ezt néha kiegészítem kézi súlyzókkal, pl bicepsz vagy váll edzésnél, a kérdésem pedig ehhez kapcsolódik: lehet ettől a súlyzós edzéstől valami bajom? Max 6-8 ismétlésig megyek le. Egyébként 1,5 hónap alatt feljött kb 1,5 kg (láthatóan izomban) ez jónak számít úgy, hogy nem tudok annyira figyelni a táplálkozásra?(mindenből sokat eszem, nyilván nem csokikból, de nem tudok minden nap csirkét enni rizzsel, mert ugye elég fiatal vagyok) És baj, hogy ilyen fiatalon már edzek?

2020. máj. 10. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Nem baj. Aki rosszul csinálja az felnőtten is tönkrevágja magát. Helyesen kell csinálni a gyakorlatokat és semmi bajod sem lesz. Nem fogsz megállni a növésben, sőt. Az izomsejtek a pubertás kor végéig tudnak csak osztódni, utána már csak a méretüket lehet növelni. Ez alatt értsd azt, hogy ilyenkor még meg tudod változtatni az alapvető alkatodat. Utána már csak azzal tudsz dolgozni amid van. Ha egy vékony 30 éves kigyúrja magád, de abba hagyja, akkor lassan vissza fog állni az eredeti testalkatára. Ha fiatalként teszel szert izomra, akkor felnőttként az lesz nálad az alap testalkat. Az élsportolók is fiatalon kezdték.


Anélkül, hogy megmondanád hány kiló vagy, neház megmondani, hogy jónak számít e a gyarapodás. Szerintem kevés, föleg úgy, hogy a vékony emberek az elején szoktak sokat fejlődni és később lassul le a növekedés.


Az étrend a legfontosabb. Nem tudsz nőni, ha nincs mit beépíteni.

2020. máj. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, amikor elkezdtem olyan 42,6 kg voltam, ma mértem le magam és 44.5 kg vagyok.
2020. máj. 10. 19:10
 3/4 anonim ***** válasza:
13 évesen kezdtem el edzeni, igazából nem nőttem azóta semmit, gondolom majd 40 évesen már nem is fogok😂
2020. máj. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez nem olyan megnyugtató, nem szeretnék 162 centis maradni...😅
2020. máj. 10. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!