Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti hány edzés otthoni...

Heti hány edzés otthoni körülmények között?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves vagyok, 185cm és 70 kg. Lassan fél éve edzek otthon, heti négyszer. Eddig hétfő láb volt, kedd váll, szerda hát és szombaton mell, tricepsz és bicepsz. Szépen lassan fejlődök, viszont azt hiszem, hogy még egy kicsit gyorsabban is tudnék fejlődni, ha többet edzek, viszont attól félek, hogy túledzés lesz. Szóval az lenne a kérdésem, hogy a keddi váll mellé még be tehetek-e egy bicepsz-tricepsz edzést? Elég a 48 óra regenerálódás?

2020. máj. 31. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Leírnád nekem otthon milyen gyakorlatokat végzel?

Én is most kezdtem bele és kutattam vidók után gyűjtöttem infókat de inkább súlyzós edzéshez találtam.

2020. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hali! 2db állítható kézisúlyzóm van és egy másfeles rudam, ezen kívül tudok húzódzkodni, tolódzkodni, szóval én se teljesen saját testsúllyal edzem :D

Ezek alapvető eszközök pár tízezer forintból be lehet szerezni (kivéve most mert minden ki van fosztva). Amúgy guggolás,kitörés, evezés,fordított evezés, fűrészelés, vállból nyomás, oldalemelés, felhúzás, tárogatás, homlokhoz engedés, bicepsz kézi súlyzóval és rúddal. De ne keseredj el ha nincs semmid otthon, mert saját testsúllyal is rengeteg gyakorlatot tudsz végezni, nézd meg Dennis Burkhadt és Janos Orosz Fitness csatornáját.

2020. máj. 31. 18:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Köszi. :) Van itthon kézisúlyom nekem is :) 2db 3kg-os meg van egy 25kgos amit szét lehet szedni csak abból egy van sajna.

De gondolom nőként kezdetnek elég az a 3kgos!? Aztán lehet beszerzek majd nagyobb súlyokat is idővel.

2020. máj. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj ki másik felosztást. Én haladóként most így csinálom:

1. nap mell-hát

2. nap láb

3. nap kar-váll

4. nap pihenő

Így minden izmot kétszer edzek egy héten 3 nap pihenővel, hátránya ugye hogy egy héten átlagban 6 napon kell edzeni.

2020. máj. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak az a gondom a mellezésnél, hogy sok terhelést kap a tricepszem is, mert széles fekvőtámaszt csinálom, tolódzkodást és fekvenyomást, így a tricepszemet heti háromszor edzeném meg, ami nem fejlődne ilyen terhelés mellett... Annyira szét szoktam bombázni egy edzésen, hogy 2-3 napig izomlázam van, szóval akkor pihenek. Nem tudom, hogy a heti kettő edzés beleférne-e, ezért írtam a kérdést. :)
2020. máj. 31. 20:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval, ha valaki tudja a választ, akkor ne tartsa magában légyszi! :D
2020. máj. 31. 20:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanezeket csinálom én is. Akkora terhelést mell edzés közben azért nem kap a tricepsz, hogy hátráltasson kar napon, feltételezve, hogy szabályosan csinálod a gyakorlatokat. Nekem legalábbis fejlődik szépen a tricepszem, persze csak a saját tapasztalatomból beszélhetek :)
2020. máj. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, itt azért már nagy szerepet játszik a genetika, hogy ki milyen gyorsan tud regenerálódni. Természetesen próbálok mindent a lehető legszabályosabban végezni, korábbi vállproblémák miatt, úgyhogy azzal szinte biztos, hogy nincs baj. Ha régebb óta nyomod akkor valóban meglehet, hogy meg se érzi a tricepszed, de én bármennyire is figyelek, hogy mellből dolgozzak, rendesen kapja a terhelést.
2020. máj. 31. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!