Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány fekvőtámaszt illik tudni...

Hány fekvőtámaszt illik tudni megcsinálni egy átlagos 80 kg-os 18 éves fiúnak?

Figyelt kérdés
És ti hányat tudtok ennyi idősen hasonló súllyal?

2020. máj. 30. 15:55
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
58%
Egyébként a minimum 5-öt, azt is jelenti hogy akár 60-at is meg tudsz csinalni xd
2020. júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

180 cm, 85 kg.

20 szabályos!

És MÉG nem edzek!

Fiú vagyok

2020. júl. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

#22

Ha még iskolás korú vagy és nem lazsálod el a testnevelés órákat, az elég a hozzá. A tényleg szabályoshoz is. Így 18 évesen szerintem joggal elvárható a 20 környéke szabályosan.


Egy teljesen edzetlen embernek, például egy 28-30-as irodistának, aki középiskolában sportolt érdemben utoljára viszont már tényleg nagyon jó a 20, akkor is, ha az utolsó 5-6 már nyeklő-nyakló félismétlés.

2020. júl. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
59%

Ha antisportoló vagy akkor nem csoda, ha nem megy szabályosan akár egy se...

Ha szoktál azért sportolni mármint olyat, ahol igénybe vannak véve az izmaid akkor azért illene 20-30 db. Egy küzdősportolónak, tornásznak, kondisnak pedig bőven 50+

2020. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
36%

178 cm, 100kg és kb 35 db biztosan menne, de igazán nem tudom.


Kb 1 hónapja csináltam pár fekvőtámaszt és akkor 30 könnyedén ment, de maxot még soha sem próbáltam.


Meg ez is olyan gyakorlat, hogy ha valaki sokat csinálja akkor jobb benne, mert a tested adaptálódik hozzá. Szóval ez a "mennyi fekvőt tudsz csinálni?" inkább azt jelenti, hogy "Mennyire vagy gyakorlott a fekvőtámaszokban?".


Szerintem minimum 30at tudnia kéne mindenkinek úgy hogy nem fekvőtámaszozik.

2020. júl. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
58%

Világéletemben kövér gyerek voltam, számítógép, tévé, olvasás... Tesiből épp nem voltam felmentett, én voltam a kapus, meg sokat kosaraztunk is.... 90 kiló voltam 18 évesen, de 10 fekvőtámaszt még is akármikor megcsináltam.


Most 42 évesen (pár év felnőtt fejjel kezdett küzdősporttal az "övemben"), 100 kilósan nem álltam neki számolni, de ha erősítő edzésen épp 30 fekvőtámasz jön, akkor az soha nem okoz gondot. A végét épp érzem, de vagy másik 20-30 még biztos bennem van.


Persze nagyon igaz, amit az előttem szóló írt, minden gyakorlatnál fontos, hogy mennyire szokott hozzá a tested. Húzódzkodni pl. 5-öt tudok egyszerre, a 6. előtt kinyúlik a könyököm, és már nem tudom felhúzni magam, legfeljebb ha vergődök, mint a partra vetett hal.

2020. júl. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%

18,

68kg 1p alatt 60kb

2020. júl. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Szempontokat is kell nézni. Egyben vagy szünetekkel mennyi megy? Nyers valóság az, hogy a fiatalok 80%-a 5 darab fekvőtámaszt nem tud megcsinálni szabályosan.

Szempontokra visszatérve még létezik a sima tenyeres fekvő, illetve az öklös (kempó) fekvőtámasz. Az utóbbi nehezebb valamennyivel. Szünet nélkül nagyon ritka az, aki egyben letud nyomni 100 fekvőtámaszt. Az átlag talán 40-50 fekvőtámasz, amit egy kondis letud nyomni. Mert valljuk be, minek is ennyi ismétlés? Mit érsz el vele? Nem ettől fog az izmod fejlődni. Persze nyilván kis mértékben ettől is, de ha nagy eredményt szeretnél, akkor a progresszív túlterhelést kell használni fekvenyomásoknál, ami röviden annyi, hogy akkora súllyal csináld, amivel szabályosan 6-8 ismétlést tudsz végrehajtani, maradj ennél a súlynál addig, amíg nem megy vele 10-12 ismétlés. Aztán emelj 2,5 vagy 5kg-ot. Ennyi a kulcsa az egésznek. Semmi értelme annak ha valaki 40-50 ismétléseket tud végrehajtani. Mert nem ez a fő szempont a fejlődéshez.

2022. nov. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!