Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ilyen könnyített fekvenyomást...

Ilyen könnyített fekvenyomást szerintetek érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=L9QVLTN3ckE


Én ma kipróbáltam két gumiszalaggal és tényleg kb 20-30 kilóval nagyobb súllyal nyomtam fekve, mint amit tényleg elbírtam volna..



2020. jún. 6. 00:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alján levesz sok terhelést, ahogy meg nyomod felfele egyre nehezebb.


Én személy szerint nem alkalmaznám, van sok más gyakorlat ami nem ilyen eszközigényes.

2020. jún. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Van hozzá gumiszalagom, 2000 forint a Decathlonba
2020. jún. 6. 00:22
 3/12 anonim ***** válasza:
És mi a célod vele? Ha pusztán az egódat szeretnéd vele növelni, akkor felesleges. Ha erőemelő edzéseket végzel, akkor oké, de testépítésnél felesleges.
2020. jún. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha csak 20-30 kilóval kevesebbel tudod csinálni, akkor csináld 20-30 kilóval kevesebbel.
2020. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem mire jó. Azoknak a gyakorlatoknak a könnyített verziójának van értelme, amelyeket nem tudsz még megcsinálni, pl. vannak húzódzkodásra rávezető gyakorlatok, ha valaki még nem tudja felhúzni magat (pl. negatív húzódzkodás), vagy fekvőtamaszra a térddel könnyített teljesen kezdőknek. Vagy ugyanez mondjuk hídnál.


De fekvenyomásnál, ahol akkora súlyt teszel fel, amekkorát akarsz, mi értelme van? Ha egy adott súly nem megy, akkor emelsz kevesebbet, és kész.

2020. jún. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Olyan szempontból lehet realitása, hogy az adaptációk nem csak annyiból állnak, hogy "nő az izom". Kell adaptálódnia a csontozatnak, az egész idegrendszernek szoknia kell azt, hogy egy nagy súly van rajtad, meg kell tanulni, hogy tartod egyesen a csuklód/hogy húzod be a rudat a megfelelő pozícióba a hátaddal/hogy kell homorítani stb. És ilyen szempontból nem elhanyagolható, hogy egy 20-30 kg-val nagyobb súly van nálad. Az más kérdés, hogy ennyi erővel csinálhatnád azt, hogy kiveszel nehezebb súlyokat, amit megtartasz fent pár mp-ig, aztán meg végzel normál szérikát kisebb súllyal. Vagy mondjuk aminek értelme lenne hasonló céllal az az "eccentric hook". Mivel a legfontosabb az, hogy a főbb izmok (mell, tricepsz) erősödjenek, azoknak az ereje fogja meghatározni nagyrészt az erőt is, a többi komponens kisebb részben.
2020. jún. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Világbajnok erőemelők csinálják ezt, szóval biztos nem hülyeség


Kb ugyan az, mint a deszkával nyomás, csak itt teljes a mozgástartomàny

2020. jún. 6. 11:52
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezért is kérdeztem, hogy mi a célod vele. Erőemeléshez oké, testépítéshez nem. #3 voltam...
2020. jún. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Erőemeléshez sem mindig oké.

Ha számodra a fekvenyomás kritikus pontja a teteje, csináld.

Ha nem mersz nagy súlyokkal dolgozni, mindig félsz 1-3 ismétléses másoknál, csináld.

Minden más esetben értelmetlen

2020. jún. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De elvileg a technikát is javítja, nem?
2020. jún. 6. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!