Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fogamzásgátló szedése mellett...

Fogamzásgátló szedése mellett mennyi a minimum testzsírszázalék, ami elérhető/egészségesen megtartható? Gátolja az izmosodást?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy aki szed fogamzásgátlót, annak nem, vagy nagyon nehezen megy a testzsírja egy bizonyos százalék alá.

Kb. fél éve kezdtem el életemben először normálisan a szálkásító diétát és ezzel együtt a súlyemelést (nem voltam kövér, csak skinny fat), most vékony vagyok, és egy minimális izom is van rajtam. A célom 1-3 éven belül pár kiló plusz izom felszedése, nagyobb és kerekebb fenék elérése úgy, hogy lapos marad a hasam. Nem tetszik, ha látszanak a hason a kockák, viszont oldalt a két függőleges csíknak örülnék, ha később is látszana minimálisan.


Ezt úgy szeretném elérni, hogy csak kicsit több, mint a súlytartáshoz szükséges kalóriát (+100-200 kcal) fogyasztom el naponta a megfelelő makrókkal.


Egy hasonló forma elérése a célom, fogalmam sincs, hogy mennyi lehet a testzsírszázaléka (aki ért hozzá, örülnék ha írna egy tippet rá):


[link]


[link]


[link]



A kérdésem az lenne, hogy ha most, így a diétám végén, a -jó lassú- tömegelés elején elkezdem szedni a fogamzásgátló tablettát, akkor az nagyban gátolja az izmosodást? Tönkretenné az eddigi diétámat és visszajönne a zsír egy része? Egy ilyen formát, kb. ennyi testzsírszázalékkal könnyen meg lehet tartani a tabletta szedése mellett, vagy sokkal jobban meg kell érte szenvedni?

Vagy nem is befolyásolja különösebben a zsírosodást/izmosodást, ha amúgy jól csinálom a dolgot és alapból nem egy borzalom a genetikám izmosodás terén?



2020. máj. 11. 11:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, hogy fogalmam sincs, hogy a fogamzásgátló tabletták mennyire fogják befolyásolni ezt az egészet, de révén, hogy a mai tabletták nagyon minimális hormontartalommal dolgoznak, szerintem nem igazán jelenthetne különbséget, de még egyszer hozzátenném, hogy ez csak az én gondolatmenetem, nem 100%, ami a zsírvesztést illeti. Izmosodási téren pedig szerintem egyáltalán nem kellene különbséget jelentsen. (vagy mérhetetlenül kicsit)


Ami a hölgyek testzsír százalékát illeti, én olyan 21% körülire tzs % -ra tippelnék. (+-2%)

2020. máj. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!